«Էյֆորիայի» հաղթանակը և Ջենիֆեր Լոպեսի արցունքները. MTV Movie & TV-ի բոլոր հաղթողները
Մրցանակաբաբաշխության երեկոյի առաջամարտիկը «Էյֆորիա» սերիալն էր, որը յոթ անվանակարգերում չորս մրցանակ ստացավ։ Սակայն միջոցառման անվիճելի աստղը, անխոս, Ջենիֆեր Լոպեսն էր, ով հանրությանը ներկայացել էր խորը դեկոլտեով զգեստով և Monot կաշվե կորսետով։
Նախօրոք հայտնի էր, որ Լոպեսը ստանալու է պատվավոր մրցանակ MTV Generation Award («Սերունդի ճանաչում») անվանակարգում, սակայն, ի զարմանս նաև իրեն, աստղը ստացավ արձանիկ՝ պոպկորնի բաժակի տեսքով՝ իր On My Way (Marry Me) երգի համար՝ «Առաջին պատահածը» ֆիլմի սաունդթրեքից, որտեղ նա խաղացել է գլխավոր դերերից մեկը։
Նման ուշադրությունից Ջենիֆերն այնքան հուզվեց, որ շոու-բիզնեսում մատուցած ծառայությունների համար մրցանակը ստանալով՝ այլեւս չկարողացավ զսպել արցունքները։
Փերիս Հիլթոնը նույնպես մրցանակ ստացավ. ժյուրին նշել է զրոյականների աստղի վերադարձը շոու բիզնես՝ Cooking with Paris-ի և Paris in Love ռեալիթի շոուներով:
Երեկոն հաջող էր նաև Զենդայայի և Թոմ Հոլանդի համար։ Սիրահար զույգը բաց թողեց արարողությունը, բայց երկուսն էլ այդ երեկո հաղթող ճանաչվեցին. Զենդայան արժանացավ հեռուստասերիալի լավագույն դերի («Էյֆորիա»), իսկ Հոլանդը՝ ֆիլմի լավագույն դերի («Սարդ-մարդ. չկա ճանապարհ դեպի տուն») հաղթողի կոչմանը:

Триумф "Эйфории" и слезы Дженнифер Лопес: все победители MTV Movie & TV
Триумфатором вечера стал сериал "Эйфория", который взял четыре награды в семи номинациях. Но бесспорной звездой мероприятия можно признать и Дженнифер Лопес, появившуюся на публике в платье с глубоким декольте и кожаном корсете Monot.
Заранее было известно, что Лопес получит почетную награду в категории MTV Generation Award ("Признание поколения"), но, к своему собственному удивлению, звезда получила статуэтку в виде стакана попкорна еще и за свою песню On My Way (Marry Me) из саундтрека к фильму "Первый встречный", где она сыграла одну из главных ролей.
От такого внимания Дженнифер так растрогалась, что, получая награду за свои заслуги в шоу-бизнесе, уже не смогла сдержать слез.
Получила приз и Пэрис Хилтон — жюри отметило возвращение звезды нулевых в шоу-бизнес с реалити-шоу Cooking with Paris и Paris in Love.
Удачным вечер был и у Зендаи и Тома Холланда. Влюбленная пара пропустила церемонию, но оба в этот вечер стали победителями: Зендая получила награду за лучшую роль в телесериале ("Эйфория"), а Холланд — за лучшую роль в фильме ("Человек-паук: Нет пути домой").