2021 թվականի կարմիր գորգի ամենատպավորիչ կերպարները
Այս շարքում նրանք են, ովքեր աչքի են ընկել նմամատիպ ձևվածքների, հյուսվածքների և բացվածքների հրավառության մեջ:
Անյա Թեյլոր-Ջոյը Dior Couture-ով
Անյա Թեյլոր-Ջոյը «Թագուհու քայլը» ֆիլմում փայլուն դերի համար «Ոսկե գլոբուսը» ստացավ՝ ոտքից մինչև գլուխ զմրուխտի մեջ։ Լյուքս զգեստը հիշեցնում էր ինչպես Հոլիվուդի ոսկե դարը, այնպես էլ 1970-ականների նորաձևությունը։ Այս կերպարի վրա Մարիա Գրացիա Չիուրին աշխատել է Անիի ոճաբան Լոու Ռոչի հետ համատեղ: Շլացուցիչ կերպարի ոչ պակաս կարևոր բաղադրիչ էին Tiffany & Co-ի զարդերը, որոնք ընդհանուր վերցրած 36 կարատ էին:
Զենդայան Balmain-ով
2021 թվականի Աֆրոդիտեն Զենդայան է, որը Վենետիկի կինոփառատոնում կրում էր Balmain-ի կաշվե զգեստ: Շնորհիվ «խոնավ» էֆեկտի և երանգի, որը նրբորեն ընտրված էր մաշկի գույնին համապատասխան, դերասանուհուն նայելիս բառացիորեն ներշնչվում ես. ինչո՞վ Բոտիչելիի «Վեներան» չէ:
Բիլլի Այլիշը Oscar de la Renta-ով
Բիլլի Այլիշի կերպարը 2021 թվականին զգալիորեն փոխվել էր։ Փոխակերպման կարեւոր փուլերից էր երգչուհու հայտնվելը Met Gala-ին՝ հին Հոլիվուդին բնորոշ շղարշե զգեստով։ Որպես ուղենիշ՝ Oscar de la Renta-ի դիզայներները վերցրել էին Մերիլին Մոնրոյի հանդերձանքը 1951 թվականի Օսկարի արարողության ժամանակ:
Լեդի Գագան Schiaparelli-ով
ԱՄՆ նոր նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալության ժամանակ օրհներգը երգելու պատիվը ստացել էր Լեդի Գագան։ Հմայիչ կատարման համար երգչուհին ընտրել էր Schiaparelli-ի զգեստ՝ ծավալուն կարմիր կիսաշրջազգեստով։ Ավելի ուշ հարցազրույցներից մեկում Գագան նշել է, որ զգեստը պատրաստված էր փամփուշտի համար անխոցելի նյութից։ Ոսկեզօծ բրոշը պատրաստված էր աղավնու տեսքով՝ ավելի ճիշտ՝ խաղաղության աղավնին էր։
Ջենիֆեր Լոուրենսը Dior Couture-ով
2021 թվականին Ջենիֆեր Լոուրենսը փոխեց իր ոճաբանին. այժմ կարմիր գորգին նրան նախապատրաստում է Քեյթ Յանգը, ով նաև պատասխանատու է Մարգո Ռոբիի, Դակոտա Ջոնսոնի և Միշել Ուիլյամսի արտաքինի համար։ Լոուրենսի այս կերպարում հատկապես դուր է գալիս շքեղ զգեստի համադրությունը հանգիստ հավաքված մազերի հետ։
Զոի Կրավիցը Saint Laurent-ով
Զոին հավերժական տեղ ունի best dressed ցուցակներում: Սիրված են նրա թե՜ ամենօրյա կերպարները՝ ջինսերով և երկար վերարկուներով (իսկ այժմ՝ Չենինգ Թաթումի հետ գրկված), թե՜ այնպիսի համարձակ տեսքով, ինչպիսին Saint Laurent-ի այս շղթայական զգեստն է: Խնդրում ենք նկատի ունենալ, որ հավաքածի մեջ ներառնվել է թանկարժեք քարերով զարդարված սթրինգ: Իսկական սրտակեր!
Իզաբել Հուպերը Balenciaga-ով
Ֆրանսիացի դերասանուհին այնքան տպավորիչ տեսք ուներ Կաննի կինոփառատոնի կարմիր գորգի վրա, որ մենք նույնիսկ չզարմացանք, երբ հետո Իզաբել Հուպերին տեսանք Balenciaga-ի գովազդային արշավում. ուրիշ ո՞վ, եթե ոչ նա:
Թիլդա Սուինթոնը Haider Ackermann-ով
Սովորաբար դերասանուհին հավատարիմ է less is more կանոնին, բայց ցանկության դեպքում կարող է հագնել կանաչ մանյակներ, վառ նարնջագույն կիսաշրջազգեստ, վարդագույն բաճկոն և միևնույն ժամանակ խիստ և դյութիչ տեսք ունենալ։ Արդեն մի քանի տարի է, ինչ Սուինթոնի զգեստապահարանում այս կարգի հավասարակշռության պատասխանատուն նրա մտերիմ ընկերուհի Հայդեր Աքերմանը է։

Cамые эффектные образы красных дорожек-2021
«Золотой глобус» за блестящую роль в «Ходе королевы» Аня Тейлор-Джой получала в изумруде с ног до головы. Люрексовое платье напоминало одновременно и о золотом веке Голливуда, и о моде 1970-х — над этим образом Мария Грация Кьюри работала в сотрудничестве с Лоу Роучем, стилистом Ани. Немаловажной частью ослепительного выхода стали украшения Tiffany & Co., потянувшие в общей сложности на 36 карат.
Зендая в Balmain
Афродита версии 2021 года — это Зендая в кожаном платье Balmain на Венецианском кинофестивале. Благодаря «мокрому» эффекту и оттенку, тонко выбранному в тон кожи, при взгляде на актрису буквально захватывает дух — чем не «Венера» Боттичелли?
Билли Айлиш в Oscar de la Renta
Образ Билли Айлиш в 2021 году заметно трансформировался. Одним из важных этапов перевоплощения стал выход певицы на Met Gala в тюлевом платье в духе старого Голливуда. За ориентир дизайнеры Oscar de la Renta взяли наряд Мэрилин Монро на церемонии премии «Оскар» в 1951 году.
Леди Гага в Schiaparelli
Честь исполнить гимн на инаугурации нового президента США Джо Байдена выпала Леди Гаге. Для завораживающего выступления певица выбрала платье Schiaparelli с объемной красной юбкой — позже в интервью Гага рассказала, что платье было сшито из пуленепробиваемого материала. Позолоченная брошь сделана в форме голубя — голубя мира, если точнее.
Дженнифер Лоуренс в Dior Couture
В 2021-м году Дженнифер Лоуренс сменила стилиста — теперь на красную дорожку ее собирает Кейт Янг, которая также ответственна за образы Марго Робби, Дакоты Джонсон и Мишель Уильямс. В этом образе Лоуренс особенно нравится сочетание роскошного платья с расслабленным пучком.
Зои Кравиц в Saint Laurent
Зои — наша вечная ценность в листингах best dressed. Любим и ее будничные образы в джинсах и длинных пальто (и теперь в обнимку с Ченнингом Татумом!), и такие смелые выходы, как в этом платье-кольчуге Saint Laurent. Обратите внимание: с ним в комплекте идут стринги, декорированные драгкамнями. Настоящий обжедар!
Изабель Юппер в Balenciaga
Французская актриса выглядела так эффектно на красной дорожке Каннского кинофестиваля, что мы даже не удивились, когда позже увидели Изабель Юппер в рекламной кампании Balenciaga — кто, если не она?
Тильда Суинтон в Haider Ackermann
Обычно актриса придерживается правила less is more, но при желании может надеть зеленые блестки, ярко-оранжевую юбку, розовый жакет — и выглядеть при этом строго и феерически одновременно. За этот баланс сил в гардеробе Суинтон уже не первый год отвечает ее близкий друг Хайдер Акерманн.