Մոնիկա Բելուչիի դուստրը լուսանկարվել է նորաձեւության ամսագրի համար
Համացանցի օգտատերերը նոր-նոր էին ավարտել ֆրանսիական Elle-ի համար Մոնիկա Բելուչիի և Վենսան Կասելի 16-ամյա դստեր՝ Դևայի, ֆոտոշարքի քննարկումը, երբ սկսնակ մոդելը խոսակցության նոր առիթ է տվել: Աղջիկը դարձել է Harper՝s Bazaar ամսագրի իսպանական տարբերակի մարտ ամսվա հերոսուհին և զարդարել դրա շապիկների երեք տարբերակներից մեկը:
Բարսելոնայից ժամանած նորաձևության լուսանկարիչ Խավի Գորդոյի ֆոտոխցիկի առջև Դևան հայտնվել է երկար բաճկոնով՝ խոշոր սեւ-սպիտակ վանդակներով: Harper's Bazaar-ի նոր համարում Դևան հայտնվել է որպես Dolce & Gabbana Beauty ապրանքանիշի դեսպան և նրանց խորհրդանշական՝ Dolce Rose, բույրի դեմք:
Հրատարակության այս համարը, որը վաճառքի կհանվի փետրվարի 19-ին, ամբողջությամբ նվիրված է նորաձեւության արդյունաբերության նոր դեմքերին: Այդ իսկ պատճառով մյուս երկու շապիկների համար նկարահանվել են Դևայի գործընկերները՝ երիտասարդ և հեռանկարային մոդելներ Թալիթա Ֆարիասը, Էլեոնորա Գուրիտանը և Ժոզեֆինա Ժանին:
Հիշեցնենք, որ Դևա Կասելի նորամուտը կայացավ անցյալ աշնանը, երբ նա նկարահանվեց ֆրանսիական Elle-ի համար: Փետրվարի սկզբին աղջիկը շարունակեց համագործակցել այս ամսագրի հետ և կրկին լուսանկարվեց հրատարակության շապիկի համար: Այդ ժամանակ երիտասարդ մոդելի բազմաթիվ երկրպագուներ նշեցին, որ նա շատ լավ է աշխատում կադրում և անմիջապես սկսեցին նրան համեմատել հայտնի մոր հետ՝ Դևային անվանելով «Մոնիկա Բելուչիի 2.0 տարբերակ»:
Նորաձեւության աշխարհում Դևան առաջին տարին չէ. նախկինում նա համագործակվել է Dolce & Gabbana և Cartier ապրանքանիշերի հետ, իսկ այժմ ներկայացնում է Karin Models մոդելային գործակալությունը, որտեղ աշխատում է նաև մայրը:

Дочь Моники Беллуччи Дева снялась для обложки испанского модного журнала
Только пользователи сети закончили обсуждать фотосессию 16-летней дочери Моники Беллуччи и Венсана Касселя Девы для французского Elle, как начинающая модель дала новый повод для разговоров. Девушка стала героиней мартовского номера испанской версии журнала Harper's Bazaar и украсила один из трех вариантов его обложек.
В объективе модного фотографа из Барселоны Хави Гордо Дева предстала в удлиненном жакете в крупную черно-белую клетку. В новом номере журнала Harper`s Bazaar Дева появилась как посол бренда Dolce & Gabbana Beauty и лицо их культового аромата Dolce Rose.
Этот номер издания, который поступит в продажу 19 февраля, вообще целиком и полностью посвящен новым лицам в fashion-индустрии. По этой причине для двух других обложек снялись коллеги Девы, молодые и перспективные модели Талита Фариас, Элеонора Гиуритан и Жозефина Жанни.
Напомним, Дева Кассель дебютировала на обложке модного глянца осенью прошлого года — тогда она снялась для французского Elle. В начале февраля девушка продолжила свое сотрудничество с этим журналом и снова снялась для его обложки. Тогда многие поклонники юной модели отметили, что она отлично работает в кадре, и сразу же принялись сравнивать ее со знаменитой мамой, называя Деву "Моникой Беллуччи версии 2.0".
В модном бизнесе Дева уже не первый год: ранее она сотрудничала с брендами Dolce & Gabbana и Cartier, а теперь представляет модельное агентство Karin Models, в котором также работает ее мама.