Մարգարիտա Գասպարյանը Australian Open-ին մասնակցելու հնարավորություն է ստացել
Աշխարհի 125-րդ ռակետ ռուսաստանցի Մարգարիտա Գասպարյանը, հնարավորություն է ստացել մասնակցելու թենիսի Ավստրալիայի բաց առաջնության կանանց մենախաղերին:
Նա հիմնական խաղացանկում հայտնվել է որպես «լաքի-լուզեր»։
«Ինձ ասել են, որ ընդգրկվել եմ: Բայց կազմակերպիչներն այս մասին տեղեկություն որևէ տեղ չեն տարածում։ Ես ինքս գրեցի, և նրանք ասացին, որ խաղացողների ցանկում եմ », - նշել է Գասպարյանը «Մրցաշարի» թղթակցին։
Թենիսիստները, ովքեր մասնակցելու են մրցաշարին, արդեն ժամանել են Մելբուռն (Ավստրալիա), որտեղ ներկայումս անցնում են պարտադիր 14-օրյա կարանտին: Խաղացողներից շատերը ուղարկվել են լիակատար մեկուսացման՝ ինքնաթիռում կորոնավիրուսով վարակված ուղևորի հետ շփվելու պատճառով:
Australian Open-ը կանցնացվի փետրվարի 8-21-ը: Մրցաշարի գործող չեմպիոնուհին ամերիկուհի Սոֆիա Քենինն է:

19.01.2021 125-я ракетка мира россиянка Маргарита Гаспарян попала в основную сетку Открытого чемпионата Австралии в качестве лаки-лузера.
«Мне сказали, что я попала. Но организаторы информацию об этом нигде не распространяют — я сама писала им, и они мне ответили, что я попадаю в сетку», — сказала Гаспарян в беседе с корреспондентом «Чемпионата».
Теннисисты, которые примут участие в турнире, прибыли в Мельбурн (Австралия), где на данный момент отбывают обязательный 14-дневный карантин. Многие из игроков были отправлены на полную изоляцию вследствие контакта в самолёте с пассажиром, заражённым коронавирусом.
Australian Open будет проходить с 8 по 21 февраля. Действующая чемпионка соревнований — американка Софья Кенин.