Ինչու է չեղարկվել քարդաշյանների ընտանեկան շոուի ցուցադրությունը
Քիմ Քարդաշյանը հայտարարել է Keeping Up With The Kardashians շոուի փակման մասին, իսկ ԶԼՄ-ները, երկրպագուների հետ միասին, սկսել են քննարկել այս անսպասելի որոշման պատճառները:
Քիմ Քարդաշյանը Instagram-ում հայտարարություն է տեղադրել, ըստ որի՝ 20-րդ սեզոնի թողարկումից հետո շոուն 2021 թվականի սկզբից փակվելու է:
«14 տարուց, 20 եթերաշրջանից, հարյուրավոր դրվագներից և մի քանի սպին-օֆֆից հետո մենք երախտապարտ ենք ձեր բոլորին այս տարիներին մեզ դիտելու, մեզ հետ միասին փորձություններ, ուրախ ժամանակներ, վերելքներ և անկումներ անցնելու համար», - գրել է նա:
Աստղը շնորհակալություն է հայտնել նաև E! հեռուստաալիքին, որը թողարկել է բոլոր դրվագները, և հեռուստահաղորդավար Ռայան Սիքրեսթին, ով այս տարիների ընթացքում եղել է շոուի պրոդյուսերը:
Քարդաշյանների ընտանեկան շոուն ավարտվում է 14 տարվա շարունակական նկարահանումներից հետո, որոնց ընթացքում տեսախցիկն արձանագրել է հայտնի ընտանիքի բոլոր վերելքներն ու անկումները: Թվում էր, թե «Keeping Up With The Kardashians»-ն անվերջանալի կլինի, հատկապես, եթե հաշվի առեք, որ Քարդաշյան քույրերից գրեթե յուրաքանչյուրն արդեն երեխաներ ունի, այսինքն՝ մեծանում է հեռուստաաստղերի նոր սերունդ: Ավելի անսպասելի էր հաղորդումը փակելու լուրը: Ո՞վ է մեղավոր։ Լրատվամիջոցներն ու երկրպագուները մի քանի վարկած ունեն այն մասին, թե ինչո՞ւ է քարդաշյանների ընտանեկան շոուն չեղարկվել.
• Քանյե Ուեսթի պատճառով
• Քորթնի Քարդաշյանի պատճառով
• Քլոե Քարդաշյանի պատճառով
• Քրիս Ջենների պատճառով։
Քանյե Ուեսթի պատճառով
Քանյե Ուեսթն անմիջապես դարձավ հիմնական մեղադրյալը: Հենց նա առաջինը շոուի երկրպագուներից ստացավ բացասական ուղերձների ամենամեծ մասը: Նրանք կարծում են, որ նախընտրական արշավի ընթացքում իր վերջին բացահայտումներով նա կնոջը մղեց շոուն փակելու որոշմանը: Հիշեցնենք, որ մեկ ամիս առաջ Քանյեն խոսել էր Քիմի՝ աբորտ անելու ցանկության մասին, երբ նա հղի է եղել իրենց առաջնեկով՝ Նորթով: Բացի այդ, երաժիշտը հայտարարեց, որ ինքը և Քիմը բաժանման եզրին են, իսկ Քրիս Ջեններին մեղադրեց երեխաների նկատմամբ չափազանց մեծ վերահսկողության մեջ:
Երկրպագուների կարծիքով, Keeping Up With Kardashians-ից հրաժարվելը Քանյեի՝ Քիմի հետ ամուսնությունը պահպանելու պայմաններից մեկն է:
Ի դեպ, մինչ Քիմ Քարդաշյանը Instagram-ում հայտարարում էր հաղորդումը փակելու մասին, նրա ամուսինը ուղիղ հեռարձակում էր իրականացնում հիվանդանոցից, որտեղ նա ժամանել էր ձեռքի վնասվածքով:
Քորթնի Քարդաշյանի պատճառով
Այս տարվա հուլիսին Քարդաշյանների ավագ քույրը հայտարարեց, որ այլեւս չի նկարահանվի շոուում: Քորթնի Քարդաշյանը համարվում է քույրերից ամենահամեստն ու փակվածը, և երկրպագուները բազմիցս նկատել են, որ նա դժկամությամբ է մասնակցում ինչպես տեսանկարահանումներին, այնպես էլ տարբեր միջոցառումների, որոնց քույրերը հաճախում են որպես հեռուստաաստղեր: Հուլիսին Քորթնին հայտարարեց, որ հոգնել է իր վրա ջանքեր գործադրելուց և անընդհատ տեսադաշտում լինելուց, նա մտադիր է ապրել հանգիստ կյանքով և զբաղվել իր երեք երեխաների դաստիարակությամբ:
Քլոե Քարդաշյանի պատճառով
Եվս մեկ քույր լքեց շոուն, սակայն, ի տարբերություն Քորթնիի, նա բարձրաձայն չհայտարարեց այդ մասին: Քլոե Քարդաշյանն այլեւս չի ցանկանում հայտնվել ուշադրության կենտրոնում հիմնականում ընտանեկան խնդիրների պատճառով: Ըստ շրջանառվող լուրերի ՝ Քլոեն ներել է դստեր հորը եւ թույլ տվել նրան վերադառնալ ընտանիք: Այնուամենայնիվ, Քլոեն մտավախություն ունի է, որ եթե նա սկսի նկարահանել Տրիստան Թոմփսոնին քարդաշյանների ընտանեկան շոուի նոր դրվագներում, երկրպագուները դա բացասաբար կընկալեն, քանի որ ընտանեկան դրամայի ընթացքում բոլորը Քլոեի կողքին էին և պահանջում էին վտարել Տրիստանին, որը հղիության ժամանակ դավաճանել էր Քլոյին:
Քրիս Ջենների պատճառով
Մինչ Քարդաշյան ընտանիքի երկրպագուները շոուի չեղարկման համար մեղադրում են հիմնական մասնակիցներին, ԶԼՄ-ների մեծ մասը վստահ է, որ «ինչո՞ւ քարդաշյանների ընտանեկան շոուն չեղյալ հայտարարվեց» հարցի պատասխանը պետք է փնտրել Քրիս Ջենների մեջ: Հենց նա է նախագծի գլխավոր ոգեշնչողը, կազմակերպիչը և ղեկավարը: Լրագրողների կարծիքով՝ 64-ամյա Քրիսն այլևս ի վիճակի չէ հաղթահարել Քարդաշյան աճող կայսրությունը, որը ներառում է ոչ միայն հեռուստատեսային նախագծեր, այլ նաև հագուստի, կոսմետիկայի, աքսեսուարների և այլնի արտադրություններ: «Կառավարիչը» մի քանի լուրջ սխալներ է թույլ տվել, որոնցից ամենահնչեղը Քայլի Ջեններին միլիարդատիրոջ կարգավիճակի վերաբերյալ խաբեությունն էր, որը շնորհվեց ապօրինաբար: Այս սկանդալից հետո Քրիսը ցանկանում էր հետ քաշվել, որպեսզի ուշադրություն չգրավի իր այլ գործարքների վրա:
Իսկ շոուն կփակվի՞
Այնուամենայնիվ, որոշ հոռետեսներ պնդում են, որ Քարդաշյան ընտանիքի շոուն փակելու մասին հայտարարությունը խելացի մարքեթինգային հնարք է՝ հետաքրքրություն առաջացնելու համար նոր՝ 19-րդ սեզոնի նկատմամբ, որը եթեր դուրս կգա սեպտեմբերի 17-ին: Գաղտնիք չէ, որ Քարդաշյան քույրերն այլեւս այնքան հանրահայտ չեն, որքան իրենց շոուի հենց սկզբում, ուստի ստիպված են դիմել տարբեր հնարքների՝ իրենց վրա ուշադրություն գրավելու համար:

Почему шоу семьи Кардашян отменено?
09.09.2020 Ким Кардашян объявила о закрытии шоу Keeping Up With The Kardashians, и СМИ вместе с фанатами принялись строить догадки о причинах этого неожиданного решения.
Ким Кардашян в Инстаграме разместила объявление о закрытие шоу после выхода 20 сезона в начале 2021 года.
«Спустя 14 лет, 20 сезонов, сотен эпизодов и нескольких спин-оффов мы благодарны всем вам за то, что вы смотрели нас все эти годы, прошли с нами через испытания, счастливые времена, взлёты и падения», - написала она.
Звезда также поблагодарила канал E!, на которым выходили все эпизоды, и телеведущего Райана Сикреста, который был продюсером шоу все эти годы.
Шоу семьи Кардашян заканчивается после 14 лет непрерывных съёмок, во время которых камера фиксировала все взлёты и падения знаменитого семейства. Казалось, что Keeping Up With The Kardashians будет бесконечным, особенно если учесть, что почти у каждой из сестёр Кардашян уже имеются дети, то есть подрастает новое поколение телезвёзд. Тем неожиданнее стало известие о закрытии шоу. Кто виноват? У СМИ и поклонников есть несколько версий, почему отменили шоу семьи Кардашян:
• Из-за Канье Уэста
• Из-за Кортни Кардашян • Из-за Хлои Кардашян • Из-за Крис Дженнер.
Из-за Канье Уэста
Главным обвиняемым сразу же стал Канье Уэст. Именно он первым получил самую большую порцию негатива от фанаток шоу. Они считают, что своими недавними откровениями во время предвыборной кампании он довёл жену до решения закрыть шоу. Напомним, месяц назад Канье рассказал о желании Ким сделать аборт, когда она была беременна их первенцем, дочкой Норт. Кроме того, музыкант объявил о том, что они с Ким находятся на грани развода, а также обвинил Крис Дженнер в излишнем контроле над детьми.
По мнению фанатов, отказ от съёмок шоу Keeping Up With The Kardashians стал одним из условий сохранения брака Канье с Ким.
Кстати, пока Ким Кардашян в Инстаграме объявляла о закрытии своего шоу, её муж проводил трансляцию из больницы в которую он приехал с травмой руки.
Из-за Кортни Кардашян
В июле этого года старшая сестра Кардашян заявила, что больше не будет сниматься в шоу. Кортни Кардашян считается самой скромной и закрытой из сестёр, и поклонники не раз замечали, что она неохотно принимает участие как в видеосъёмках, так и в различных мероприятиях, которые посещают сестры в качестве звёзд телевидения. В июле Кортни заявила, что ей надоело делать над собой усилие и всё время быть на виду, она планирует пожить тихой жизнью и заняться воспитанием своих троих детей.
Из-за Хлои Кардашян
Ещё одна сестра покинула шоу, правда, в отличие от Кортни, она не стала громко заявлять об этом. Хлои Кардашян больше не хочет быть в центре внимания в основном из-за семейных проблем. По слухам, Хлои простила отца своей дочки и позволила ему вернуться в семью. Однако Хлои боится, что если она начнёт снимать Тристана Томпсона в новых эпизодах шоу семьи Кардашян, фанаты негативно воспримут это, так как во время семейной драмы все были на стороне Хлои и требовали прогнать Тристана, изменившего Хлои, когда она была беременна.
Из-за Крис Дженнер
Пока фанаты семьи Кардашян обвиняют в отмене шоу главных участниц, большинство СМИ уверены, что ответ на вопрос “почему отменили шоу семьи Кардашян” надо искать у Крис Дженнер. Именно она является главным вдохновителем, организатором и менеджером проекта. По мнению журналистов, 64-летняя Крис уже не справляется с возросшей империей Кардашян, в которую входят не только телепроекты, но и производство одежды, косметики, аксессуаров и т.д. “Мамаджер” допустила несколько серьёзных ошибок, самой громкой из которых стал обман со статусом миллиардера, незаконно присвоенным Кайли Дженнер. После этого скандала Крис захотела отойти от дел чтобы не привлекать внимание к другим своим делам.
А будет ли закрыто шоу?
Впрочем некоторые скептики утверждают, что объявление о закрытии шоу семьи Кардашян стало хитрым маркетинговым ходом чтобы подогреть интерес к новому 19 сезону, который выйдет в эфир 17 сентября. Не секрет, что сёстры Кардашян уже не так популярны, как были в самом начале их шоу, поэтому им приходится прибегать к различным уловкам для привлечения внимания к себе.