Ինչպես է վերապրել բաժանումը և ուժ գտել առաջ շարժվելու․ Գվեն Սթեֆանի
Երգչուհի Գվեն Սթեֆանին անկեղծ հարցազրույց է տվել Harper՝s Bazaar ամսագրին, որում պատմել է, թե ինչն է օգնել իրեն վերապրել բաժանումը ամուսնու՝ Գևին Ռոսդեյլի հետ, ինչպես է ուժ գտել շարունակել ստեղծագործել և նոր հարաբերություններ սկսել:
Անցյալ տարվա երկրորդ կեսը և այս տարվա առաջինը շատ բարդ շրջան էին 46-ամյա երգչուհու համար: Աշնանը նա իմացել է, որ ամուսինը երեք տարի դավաճանում էր՝ իրենց երեք երախաների դայակի հետ:
«Դա դժոխքի էր նման՝ վեց, յոթ, ութ ամիս կտտանքներ: Իմ կյանքի երազանքը փլուզվեց: Իմ աչքերի առջև իմ ծնողների օրինակն էր, ովքեր նշել են համատեղ կյանքի 50 տարին: Ես էլ էի ցանկանում ունենալ ամուր ընտանիք, որտեղ կմեծանան իմ երեխաները»,-կիսվել է նա:
Լրագրողի հարցին, թե ինչը օգնեց նրան հաղթահարել հուսահատությունը, երգչուհին պատասխանել է. «Երեխաների մասին մտքերը և աշխատանքը թույլ չտվեցին, որ ես վերջնականապես թևաթափ լինեմ: Ինձ շատ օգնեց իմ ընկերուհին և աղոթքները առ Աստված: Ես մանկուց եմ սովորել դիմել նրան: Եվ նա լսեց ինձ: Ինձ նվիրեց հանդիպում այն մարդու հետ, ով ոչ միայն դարձավ իմ հենարանը դժվար պահին, այլև երջանկության հույսը»:
Այդ մարդը Գվենի գործընկերն է The Voice շոուից, երաժիշտ և երգիչ Բլեյք Շելթոնը, ում հետ երգչուհին աշխատանքային սիրավեպ է սկսել: Այժմ Գվենը ամբողջությամբ աշխատանքի մեջ է և պատրաստվում է նոր ալբոմ հրատարակել:
«Ես որոշել եմ չխնայել ինձ: Ամեն օրը մեզ անակնկալներ է բերում: Այսօր դու վատ ես, վաղը կարող ես լինել շատ լավ»,- ասել է երգչուհին:

08.07.2016 Певица Гвен Стефани дала откровенное интервью журналу Harper`s Bazaar, в котором рассказала о том, что помогло ей пережить развод с мужем Гэвином Россдейлом, как нашла в себе силы продолжать заниматься творчеством и начать новые отношения.
Вторая половина прошлого года и первая половина нынешнего – непростой период в жизни 46-летней певицы. Осенью она узнала, что муж три года изменял ей с няней их троих сыновей:
Это было похоже на ад: шесть, семь, восемь месяцев пыток. Мечта всей моей жизни была разрушена. Перед моими глазами был пример родителей, которые отметили пятидесятую годовщину совместной жизни. Я тоже хотела иметь крепкую семью, в которой бы росли мои дети.
На вопрос журналиста о том, что певице помогло справиться с отчаянием, она ответила:
Мысли о детях и работа не дали мне окончательно пасть духом. Меня здорово поддержала подруга, а еще молитвы Богу. С детства привыкла обращаться к нему. И он услышал меня: подарил встречу с человеком, который стал не только моей опорой в трудную минуту, но и надеждой на счастье.
Гвен говорит о своем коллеге по шоу The Voice, музыканте и исполнителе Блейке Шелтоне, с которым у певицы завязался служебный роман. Она с головой окунулась в работу, занявшись подготовкой нового альбома.
Я правильно решила не жалеть себя. Каждый день преподносит нам сюрпризы. Сегодня тебе плохо, а завтра может быть очень хорошо, – призналась журналисту Гвен, за что получила в ответ от него прозвище пуленепробиваемой блондинки.