Շաբաթվա աստղագուշակ․ մարտի 10-16-ը 2025 թ․
Այս շաբաթ հետադիմական Վեներան կշարունակի արգելափակել սիրո, ռոմանտիկայի և լավ տրամադրության հոսքը: Իսկ շաբաթ օրը նրան կմիանա Մերկուրին (նույնպես հետադիմական), և իսկական արգելափակում կսկսվի:
Ինչպե՞ս դա կազդի կենդանակերպի նշանների վրա։ Ներկայացնում ենք սպասվող հանգամանքները:
Ընթացիկ շաբաթ Խոյ նշանի ներկայացուցիչները պետք է հնարավորինս ակտիվ լինեն։ Շփվել, մտքեր հնչեցնել, կարծիքներ փոխանակել, այցելությունների գնալ։ Սակայն երեքշաբթի օրը ինչ-որ մեկը կարող է ձեզ չակնկալված խորհուրդներ տալ, և եթե դրանք լսեք, ապա արդյունքը կլինի ճիշտ հակառակը: Չորեքշաբթի օրը զգույշ եղեք ֆինանսական գործարքների հետ և խոշոր գնումներ մի արեք։ Հինգշաբթի հնարավոր է հաճելի անակնկալ կամ օգտակար ծանոթություն։ Շաբաթվա վերջում բավականաչափ ժամանակ տրամադրեք ձեր անձնական կյանքին։ Զանգահարեք նրանց, ում վաղուց չեք տեսել, մի ամաչեք ասել, որ կարոտում եք։ Կիրակի օրը կարգի բերեք ձեր շուրջը գտնվող տարածքը։
Ցուլերն առավել հաջողակ կլինեն այլ մարդկանց հետ կապված հարցերում։ Հնարավորինս շատ շփվեք, հետաքրքիր և օգտակար ծանոթություններ հաստատեք, գաղափարները կոլեկտիվ քննարկեք և լուծումներ փնտրեք։ Երեքշաբթի հույզերը կարող են տեղի տալ՝ զգուշացեք վեճերից և կոնֆլիկտներից: Չորեքշաբթի ավելի շատ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը. այս օրը հարմար է նեղ մասնագետներին այցելելու համար, ինչը վաղուց էիք պլանավորելլ։ Հինգշաբթի օրը առաջ մղեք երկարամյա նախագծերը։ Ուրբաթը լավ օր է նոր բան սովորելու համար. փորձեք ինքներդ ձեզ նոր սպորտաձևում կամ հիշեք այն, ինչ երկար ժամանակ ցանկանում էիք անել, բայց հետաձգում էիք:
Երկվորյակներ, հնարավորության դեպքում աշխատեք ամբողջ շաբաթը տրամադրել հանգստին։ Բայց քանի որ սա հասանելի չէ բոլորին, աշխատեք գոնե չափազանց մեծ ջանքեր չգործադրել: Բարելավեք ձեր սնուդը և քնի որակը: Հատկապես զգույշ եղեք երկուշաբթի օրը՝ մեծ է վնասվածքների կամ վեճերի վտանգը։ Չորեքշաբթի օրը ձեռնարկեք այնպիսի գործեր, որոնք պահանջում են հատուկ կենտրոնացում։ Հինգշաբթի օրը բարենպաստ է կարևոր բանակցությունների կամ մտերմիկ խոսակցությունների համար։ Ուրբաթը լավ օր է եկամտի նոր լրացուցիչ աղբյուրներ փնտրելու համար։ Հանգստյան օրերը կատարյալ են հին ընկերների հետ հանդիպման համար:
Շաբաթվա առաջին կեսին Խեցգետինները պետք է հոգ տանեն իրենց մասին՝ սա կոնֆլիկտների, կորուստների և ծանր աշխատանքի շրջան է։ Սակայն հինգշաբթի օրվանից դուք կունենաք հաջողակ փուլ՝ ամեն ինչ կստացվի կատարյալ կերպով: Չորեքշաբթի օրը զբաղվեք ամենակարևոր գործերով։ Հինգշաբթին հատկապես բարենպաստ է լողավազան և մարզասրահ այցելելու համար։ Ուրբաթ օրը որևէ նախագիծ կամ մարդ կարող է ընդմիշտ լքել ձեզ, սակայն աստղերն նշում են, որ սա միայն լավագույն տարբերակն է։ Հանգստյան օրերն անցկացրեք արվեստի հետ շփվելով և ոգեշնչման նոր աղբյուրներ գտնելով: Բացահայտեք նոր վայրեր, ճաշեք ռեստորանում կամ սրճարանում, որտեղ նախկինում երբեք չեք եղել, և պատվիրեք մի բան, որը երբեք չեք փորձել:
Առյուծների համար գլխավորն այն է, որ հանգիստ անցնեն երկուշաբթին՝ շաբաթվա ամենադժվար օրը։ Ոչ մի կարևոր բան մի պլանավորեք և զգուշացեք ձեր գործընկերների կողմից հրահրված սադրանքներից: Երեքշաբթի և չորեքշաբթի փորձեք լինել ձեզ համար առավել հարմարավետ միջավայրում։ Մի կատարեք ծանր աշխատանք և մի բարձրացրեք ծանր առարկաներ: Այս շաբաթ ընդհանուր առմամբ պետք է խուսափեք էքստրեմալ իրավիճակներից ու ռիսկային նախագծերից։ Հանգստյան օրերին հատուկ ուշադրություն դարձրեքձեր առողջությանը, զբաղվեք սպորտով։ Դուք կարող եք պատվիրել ֆոտոշարք՝ ինքներդ ձեզ նոր տեսանկյուններից տեսնելու համար: Շաբաթը և կիրակն հարմար են ժամադրությունների և մշակութային միջոցառումներ այցելելու համար:
Կույսերի համար այս շաբաթ բարենպաստ է զբաղվել մանրակրկիտ մոտեցում և համակարգված վերլուծություն պահանջող գործերով։ Բայց մի շտապեք բարձրաձայնել ձեր ծրագրերն ու, հատկապես, գաղափարները. գործընկերները կարող են օգտվել պահից և դրանք ներկայացնել որպես իրենցը: Երեքշաբթի օրը կարող է խոչընդոտներ ծագել, և պլանները հարկ կլինի վերանայել: Չորեքշաբթի օրը որոշ ժամանակ անցկացրեք ձեր մտերիմների հետ, գուցե նրանք խորհուրդ կամ ֆինանսական օգնության կարիք ունենան: Հինգշաբթի օրը կարող է ինչ-որ գաղտնիք բացահայտվել՝ դուք կարող եք ինչ-որ տհաճ բան իմանալ ձեր սիրելիի մասին, բայց նա, նույն հավանականությամբ, կարող է իմանալ ձեր գաղտնիքը, որը դուք խնամքով թաքցրել եք։ Աստղերը զգուշացնում են, որ ավելի լավ է կիրակի օրը գումար չծախսել։ Խոշոր գնումներ մի արեք, ձեզ կարող են վաճառել խոտան ապրանք։
Կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչների համար կարևոր է, որ իրենց զսպված պահեն։ Ամեն ինչ շատ զգացմունքային մի ընդունեք: Հատկապես չորեքշաբթի օրը ուշադիր եղեք ձեր ասելիքի նկատմամբ: Հինգշաբթի հնարավորության դեպքում խուսափեք հասարակական տրանսպորտից, մարդաշատ վայրերից և աղմկոտ շրջապատից։ Ուրբաթը բարենպաստ օր է մեծ և երկար սպասված գնումներ կատարելու համար։ Շաբաթ օրը հետադիմական Մերկուրին եռուզեռ կբերի ու կխաթարի ձեր ծրագրերը: Ուստի ավելի լավ է այս օրն անցկացնել լռության մեջ և չմտածել գործերի մասին։ Սակայն կիրակին հիանալի օր է նոր հմտություններ և գիտելիքներ ձեռք բերելու համար։ Մի մոռացեք խմել բավականաչափ հեղուկներ և հագնվել եղանակին համապատասխան:
Կարիճները ստիպված կլինեն ամբողջ ուժով վազել միայն նույն տեղում մնալու և զրոյական կետում չհասնելու համար։ Երկուշաբթի օրը դուք ստիպված կլինեք որոշիչ քայլ կատարել կարիերայի սանդուղքով կամ ինչ-որ մեկին բացատրել ձեզ համար կարևոր բան: Անպայման քննարկեք բոլոր նրբությունները, հստակ նշեք, թե ինչից գոհ չեք կամ ինչ եք ուզում: Հակառակ դեպքում, դուք ռիսկի եք դիմում ստանալ բոլորովին այլ բան, քան ակնկալում էիք: Երեքշաբթին բարենպաստ է ձեր կյանքում ինչ-որ նոր բան ավելացնելու հանալ՝ գնել այն, ինչի մասին վաղուց երազել եք կամ զարգացնել օգտակար սովորություն։ Հինգշաբթի օրն ավելի լավ է հրաժարվել վարսավիրի կամ ատամնաբույժի ծրագրված այցից։ Ուրբաթ օրը որոշ ժամանակ տրամադրեք վերլուծելու, թե ինչ է կատարվում և պլանավորեք գալիք ամառը:
Այս ժամանակահատվածում Աղեղնավորները պետք է զգուշանան իրենց նախկիններից մեկի հետ բախումներից, որոնք կարող են լինել կոշտ և ագրեսիվ: Սրանք բոլորը հետադիմական Վեներայի հնարքներն են, այնպես որ համբերատար եղեք և արգելափակեք հաղորդակցության ցանկացած փորձ. մի վերցրեք հեռախոսը, մի պատասխանեք հաղորդագրություններին և ժամանակ ձգեք՝ մարտի վերջին ամեն ինչ կհանդարտվի: Շաբաթվա առաջին կեսին ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը, հատկապես սննդակարգի որակին և օրվա ռեժիմին։ Երեքշաբթի օրը աստղերը խորհուրդ են տալիս ավարտին հասցնել վաղուց սպասված գործերը։ Չորեքշաբթին հարմար է նոր նախագծեր սկսելու համար, հատկապես նրանք, որոնց հետ մեծ հույսեր եք կապում շահույթի առումով։ Հինգշաբթի օրը անպայման ժամանակ գտեք երեխայի կամ սիրելիի հետ կարևոր զրույցի համար: Ուրբաթը լավ է ստեղծագործելու և երկար զբոսանքների համար: Այս շաբաթավերջին կարգի բերեք ձեր տունն ու զգեստապահարանը։ Տեսեք, թե ինչը կարելի է թարմացվել և բարելավվել:
Այծեղջյուրներն այս շաբաթ ստիպված կլինեն լուծել շատ լուրջ հարցեր, որոնք կարող են ազդել իրենց հարաբերությունների վրա։ Ավելի ուշադիր նայեք ձեզ շրջապատող մարդկանց և փորձեք նվազագույնի հասցնել շփումը թունավոր անձնավորությունների, ստախոսների և շողոքորթների հետ: Ձեր սոցիալական շրջանակը մաքրելիս մի զղջացեք, եթե ինչ-որ մեկն ինքնուրույն հեռանա: Երեքշաբթի կատարեք ամենակարևոր ու դժվար գործերը, աստղերն ասում են, որ շատ ուժ կունենաք ձեր ծրագրերն իրականացնելու համար։ Չորեքշաբթի կարող է ավարտվել ձեր կյանքում մի կարևոր փուլ։ Հինգշաբթի օրը, եթե ձեզ հրավիրեն այցելել ինչ-որ մեկին կամ ժամադրության, մի մերժեք: Ուրբաթ օրը զգույշ եղեք ձեր ծախսերի հետ։ Հնարավորության դեպքում հանգստյան օրերն անցկացրեք քաղաքից դուրս։
Այս շաբաթ Ջրհոսները պետք է ավելի երախտապարտ լինեն՝ ընտանիքին, ընկերներին, գործընկերներին և, իհարկե, աստղերին, որոնք ձեզ համախմբում են հիանալի մարդկանց հետ։ Երախտագիտության էներգիան կօգնի ձեզ պահպանել հավասարակշռված զգացմունքային ֆոն: Լավ ժամանակ է ներքին աճի համար՝ դուք կկարողանաք ճանաչել, թե ինչն է ձեզ օգնում առաջ գնալ, և ինչը, ընդհակառակը, խանգարում կամ դանդաղեցնում է ձեր ընթացքը։ Շաբաթվա առաջին կեսին կենտրոնացեք ամենակարևոր բաների վրա։ Հատուկ ուշադրություն դարձրեք բյուջեի բաշխմանը, շահույթի մի մասը մի կողմ դրեք որպես «անվտանգության բարձ». շուտով դա ձեզ պետք կգա: Հինգշաբթի և ուրբաթ օրերին, հնարավորության դեպքում, փորձեք խուսափել ավագ հարազատների հետ վիճելուց, հատկապես մեծ է սկանդալների և կոնֆլիկտների հավանականությունը:
Այս շաբաթը բավականին հարմար է թարմացումներ կատարելու համար։ Վերանայեք ձեր վարքագիծը և գործողությունները: Թերևս վարքագծի որոշ ձևեր և հին սովորություններ երկար ժամանակ դրական արդյունքներ չեն տվել: Մտածեք, թե ինչը կարելի է փոխել և բարելավել: Փորձեք ավելի հաճախ շփվել համախոհների հետ։ Չորեքշաբթի կարող եք անգնահատելի փորձ ձեռք բերել ձեր շրջապատից։ Հինգշաբթի օրը խուսափեք կոնֆլիկտներից, բայց միևնույն ժամանակ դադարեցրեք ձեր մեջքի հետևում տարածվող ցանկացած բամբասանք։ Պարզապես փորձեք հնարավորինս դիվանագիտորեն փակել բամբասողների բերանը։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր երեխաներին, ավելի հաճախ խոսեք նրանց հետ. դա ձեզ էներգիայի հզոր լիցք կհաղորդի:

10.03.2025 На этой неделе ретроградная Венера продолжит блокировать потоки любви, романтики и хорошего настроения. А в субботу к ней присоединится Меркурий(тоже ретроградный, как вы понимаете) — и начнется настоящая свистопляска.
Чем это аукнется всем знакам зодиака? Рассказываем все подобности.
На текущей неделе представителям знака зодиака Овен лучше быть максимально на виду. Общайтесь, озвучивайте идеи, обменивайтесь мнениями, ходите в гости. Но во вторник кто-то может дать вам непрошенный совет, и если вы прислушаетесь к нему — результат будет прямо противоположный. В среду будьте аккуратнее с денежными операциями и не совершайте крупных покупок. В четверг возможен приятный сюрприз или полезное знакомство. В конце недели уделите достаточно времени личной жизни. Позвоните тем, с кем давно не виделись, не стесняйтесь говорить, что соскучились. В воскресенье наведите порядок в окружающем вас пространстве.
У Тельцов наиболее успешно пойдут дела, связанные с другими людьми. Общайтесь как можно больше, заводите интересные и полезные знакомства, коллективно обсуждайте идеи и ищите решения. Во вторник эмоции могут дать сбой — опасайтесь истерик и конфликтов. В среду отнеситесь внимательнее к своему здоровью — этот день подходит для посещения узких специалистов, к которым вы давно планировали заглянуть. В четверг продвиньте вперед давно зависшие дела. Пятница подходит для освоения чего-то нового — попробуйте себя в новом виде спорта или вспомните, чем давно хотели заняться, но откладывали.
Близнецы, если есть такая возможность, то постарайтесь всю неделю посвятить отдыху. Но так как это доступно далеко не всем, то постарайтесь хотя бы не перенапрягаться. Улучшите качество питания и сна. В понедельник будьте особо осторожны — высок риск травм или ссор. В среду займитесь делами, требующими особой сосредоточенности. Четверг благоприятен для важных переговоров или задушевных бесед. Пятница подходит, чтобы поискать для себя новые дополнительные источники заработка. Выходные дни идеально подходят для встречи со старыми друзьями.
В первую половину недели представителям знака Рак поберечь себя — это зона конфликтов, убытков и каторжной работы. Но зато с четверга у вас начинается белая полоса — все сложится самым удачным образом. В среду займитесь наиболее важными делами. Четверг особо благоприятен для посещения бассейна и спортзала. В пятницу от вас может навсегда уйти какой-то проект или человек, но звезды говорят, что это только к лучшему. Выходные посвятите общению с искусством и поиску новых источников вдохновения. Откройте для себя новые места, поужинайте в ресторане или кафе, в котором прежде никогда не были, и закажите то, чего никогда не пробовали.
Львам главное спокойно пережить понедельник — самый непростой день недели. Не планируйте ничего важного и опасайтесь подстав со стороны коллег. Во вторник и среду постарайтесь находиться в максимально комфортной для вас среде. Не занимайтесь изнурительной работой, не таскайте тяжести. На этой неделе вам вообще стоит избегать экстремальных ситуаций и рискованных проектов. В выходные дни уделите особое внимание уходу за собой, здоровью и спорту. Возможно, вам захочется записаться на фотосессию, чтобы увидеть себя в новых ракурсах. Также суббота и воскресенье благоприятны для свиданий и посещения культурных мероприятий.
Девам, на этой неделе благоприятно заняться делами, требующими тщательного подхода и системного анализа. Но не спешите озвучивать ваши планы и, тем более, идеи — коллеги могут воспользоваться моментом, и выдать их за свои. Во вторник может случиться помеха, и планы придется переиграть. В среду уделите время вашим близким — возможно, им понадобятся советы или финансовая помощь. В четверг может раскрыться какая-то тайна — вы можете узнать что-то неприятное о любимом человеке, но и он с той же вероятностью, может узнать ваш секрет, который вы тщательно скрывали. Звезды предупреждают, что в воскресенье лучше не тратить деньги. Не совершайте крупных покупок, вам могут подсунуть бракованный товар.
Представителям знака зодиака Весы важно держать себя в руках. Не воспринимайте все слишком эмоционально. Тщательно взвешивайте, что будете говорить, особенно в среду. В четверг, по возможности, избегайте поездок на общественном транспорте, людных мест и шумных компаний. Пятница — благоприятный день для совершения крупной и долгожданной покупки. В субботу ретроградный Меркурий наведет суету и суматоху, и нарушит ваши планы. Поэтому лучше провести этот день в тишине и не думать о делах. А вот воскресенье — отличный день для получения новых навыков и знаний. Не забывайте о питьевом режиме и одевайтесь по погоде.
Скорпионам придется бежать из последних сил, чтобы только остаться на том же месте и не скатиться к нулю. В понедельник предстоит сделать решительный шаг по карьерной лестнице или объясниться с важным для вас человеком. Обязательно проговаривайте все нюансы «на берегу», четко озвучивайте то, что вас не устраивает, или чего хотите. Иначе рискуете получить совсем не то, на что рассчитывали. Во вторник благоприятно добавить в жизнь какое-то новшество — купите то, о чем давно мечтали или заведите полезную привычку. В четверг лучше отказаться от запланированного посещения парикмахера или стоматолога. В пятницу уделите время анализу происходящего и планированию будущего лета.
Стрельцам в этот период стоит остерегаться разборок с кем-то из бывших, причем разборки эти могут быть жесткими и агрессивными. Это все проделки ретроградной Венеры, а потому наберитесь терпения и блокируйте любые попытки общения: не берите трубку, не отвечайте на сообщения и тяните время — в конце марта все успокоится. В первой половине недели уделите внимание своему здоровью, особо следите за качеством питания и за режимом дня. Во вторник звезды советуют доделать давно зависшие дела. Среда подходит для начала новых проектов, особенно тех, на которые вы возлагаете большие надежды по части прибыли. В четверг обязательно найдите время на важный разговор с ребенком или близким человеком. Пятница хороша для творчества и долгих прогулок. В выходные наведите порядок в доме и в своем гардеробе. Посмотрите, что можно обновить и улучшить.
Козерогам предстоит решать на этой неделе массу серьезных вопросов, которые могут повлиять на ваши отношения. Приглядитесь к людям, которые вас окружают и постарайтесь свести к минимуму контакты с токсичными личностями, обманщиками и подхалимами. Расчищая круг общения, не жалейте, если кто-то уйдет сам. Во вторник делайте наиболее важные и сложные дела, звезды говорят — у вас будет много сил для воплощения своих планов. В среду может завершится важный этап в вашей жизни. Если вас пригласят в гости или на свидание в четверг — не отказывайтесь. В пятницу будьте аккуратнее с тратами. Выходные по возможности проведите за городом.
Водолеям на этой неделе стоит почаще благодарить — родных, друзей, коллег и, конечно, звезды, которые сводят вас с прекрасными людьми. Энергий благодарности поможет вам поддерживать ровный эмоциональный фон. Это хорошее время для внутреннего роста — вы сможете распознать, что помогает вам двигаться вперед, а что, наоборот, мешает или затормаживает. В первой половине недели сосредоточьтесь на самых важных делах. Отдельное внимание уделите распределению бюджета, отложите часть прибыли в «подушку безопасности» — вскоре вам это пригодится. В четверг и пятницу постарайтесь, по возможности, избегать разговоров на повышенных тонах со старшими родственниками, в эти дни особенно высока вероятность скандалов и конфликтов.
Эта неделя для представителей знака Рыбы вполне подходит для обновлений. Пересмотрите ваше поведение и ваши дела. Возможно, какие-то способы поведения и старые привычки уже давно не приносят положительного результата. Подумайте, что можно изменить и улучшить. Старайтесь почаще общаться с единомышленниками. В среду вы можете перенять бесценный опыт у кого-то из вашего окружения. В четверг избегайте конфликтов, но при этом пресекайте любые слухи, которые распускают за вашей спиной. Только постарайтесь затыкать рты сплетникам максимально дипломатично. Во второй половине недели уделите особое внимание детям, почаще беседуйте с ними — это даст вам мощный заряд энергии.