«Գահերի խաղն» ավարտվել է 2019 թվականին, և դրանից հետո սերիալի հերոսներից շատերից ոչինչ չի լսվել։ Երբ սերիալը հանրահայտ էր, հեռուստադիտողներին հարցրել էին իրենց սիրելի հերոսների մասին։ Ամենատարածված պատասխանը, կարծում ենք, հազիվ թե ձեզ զարմացնի։ Հետազոտության համաձայն՝ հարցվածների 12%-ը նախագծում իրենց սիրելի կերպարներ են անվանել Դեյներիս Թարգարիենին և Տիրիոն Լանիսթերին։
Մենք որոշեցինք խոսել Վիշապների մոր մասին: Ըստ սյուժեի՝ Դեյներիս Թարգարիենը մեծ ու ազնվական ընտանիքից է։ Նրա հայրը՝ Էյիս Խենթը, կառավարում էր յոթ թագավորություններ, բայց տապալվեց իր դաժանության և արյունարբու լինելու պատճառով։ Դեյներիսը ծնվում է արյունալի քաղաքական ցնցումների մեջ, ինչի համար ստանում է Փոթորկից ծնված մականունը:
Էկրանին Վիշապների մոր կերպարը մարմնավորել է բրիտանացի դերասանուհի Էմիլիա Քլարկը։
Նկարահանումների սկզբում աղջիկը 25 տարեկան էր, իսկ վերջին սեզոնը նկարահանվեց, երբ Էմիլին արդեն 30-ն անց էր։
Էմիլին տարիների ընթացքում փոքր անգամ չի փոխվել: Թերևս մի քիչ այլ են նուրբ այտերը, դերասանուհին վերադարձել է իր հարազատ մազերի գույնին:
Կուլտային սերիալից հետո Քլարկն ունեցել է շատ ավելի հետաքրքիր և սիրված նախագծեր, բայց «Գահերի խաղը» պարզապես չի հեռանում։

Как Матерь драконов из «Игры престолов» выглядит сегодня — узнаешь ее?
Дейенерис Таргариен — одна из ключевых и любимых зрителями героинь сериала «Игра престолов». Посмотри, как выглядит актриса, сыгравшая ее, сегодня.
«Игра престолов» закончилась в 2019 году, и с тех пор о многих героях сериала ничего не слышно. Когда сериал был в самом разгаре, у телезрителей спрашивали об их любимых персонажах. Думаем, самый популярный ответ тебя вряд ли удивит. По данным исследования, 12% опрошенных назвали Дейенерис Таргариен и Тириона Ланнистера любимыми персонажами проекта.
Мы решили рассказать о Матери драконов. По сюжету, Дейенерис Таргариен происходит из великого и знатного рода. Ее отец Эйрис Безумный правил семью королевствами, но был свергнут из-за своей жестокости и кровожадности. Дейенерис родилась посреди кровавого политического переворота, за что получила прозвище Бурерожденная.
На экране образ Матери драконов воплотила британская актриса Эмилия Кларк.
На начало съемок девушке было 25 лет, а финальный сезон снимался, когда Эмили уже было за 30.
За прошедшие годы Эмилия ничуть не изменилась. Разве что ушли милые щечки, ну и актриса вернулась к родному цвету волос.
После культового сериала у Кларк было еще много классных и популярных проектов, но от «Игры престолов» так просто не уходят․