Մերկուրիի հետադարձ շարժումը շարունակում է ծանր բեռ լինել մեզ վրա՝ դանդաղեցնելով բազմաթիվ գործընթացներ, այդ թվում՝ ձեր անձնական կյանքում։ Եկեք համբերատար լինենք և սպասենք այս տհաճ շրջանի ավարտին։ Մի անհանգստացեք, շատ կենդանակերպի նշանների համար շուտով ամեն ինչ ավելի հեշտ կդառնա։
Շաբաթվա սկզբին հարազատները կարող են որոշ չափով բարդացնել Խոյերի կյանքը անսպասելի պահանջներով կամ խնդրանքներով: Երեքշաբթի հնարավոր է առողջության վատթարացում: Շաբաթվա կեսին կարող է կուտակվել աշխատանքային լրացուցիչ բեռ, բայց առավելագույն ջանքերի դեպքում դուք հաջողությամբ կհաղթահարեք այն: Շաբաթվա երկրորդ կեսին հատկապես կարող եք ցանկանալ նախաձեռնող լինել. ոչ բոլորը կգնահատեն դա: Հնարավոր են հակամարտություններ, բայց մի խուսափեք. դրանք կծառայեն որպես լավ ֆիլտր և կօգնեն բացահայտել նախանձողներին և չարամիտներին: Շաբաթավերջը բարենպաստ ժամանակ է ֆինանսական հարցերը լուծելու և պարտքերը մարելու համար:
Ցուլերն այս շաբաթ հնարավորություն կունենան բարելավելու իրենց ֆինանսական վիճակը։ Ժամանակ հատկացրեք ձեր բյուջեն պլանավորելուն և նոր եկամտի հնարավորություններ դիտարկելուն։ Մի անտեսեք մրցակիցների աշխատանքի առաջարկները։ Ուշադիր և բոլոր տեսանկյուններից մտածեք. կարո՞ղ է ձեր հոբբին վերածվել եկամտի աղբյուրի։ Տարբերակները կարող են բավականին անսպասելի լինել։ Երկուշաբթի հոգ տարեք ձեր առողջության մասին։ Հինգշաբթի կկարողանաք իրականացնել պլանավորվածից կրկնակի ավելին, այնպես որ ձեր ժամանակը մանրուքների վրա մի վատնեք։ Շաբաթվա վերջում ձեր հակառակորդները կարող են կարևոր վեճում անսպասելիորեն ձեզ կողմը կանգնել։
Այս շաբաթը Երկվորյակների համար մարտահրավեր կլինի. Դուք կծանրաբեռնվեք անեն ինչով և միանգամից: Ձեր գործերի առաջնահերթությունների որոշելը բավականին դժվար կլինի, քանի որ ստիպված կլինեք ամեն ինչ կարգավորել: Սա կարող է խնդիրներ ստեղծել, հատկապես, եթե վերջերս շատ չեք հանգստացել: Այնուամենայնիվ, շաբաթվա առաջին կեսին ձեզ կարող են օգնություն առաջարկել. մի մերժեք, նույնիսկ, եթե ստիպված լինեք հետագայում կիսվել հաջողությամբ: Շաբաթվա կեսին, եթե հնարավոր է, մի քանի ժամ հանգստացեք, չնայած ձեր խիտ գրաֆիկին: Թատրոն գնալը կամ այգում զբոսանքը կարող է հիանալի միջոց լինել ձեր մարտկոցները լիցքավորելու համար: Ուրբաթ օրը շատ ուշադիր եղեք, կենտրոնացեք ձեր առաջադրանքների վրա և խուսափեք երազելուց, կամ գոնե խուսափեք չափազանց շատ շեղվելուց: Հանգստյան օրերին ազատորեն արտահայտեք ձեր գաղափարները. դուք նույնիսկ կարող եք դաշնակիցներ գտնել:
Աստղերը Խեցգետիններին զգուշացնում են այս շաբաթ չտարվել ռիսկային միջոցառումներով և արկածներով, հատկապես, երբ խոսքը վերաբերում է ֆինանսներին: Այլ հարց է ներդրումներ կատարելը արտաքին տեսքի, առողջության կամ զգեստապահարանի բարելավման մեջ: Հիմա ամենահարմար ժամանակն է նման ներդրումների համար: Երեքշաբթի հնարավոր է շահերի սուր բախում. եղեք վճռական և անսասան: Հինգշաբթի կարող են ի հայտ գալ նոր առցանց կապեր, բայց մի շտապեք անվերապահորեն վստահել դրանց: Ուրբաթ օրն անսպասելի գաղափարները կարող են հեղեղել ձեզ, բայց մի փորձեք ամեն ինչ միանգամից իրականացնել, հակառակ դեպքում կարող եք կորցնել քունն ու հանգիստը: Շաբաթ օրը ձեր անձնական կյանքը կխաթարի ձեր ծրագրերը, բայց դա, հավանաբար, ձեզ ուրախություն կպարգևի, այլ ոչ թե հիասթափություն:
Այս շաբաթ Առյուծների համար ամեն ինչ լավ կընթանա, բայց միայն այն դեպքում, եթե պահպանեք լավատեսական և դրական տրամադրություն։ Սա միակ կենդանակերպի նշանն է, որն այս անգամ Մերկուրիի ազդեցության տակ չի լինի. նույնիսկ նոր նախագծերն ու ձեռնարկումները կարող են հաջողություն բերել, հատկապես շաբաթվա առաջին կեսին։ Երեքշաբթի կարող են տեղի ունենալ իրադարձություններ, որոնք կազդեն մտերիմների վրա, այնպես որ հատկապես պատասխանատու եղեք։ Եթե դժգոհ եք ձեր աշխատավարձից կամ աշխատանքի վայրից, բաց մի թողեք շաբաթվա կեսին առատաձեռն առաջարկը։ Հիմա լավ ժամանակ է այս ոլորտում փոփոխություններ կատարելու համար։ հանգստյան օրերին լավ կլինի կրճատեք սոցիալական ցանցերում ձեր ակտիվությունը։ Հակառակ դեպքում, կարող եք կոնֆլիկտի մեջ մտնել. ձեզ կարող են սխալ հասկանալ, իսկ բացատրելու ժամանակ չի լինի։
Կույսեր, այս շաբաթ եղեք զգույշ և զուսպ։ Շատախոսությունը և չափազանց անկեղծությունը կարող են աշխատել ձեր դեմ։ Երեքշաբթի գործընկերները կամ ընկերները կարող են ուղղակիորեն ձեզ հիշեցնել ձեր պարտքերի և խոստումների մասին։ Չորեքշաբթի մի մեղմեք ձեր հավակնությունները և վեճերի մեջ մի մտեք, նույնիսկ, եթե 100% վստահ եք, որ ճիշտ եք։ Հինգշաբթի ձեր մտերիմներից մեկը կանի ամեն ինչ, որպեսզի դուք կրկին զգաք ձեր բոլոր նախքին վախերը։ Հիմա ժամանակն է միացնել ձեր ֆիլտրը և կտրել շփումը թունավոր մարդկանց հետ։ Ուրբաթ օրը կենտրոնացեք ձեր առողջության վրա։ Շաբաթավերջին ռիսկի մի՛ ենթարկեք ձեր գումարը և խուսափեք խոշոր գնումներ կատարելուց։
Այս շաբաթ Կշեռքները պետք է ավելի ընտրողական լինեն իրենց շփումներում և խուսափեն վստահել այն ծանոթներին, ովքեր դեռևս չեն ենթարկվել կյանքի դժվարին իրավիճակների փորձությանը: Երկուշաբթի կարող եք տհաճ լուրեր լսել ձեր հարազատի կամ սիրելիի մասին. անտեսեք դրանք և մի՛ վեճ սկսեք: Երեքշաբթի ռիսկի դիմելու ձեր ինքնաբուխ ցանկությունը կարող է հանգեցնել անսպասելի հաջողության: Շաբաթվա կեսը փոփոխություններ կբերի ձեր ծրագրերում: Այս ժամանակահատվածում հոգ տարեք ձեր առողջության մասին և խուսափեք ինքնաբուժումից: Ուրբաթ օրը անձնական կյանքը կարող է զբաղեցնել ձեր ուշադրության զգալի մասը: Մի՛ վախեցեք նախաձեռնող լինել. ձեր հարաբերություններում կարող են ի հայտ գալ նոր կողմեր, որոնց մասին դուք նույնիսկ չէիք կասկածում: Կիրակին բարենպաստ է բնության գրկում անցկացնելու համար:
Այս շաբաթ Կարիճները ստիպված կլինեն բավականին շատ ժամանակ անցկացնել անգործ զբաղմունքների վրա: Մարդիկ և սոցիալական ցանցերը կշեղեն ուշադրությունը: Եթե խստորեն զտեք ձեր հաղորդակցությունը, ավելի հաճախ դնեք ձեր հեռախոսը ինքնաթիռի ռեժիմի վրա և կարգապահություն պահպանեք, ամեն ինչ կբարելավվի: Երեքշաբթի պատրաստ եղեք «ոչ» ասել ցանկացած առաջարկի, որը ձեզ անհարմար կթվա: Պաշտպանեք ձեր շահերն ու անձնական սահմանները. նույնիսկ անհրաժեշտ չէ նշել ձեր պատճառները՝ պարզապես «ոչ» ասեք: Շաբաթվա կեսին լավ կլինի խուսափել նոր ծանոթություններից և հանպատրաստի ժամադրություններից: Ուրբաթ օրը հնարավոր են հաճելի անակնկալներ և փոքր ուրախություններ: Այս շաբաթվա հանգստյան օրերը նախատեսված են ձեզ համար՝ մի փոքր քնելու և շունչ քաշելու համար:
Այս շաբաթը Աղեղնավորի համար կարող է բավականին կոնֆլիկտային լինել: Հնարավորության դեպքում վերահսկեք ձեր հույզերը և խուսափեք զայրույթի պոռթկումներից՝ լավ մտածելով այն ամենի մասին, ինչ ուզում եք ասել: Եթե կարողանաք զսպվածություն պահպանել, շատ խնդիրներ կլուծվեն ինքնուրույն: Երկուշաբթի և չորեքշաբթի օրերին լուծեք թիմի ներսում առկա խնդիրները և պատվիրակեք պարտականությունները: Հինգշաբթի լավ կլինի խուսափել կարևոր զրույցներից և լուրջ բանակցություններից: Ուրբաթն ու շաբաթը կարող են ձեզ հատուկ ոգեշնչում բերել. ժամանակ հատկացրեք ստեղծագործականությանը և մի բաց թողեք մուսայի ժամանումը: Կիրակին բարենպաստ է կարճատև ուղևորությունների կամ ընկերների հետ հավաքույթների համար:
Այծեղջյուրների համար շաբաթը խոստանում է բավականին անկայուն լինել՝ թե՛ հուզական, թե՛ ծրագրերի իրականացման առումով: Առաջին մի քանի օրերին ձեր ֆինանսական վիճակը կարող է վատթարանալ: Հնարավոր են կենցաղային տեխնիկայի խափանումներ կամ ավտոմեքենայի խնդիրներ: Զգույշ եղեք. վնասվածքի ռիսկը մեծ է: Հինգշաբթի օրվանից սկսած՝ իրավիճակը կբարելավվի, և լավ լուրեր կստանաք: Ուրբաթ օրը նվիրեք ձեր տունը կամ աշխատանքային տարածքը պլանավորելուն և կարգի բերելուն: Ազատվեք անպետք իրերից: Հանգստյան օրերը տրամադրեք մարզվելուն, ձեր արտաքին տեսքն ու զգեստապահարանը բարելավելուն:
Ջրհոսներ, այս շաբաթ դրական փոփոխություններ են սպասվում, թեև շատ փոքր քայլերով: Բայց շտապեք նկատել դրանք և մի՛ անտեսեք: Երկուշաբթի զգույշ եղեք ճանապարհներին և հասարակական տրանսպորտում: Երեքշաբթին անբարենպաստ է խմբային միջոցառումների և ինտենսիվ շփման համար: Չորեքշաբթի ուշադրություն դարձրեք սիրելիներին, հատկապես տարեց հարազատներին. նրանք կարող են հատկապես դրա կարիքը ունենալ: Շաբաթվա երկրորդ կեսին ձեզ համար կարևոր մեկը անհասկանալի պատճառով կարող է դադարել շփվել ձեզ հետ: Եթե ցանկանում եք վերականգնել կապերը, չափազանց նրբանկատ եղեք: Հանգստյան օրերին հնարավորինս շատ ժամանակ հատկացրեք ձեր տնային միջավայրի բարելավմանը և խուսափեք վեճերից:
Այս շաբաթ Ձկները կունենան միայնակ մնալու և նույնիսկ ամեն ինչից հեռանալու ուժեղ ցանկություն։ Դիմադրեք այդ ցանկությանը, անկախ նրանից, թե որքան ճնշող կարող է լինել այն։ Մասնակցեք կարևոր զրույցներին և մի մերժեք հանդիպումները։ Երկուշաբթի ուշանալու և մոռացկոտ լինելու մեծ ռիսկ կա՝ նախապես պատրաստեք ամեն ինչ։ Երեքշաբթի օրը մի խուսափեք հրապարակային հայտարարություններ անելուց. ձեզ կարող են պետքական մարդիկ նկատել։ Շաբաթվա կեսին ուշադիր եղեք ձեր գործընկերների նկատմամբ և մի քննադատեք նրանց, նույնիսկ եթե նրանք անտրամաբանական են վարվում՝ սա պարզապես ձեր տեսակետն է։ Ուրբաթ օրը մեծ ծրագրերը կարող են լուրջ խոչընդոտների հանդիպել, բայց սա հենց այն ժամանակն է, երբ պետք է առավելագույն ջանքեր գործադրել և պայքարել արդյունքների համար։
Դիտվել է 3293 անգամ
Հունվարի վերջը խոստանում է լինել բավականին կայուն և ներդաշնակ, բայց մոտեցող լիալուսինը թեժություն կբերի շատ նշանների համար։ Ամեն դեպքում այն հաղթահարելի կլինի։
02-03-2026 05:04
25-ամյա Եկատերինա Շկուրոն իր անձնական բլոգում կիսվել է ամուսնուց՝ Դմիտրի Կոզլովից բաժանվելու մասին։ Հայտնի դերասանուհին խոսել է իր անձնական խնդիրների մասին այն բանից հետո, երբ համացանցի օգտատերերը ակտիվորեն հետաքրքրվել են, թե ինչու է նա դադարեցրել ամուսնուն իր էջում ներկայացնելը։ Հեռուստաաստղը խոստովանել է, որ տարեսկզբից բաժանվել է ամուսնուց։
28-02-2026 12:03
Ադելիա Պետրոսյանը խախտել է լռությունը՝ 2026 թվականի Իտալիայում կայացած Օլիմպիական խաղերում իր անհաջողությունից հետո։ Որոշ ժամանակ անց մարզուհին կարողացել է վերանայել իրադարձությունները և անկեղծորեն խոսել այն մասին, թե ինչպես է հաղթահարում այդ անհաջողությունը և ինչ է դա սովորեցրել իրեն։ Այժմ նրա գլխավոր նպատակը մեդալները չեն, այլ ներքին վստահության վերականգնումը. «Ես հագնում եմ չմուշկներս և շարունակում առաջ գնալ»։
28-02-2026 11:50
Բացահայտվել է 46-ամյա կատակերգու և հեռուստահաղորդավար Միխայիլ Գալուստյանի ընկերուհու ինքնությունը։ Շոումենը վերջերս խոստովանել էր, որ սիրահարված է, բայց չէր բացահայտել նրա ինքնությունը։ Super-ի տվյալներով՝ արտիստի ընկերուհու անունը Լիլիա Կիոսե է։ 35-ամյա Լիլիան մեծացել է զինվորականների ընտանիքում, իսկ նրա եղբայրը քահանա է։ Կիոսեն կապեր ունի շոու բիզնեսի հետ. նա աշխատում է որպես դիմահարդար ռուսական ֆիլմերի և հեռուստաշոուների նկարահանման հրապարակներում։

Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для всех знаков зодиака
Ретроградный Меркурий продолжает давить нас своим авторитетом, замедляя многие процессы. В том числе – и в личной жизни! Набираемся терпения и пережидаем неприятный период. Ничего, скоро многим знакам зодиака станет полегче․
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Овен
В начале недели родственники могут несколько осложнить жизнь представителей знака Овен неожиданными претензиями или просьбами. Во вторник возможно ухудшение самочувствия. В середине недели может навалиться дополнительный груз дел, но если приложите максимум усилий, то вы успешно со всем справитесь. Во второй половине недели вам может особо захотеться проявлять инициативу — это понравится не всем. Возможны конфликты, но не стоит их избегать: они послужат хорошим фильтром и помогут выявить завистников и недоброжелателей. В выходных благоприятно заняться решением материальных вопросов и раздачей долгов.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Телец
Тельцам на предстоящей неделе выпадет шанс улучшить материальное положение. Выделите время на планирование бюджета и продумывание новых возможностей для заработка. Не игнорируйте предложения о работе со стороны конкурентов. Посмотрите внимательно и со всех точек зрения: можно ли ваше хобби превратить в источник дохода. Варианты могут быть весьма неожиданными. В понедельник берегите здоровье. В четверг вы сможете сделать в два раза больше дел от запланированных, поэтому не разменивайтесь на мелочи. В конце недели ваши противники могут неожиданно встать на вашу сторону в принципиальном споре.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Близнецы
Для Близнецов эта неделя станет испытанием: на вас может навалиться все и сразу. Приоритеты в делах расставлять будет довольно сложно, придется действовать на всех направлениях. Это может создать проблемы, особенно если вы мало отдыхали в последнее время. Но в первой половине недели вам могут предложить помощь - не отказывайтесь, даже если потом придется разделить успех с кем-то. В середине недели, по возможности, устройте себе хоть несколько часов отдыха, несмотря на загруженность. Поход в театр или прогулка по парку могут здорово перезагрузить вас. В пятницу сохраняйте полную сосредоточенность, сконцентрируйтесь на делах и не витайте в облаках — или хотя бы не улетайте слишком высоко. В выходные дни смело озвучивайте свои идеи, не исключено, что вы найдете союзников.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Рак
Звезды предупреждают Раков, что на этой неделе не стоит увлекаться рискованными мероприятиями и авантюрами. Особенно касаемо финансов. Вот если вы вложитесь в улучшение внешнего вида, здоровья или гардероба — это другое дело. Для таких вложений сейчас самый благоприятный период. Во вторник возможен острый конфликт интересов: будьте напористы и не сдавайте своих позиций. В четверг могут появиться новые знакомства в интернете, не спешите доверять безоговорочно. В пятницу неожиданные идеи могут захлестнуть вас, но не пытайтесь воплотить сразу все, иначе рискуете лишиться сна и отдыха. В субботу личная жизнь нарушит ваши планы, но это вас, скорее, обрадует, чем расстроит.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Лев
У Львов на этой неделе дела пойдут хорошо. Но только при условии вашего оптимистичного настроя и позитивного настроения. Это единственный знак зодиака, которому в этот раз и Меркурий не указ: даже новые проекты и начинания могут принести успех, особенно в первой половине недели. Во вторник могут произойти события, которые затронут ваших близких — проявите особую ответственность. Если вас не устраивает размер зарплаты или место работы, не пропустите щедрое предложение в середине недели. Сейчас благоприятный период, чтобы что-то поменять в этом направлении. В выходные лучше снизить свою активность в социальных сетях. Иначе можете нарваться на конфликт: вас могут неправильно понять, а времени объяснять не будет.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Дева
На этой неделе будьте Девам стоит быть немногословными и сдержанными. Разговорчивость и излишняя откровенность могут сыграть против вас. Во вторник коллеги или друзья могут довольно жестко напомнить о ваших долгах и обещаниях. В среду не заявляйте слишком громко о своих амбициях и не вступайте в спор, даже если на сто процентов уверены в своей правоте. В четверг кто-то из близкого окружения сделает все, чтобы дать вам почувствовать заново все застарелые комплексы. Самое время включать фильтр и прекращать общение с токсичными людьми. В пятницу займитесь своим здоровьем. В выходные дни не рискуйте деньгами и воздержитесь от крупных покупок.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Весы
Весам на этой неделе стоит быть разборчивее в контактах и не доверять тем знакомым, которые еще не успели пройти проверку сложными жизненными ситуациями. В понедельник до вас могут долететь неприятные слухи о родственнике или любимом человеке – игнорируйте и не устраивайте разборок. Во вторник ваше спонтанное желание рискнуть может обернуться неожиданной удачей. Середина недели внесет коррективы в ваши планы. В этот период берегите здоровье и не занимайтесь самолечением. В пятницу личная жизнь может забрать на себя изрядную долю внимания. Не опасайтесь быть ведомым - могут открыться новые грани в отношениях, о которых вы даже не подозревали. Воскресенье благоприятно для общения с природой.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Скорпион
Скорпионам на этой неделе придется потратить изрядное количество времени на пустые занятия. Будут отвлекать и люди, и социальные сети. Если ввести строгий фильтр на общение, почаще выставлять «режим полета» в телефоне и следить за дисциплиной — все наладится. Во вторник будьте готовы говорить «нет» на любые предложения, которые вам неудобны. Отстаивайте свои интересы и личные границы, вам даже не нужно озвучивать причины – просто «нет» и все. В середине недели от новых знакомств и спонтанных свиданий лучше уклониться. В пятницу возможны приятные сюрпризы и небольшие радости. Выходные дни на этой неделе даются вам для того, чтобы выспаться и отдохнуть.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Стрелец
У Стрельцов эта неделя может быть довольно конфликтной. По возможности контролируйте свои эмоции и не допускайте вспышек гнева, тщательно обдумывайте все, что хотите сказать. Если вам удастся проявлять сдержанность, то многие вопросы уладятся сами собой. В понедельник и среду решайте вопросы в команде и делегируйте полномочия. В четверг лучше не проводить важных бесед и серьезных переговоров. В пятницу и субботу вас может посетить особой вдохновение — выделите время на творчество и не проспите появление музы. В воскресенье благоприятны короткие поездки или встречи с друзьями.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Козерог
У Козерогов неделя обещает быть весьма нестабильной и в плане эмоций, и в плане осуществления задуманных дел. Финансовое положение в первые дни может измениться не в лучшую сторону. В первые дни возможна поломка бытовой техники или неполадки с автомобилем. Также будьте аккуратны сами — высок риск травм. А вот начиная с четверга дела наладятся. Этот день порадует хорошими новостями. Пятницу посвятите планированию и наведению порядка дома или на рабочем месте. Избавьтесь от хлама. Выходные посвятите тренировкам, улучшению своей внешности и обновлению гардероба.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Водолей
К Водолеям на этой неделе придут позитивные перемены, правда, совсем маленькими шагами. Но успевайте их замечать и не обесценивайте. В понедельник будьте осторожны на дорогах и в транспорте. Вторник неблагоприятен для действий в коллективе и бурного общения. В среду уделите внимание близким людям, особенно пожилым родственникам — они могут особо нуждаться в этом. Во второй половине неделе важный для вас человек может прервать общение с вами по какой-то не слишком понятной причине. Если захотите наладить контакт, будьте максимально тактичны. В выходных уделите максимум времени улучшению обстановки дома и не устраивайте скандалов.
Гороскоп на неделю с 17 по 23 ноября 2025 года для знака зодиака Рыбы
Рыбам на этой неделе очень захочется побыть в одиночестве и даже уехать подальше от всех. Не стоит поддаваться этому желанию, каким бы навязчивым оно ни было. Участвуйте в важных диалогах и не отказывайтесь от встреч. В понедельник велик риск опозданий и забывчивости — готовьте все заранее и оставляйте запас по времени. Во вторник не стесняйтесь публичных заявлений, вас могут заметить нужные люди. В середине недели будьте внимательны к своим коллегам и не критикуйте, даже если они ведут себя нелогично – это лишь ваша точка зрения. В пятницу грандиозным планам могут помешать большие препятствия, но это как раз тот момент, когда стоит приложить максимум усилий и побороться за результат.