Հոլիվուդի չեղարկման մշակույթը ոչնչացրել է շատ դերասանների հեղինակությունը, բայց այս փխրուն շիկահերը չի հուսահատվել։ Միայն 2025 թվականին սեքս խորհրդանիշ Սիդնի  Սուինին հայտնվել է երեք աղմկահարույց սկանդալների կենտրոնում՝ բաժանվելով իր ութ տարվա փեսացուից, ում հետ նշանադրվել էր, սակայն նա այս բոլոր դժվարություններից վայրկյան անկամ կանգ չի առել։
Համընդհանուր ատելության դեմ նման դիմացկունության պատճառը ոչ միայն նրա անսասան բնավորությունն էր, այլև այն փաստը, որ դերասանուհին ցանկանում էր ևս մեկ անգամ ապացուցել աշխարհին, որ իր տաղանդն ավելի կարևոր է, քան բոլոր բամբասանքները: Վերջերս տեղի ունեցավ Սիդնի Սուինիի մասնակցությամբ «Քրիստի» ֆիլմի պրեմիերան, և աստղը հույս ուներ, որ այս դերակատարման համար առնվազն կառաջադրվի «Օսկար»-ի, սակայն հաղթելու նրա հնարավորությունները հանկարծակի դարձան բացարձակապես աննշան: Ըստ Daily Mail–ի՝ «Քրիստի» ֆիլմը ձախողվել է՝ առաջին ցուցադրության շաբաթավերջին վաստակելով ընդամենը 1.3 միլիոն դոլար։ Հաշվարկելով այն կինոթատրոնների քանակը, որտեղ այն ցուցադրվել է, պարզվում է, որ սպորտային կենսագրական ֆիլմի ստեղծողները մեկ ցուցադրության համար վաստակում են ընդամենը մոտ 650 դոլար, ինչը շատ համեստ է կինոարդյունաբերության համար։
Սիդնի Սուինիի ճանաչման մեծ հույսերը կապված «Քրիստի» ֆիլմի հետ անհիմն չէին։ «Էյֆորիա» սերիալի 2019 թվականի պրեմիերայից հետո դերասանուհուն կանխատեսվում էր անհավանական հաջողություն, բայց նա երբեք չհասավ դրան՝ թեև դերերի պակաս չի ունեցել։ Իսկ ահա «Քրիստին» նրա համար իսկական մարտահրավեր և հաղթահարում էր, քանի որ այն ցույց տվեց, որ Սիդնին այնքան հեռու էր այն հմայիչ դիվայից, որին սովոր էինք տեսնել։ Լեգենդար բռնցքամարտիկ Քրիստի Մարտինի դերը խաղալու համար դերասանուհին 15 կգ քաշ հավաքեց՝ գրեթե ամբողջությամբ անցնելով արագ սննդի։ Աշխատանքն այսքանով չավարտվեց. Սուինին ստիպված եղավ այդ ամբողջ զանգվածը վերածել մկանների, և նա բառացիորեն բնակություն հաստատեց մարզասրահում։
Կարմիր գորգի վրա դերասանուհին պարբերաբար աչքի է ընկնում բաց զգեստներով, խորը դեկոլտեով և մինի կիսաշրջազգեստներով։ Սակայն ֆիլմում նա բոլորովին այլ է՝ մարզումներից անընդհատ հոգնած, քրտնած, սպորտային տաբատով և բռնցքամարտի ձեռնոցներով։ Գաղտնիք չէ, որ Ակադեմիայի անդամները գնահատում են դերասանների կողմից իրենց նախագծերի համար մեծ զոհողություններ կատարելը, այդ իսկ պատճառով Սիդնի Սուինին հույս ուներ ընդգրկվել «Օսկար»-ի կարճ ցուցակում։ Սակայն, ցածր վարկանիշների և բացասական մեկնաբանությունների պատճառով աստղի հույսերը նվազում են։
Ֆիլմի նկատմամբ հանդիսատեսի բացասական արձագանքի պատճառը կապ չունի սցենարի կամ Սիդնի Սուինիի խաղի հետ (գրեթե ոչ ոք չի խոսում դրա մասին), այլ դերասանուհու հետ կապված սկանդալների հետ։ Դրանցից ամենաաղմկահարույցը բռնկվեց հունիսի վերջին։ Այն ժամանակ աստղը նկարահանվեց American Eagle-ի գովազդում, որտեղ տեղ էր գտել «Սիդնի Սուինիի ջինսերը հիանալի են» արտահայտությունը, great jeans, որը հնչում է great genes–ի՝ «հիանալի գեներ»–ի նման։ Քանի որ դերասանուհին կապուտաչյա շիկահեր է, նրան անմիջապես մեղադրեցին նացիզմի տարածելու մեջ։
Երկար ժամանակ Սիդնին լռում էր միջադեպի մասին և միայն վերջերս որոշեց քննարկել սկանդալը։ Աստղը հարցազրույց տվեց լրագրող Քեթրին Ստոֆելին, ով զրույցի ընթացքում բազմիցս փորձում էր դերասանուհուն համոզել ներողություն խնդրել գովազդի համար, բայց նա մնաց լիովին անվրդով, ասելով միայն, որ երբ որոշի բարձրաձայնել իր դիրքորոշումը, բոլորը անպայման կիմանան։
Դերասանուհու անվրդով դեմքն անմիջապես մեմ դարձավ, և շատերը հիացան Սիդնի Սուինիի՝ սադրանքներին դիմակայելու ունակությամբ, չնայած մեծամասնությունը դեռևս վրդովված էր։ Ինտերնետ օգտատերերի ճնշող մեծամասնությունը համակարծիք էր, որ աստղը պետք է ներողություն խնդրեր լավ գեների մասին իր արտահայտության համար, և հիմա նրանք կոչ են անում բոյկոտել նրա նոր ֆիլմը։ Սիդնի Սուինիի՝ ճանաչում ձեռք բերելու հնարավորությունը ոչ միայն որպես սեքս-խորհրդանիշ, այլև որպես լավ դրամատիկ դերասանուհի, կրկին ձախողվեց, բայց նա վաղուց դարձել է իսկական Ֆենիքս և անկասկած գիտի, թե ինչպես մոխիրներից վեր հառնել։

Культура отмены в Голливуде уничтожила репутации многих актеров, однако все нипочем оказалось одной хрупкой блондинке. Только в 2025 году секс-икона Сидни Суини оказалась в центре трех громких скандалов и вдобавок ко всему рассталась со своим женихом после восьми лет отношения и объявления о помолвке, но даже глазом не моргнула на фоне всех этих трудностей.
Причиной такого стойкого отношения ко всеобщей ненависти оказался не только железный характер, но и тот факт, что в скором времени актриса хотела вновь доказать миру, что ее талант — важнее всех пересудов. Не так давно состоялась премьера фильма «Кристи» с Сидни Суини в главной роли и за эту работу звезда рассчитывала как минимум на номинацию на «Оскар», но ее шансы на награду в один миг стали весьма призрачными. Как сообщает издание Daily Mail, фильм «Кристи» провалился в прокате, собрав за первые выходные всего 1,3 млн долларов. Если посчитать, в скольких кинотеатрах его показывают, получается, что в среднем за один сеанс создатели спортивного байопика получают всего около 650 долларов, что для киноиндустрии слишком скромно.
Большие надежды Сидни Суини на признание были связаны с фильмом «Кристи» не просто так. После премьеры в 2019 году сериала «Эйфория» актрисе прочили невероятный успех, но достичь его звезде так и не удалось, хотя без ролей она не сидела. А вот проект «Кристи» стал для нее настоящим вызовом и преодолением, поскольку в нем Сидни предстала далеко не той гламурной дивой, какой все привыкли ее видеть. Для того, чтобы сыграть легендарную боксершу Кристи Мартин, актриса поправилась на 14 килограмм, и ради этого почти полностью перевела свой рацион на фастфуд. На этом работа не закончилась и потом Суини нужно было превратить всю эту массу в мышцы, и она буквально поселилась в спортзале.
На красных дорожках актриса регулярно блистает в голых платьях, с декольте и в мини, в фильме же она совершенно другая — измученная постоянными тренировками, потная, в трениках и с боксерскими перчатками. Не секрет, что члены Американской киноакадемии высоко ценят, когда ради проектов актеры идут на большие жертвы, и именно поэтому Сидни Суини рассчитывала на попадание в шорт-лист номинантов «Оскара», но из-за низких рейтингов и негативных комментариев надеяться на это звезде приходится все меньше и меньше.
Причина негативного отношения зрителей к фильму кроется вовсе не в сценарии или игре Сидни Суини (об этом вообще практически никто не говорит), а все в тех же скандалах с участием актрисы. Главный из них грянул в конце июня. Тогда звезда снялась в рекламе бренда American Eagle и в ролике прозвучала фраза «У Сидни Суини отличные джинсы», great jeans, что созвучно с great genes — «отличные гены». Поскольку актриса — блондинка с голубыми глазами, ее сразу обвинили в пропаганде нацизма.
Долгое время Сидни случившееся не комментировала и решилась на то, чтобы обсудить скандал только недавно. Звезда дала интервью журналистке Кэтрин Стоффел, которая в ходе разговора все пыталась подтолкнуть актрису к извинениям за рекламу, но та сохраняла совершенно невозмутимый вид, сказав только то, что, когда она захочет озвучить свою позицию, все точно об этом узнают.
Невозмутимое лицо актрисы тут же стало мемом и многие восхитились умению Сидни Суини не вестись на провокации, хотя возмущенных оказалось все-таки больше. Пользователи Сети массово сошлись на том, что звезде стоило извиниться за фразу о хороших генах, и теперь они призывают бойкотировать ее новый фильм. Шанс Сидни Суини получить признание не только как секс-символу, но и как хорошей драматической актрисе снова провален, но она уже давно стала настоящим Фениксом и точно умеет восставать из пепла.