Խոյերի համար սեպտեմբերը կարող է փոփոխությունների ամիս լինել։ Այժմ, ավելի քան երբևէ, կարևոր կլինի դառնալ ինքներդ ձեզ համար հուսալի հենարան, ուստի ամսվա առաջին օրերին հատուկ հոգ տարեք ձեր առողջության մասին։ Անհրաժեշտության դեպքում այցելեք մասնագետների, վերանայեք ձեր սննդակարգը և կարգավորեք ձեր առօրյան։ Ուշադիր եղեք նոր ցանկությունների և ձգտումների նկատմամբ. դրանք կարող են պարունակել վաղուց ի վեր ծագած հարցերի պատասխաններ և հետագա գործողությունների ուղիներ։ Այս ժամանակահատվածում ստիպված կլինեք հաշտվել ձեր հոգում որոշակի հիասթափության հետ. համբերատար եղեք։ Ամսվա կեսին հնարավոր են հաճելի անակնկալներ և ծանոթություններ հետաքրքիր հանգամանքներում։ Կարող է դժվար լինել որոշումներ կայացնելը կամ միայնակ գործելը՝ օգնության համար զանգահարեք ձեր ամենամտերիմ ընկերուհուն կամ ընկերոջը։ Բայց պատրաստ եղեք օգնել նրանց, եթե նրանք դրա կարիքը ունենան։ Ամսվա վերջում ավելի շատ աշխատանք կլինի անելու, և ձեր կենսակերպը կդառնա պակաս ակտիվ։ Հետևաբար, ակտիվորեն զբաղվեք սպորտով և մի սպասեք, մինչև դրա համար ազատ ժամանակ ունենաք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 11, 16, 21, 25, 29
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 8, 13, 23
Ցուլերին սպասվում է շատ հակասական և դժվար ամիս։ Գործերի ընթացքն անընդհատ կփոխվի։ Հատկապես զգոն եղեք՝ սխալներից և վրիպումներից խուսափելու համար։ Հնարավոր է՝ ամսվա առաջին կեսին ստիպված լինեք հատկապես քրտնաջան և ուշադիր աշխատել։ Պատրաստ եղեք, որ ձեր կյանքի որևէ անսասան գործոն կարող է ցանկացած պահի փոխվել, և ոգևորությունն ու վառ գաղափարները հանկարծ կփոխարինվեն անտարբերությամբ և ծուլությամբ։ Ամսվա կեսին առողջությունը կարող է խաթարվել, իսկ ժամանակը հարկ կլինի տրամադրել ոչ թե ձեր, այլ ուրիշների խնդիրների լուծմանը։ Գերադասելի է ավելի զգույշ լինել զգացմունքներն արտահայտելիս. եթե ձեր հասցեին քննադատություն կամ մեղադրանքներ են հնչում, ապա արձագանքելուց առաջ ավելի լավ է մտածել, թե արդյոք այս մարդը իսկապես կյանքում ձեզ անհրաժեշտ է։ Ամսվա երկրորդ կեսին ավելի լավ է երկար ճանապարհորդություններ կամ գործուղումներ չսկսել։ Մեծ հավանականություն կա, որ կարևոր բան կանտեսեք։ Կենսունակությունը կաճի ամսվա վերջին, շտապեք կարգի բերել ձեր առողջությունն ու արտաքին տեսքը։ Հանդիստ ազատվեք հնացած իրերից և կապերից։ Ժամանակն է սովորելու և ավելի շատ ինքներդ ձեզ վստահելու։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 9, 24, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 11, 26, 30
Սեպտեմբերը Երկվորյակների համար կլինի արագընթաց։ Դուք հատկապես խոցելի կլինեք, և հոգեկան խաղաղությունը պահպանելը բավականին դժվար կլինի։ Ամսվա սկզբին շատերը կցանկանան հավակնել ձեր ուժերին, ժամանակին և նույնիսկ ֆինանսներին։ Սիրելիներին օգնելու ձգտումը կարող է մրցակցել բոլորին իրենց տեղը դնելու ցանկության հետ, իսկ գումար ծախսելու ցանկությունը՝ խնայելու անհրաժեշտության հետ։ Սովորեք մերժել մտերիմներին և խստորեն կարգապահություն պահպանել։ Ամսվա կեսին ակտիվությունը կարող է նվազել. լավ կլինի վերագործարկեք ինքներդ ձեզ։ Առնվազն մի քանի օրով գնացեք քաղաքից դուրս և վայելեք բնության հետ շփումը։ Սեպտեմբերի երկրորդ կեսը կարող է դժվար լինել առաջնահերթություններ սահմանելու առումով։ Եթե շեշտը դնեք աշխատանքում և բիզնեսում առաջ շարժվելու վրա, ապա սիրելիները կարող են սկանդալներ ստեղծել ձեր ուշադրության պակասի պատճառով։ Դիվանագիտության արվեստը շատ օգտակար կլինի ձեզ համար։ Ամսվա վերջում կարող է խզվել հարաբերությունները զուգընկերոջ կամ ընկերոջ հետ՝ շահերի բախման պատճառով։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 22, 26, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 14, 18, 24, 28
Սեպտեմբերի սկզբին Խեցգետինները ստիպված կլինեն լուծել որոշ երկարատև և բավականին նյարդայնացնող աշխատանքային և ֆինանսական խնդիրներ: Նյարդերը կարող են լարված լինել, և դա կազդի բիզնեսի վրա: Մտերիմ մարդիկ կարող են խառնաշփոթ առաջացնել և սկսել ձեզանից լրացուցիչ խնամք ու ուշադրություն պահանջել: Որպեսզի չհոգնեք, ավելի լավ է գոնե ժամանակավորապես վերանայեք ձեր հետաքրքրությունները: Դադարեք մտահոգվել մեկ՝ ամենակար խնդրի մասին, և մտածեք այլ լորտների՝ այդ թվում անձնական կյանքի, առողջության բարելավման ուղղությամբ: Ամսվա կեսին մեծ փոփոխություններ են սպասվում: Ձեզ համար հարմար ինչ-որ կարևոր բան կավարտվի՝ վերաբերվեք դրան ըմբռնմամբ: Շրջադարձային պահը, ի վերջո, ամեն ինչ իր տեղը կդնի: Ամսվա երկրորդ կեսին աշխարհը, կարծես, կսկսի բաժանվել երկու մասի. մշտական հակամարտությունները կստիպեն ձեզ ինչ-որ մեկի կողմը բռնել: Փորձեք դա չանել, մի միացեք որևէ ճամբարի, պարզապես արեք այն, ինչ պետք է և սպասեք: Տեսադաշտում մեծ ֆինանսական շահույթ չի սպասվում, բայց ձեր անձնական կյանքը կարող է փոխհատուցել դա և հաճելի անակնկալներ մատուցել:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 18, 23, 27
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 7, 21, 29
Առյուծների համար սեպտեմբերը կարող է դառնալ ակտիվ շփման և տարբեր տեսակի հանդիպումների ամիս։ Առաջին տասնօրյակում կարող են լինել չափազանց շատ նոր ծանոթություններ, մի՛ տարածվեք և փորձեք կենտրոնանալ դրանցից ամենահետաքրքիրների վրա։ Այս ժամանակահատվածում հնարավոր են թյուրիմացություններ հարազատների կամ գործընկերների հետ։ Կարող են լինել քննադատություն ու ձեր ցանկացած արժանիքի ժխտում։ Շարունակեք ապրել ձեր կյանքով, մի՛ մտեք կոնֆլիկտների մեջ. թյուրիմացությունները շուտով կհանդարտվեն, և ձեր պարգևները կգտնեն ձեզ։ Ամսվա կեսին հնարավոր են անսպասելի ծախսեր, բայց դրանցից հետո կարող է բացվել նոր եկամուտ ստանալու հնարավորություն։ Կյանքի այլ ոլորտներում հանգամանքները կարող են ստիպել ձեզ անընդհատ ոսկե միջին փնտրել։ Եթե լիովին շփոթվեք, կենտրոնանաք առօրյայի և տնային գործերի վրա, դա կկարգավորի ձեր նյարդերն ու մտքերը։ Սեպտեմբերի երկրորդ կեսին կենտրոնացեք մեկ, բայց ամենակարևոր, գործի վրա և համակարգված կերպով հասեք նպատակներին դրան հասնելու ճանապարհին։ Թույլ տվեք ինքներդ ձեզ ժամանակին հանգստանալ հուզական և ֆիզիկական առումով, հակառակ դեպքում գերհոգնածության մեծ ռիսկ կա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 7, 12, 26, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 5, 10, 24, 28
Սեպտեմբերը բավականին բարենպաստ ամիս կլինի Կույսի նշանի տակ ծնվածների համար։ Շատ բաներ կստացվեն նույնիսկ ավելի լավ, քան դուք սպասում և պլանավորել էիք, ուստի կկարողանաք ձեզ զգալ կյանքի իսկական վարպետ։ Այնուամենայնիվ, ժամանակ առ ժամանակ կարող է ձեզ տիրել անհիմն նյարդային վիճակ։ Եթե ուշադրությունը խնդիրներից տեղափոխեք ձեր սիրելիների խնամքի վրա, դա բարերար ազդեցություն կունենա ինչպես ձեր գործերի, այնպես էլ հոգեկան առողջության վրա։ Եղեք համբերատար, բաց և կանխեք ցանկացած կեղծիք և խաբեություն, որը նկատում եք։ Սեպտեմբերի կեսին կսկսեք պարգևատրվել ձեր ամառային աշխատանքի և նվաճումների համար։ Մի՛ նսեմացրեք ձեր արժանիքները, երբ ձեզ գովաբանում են կամ առաջարկում նոր նախագծեր։ Փորձեք բոլոր կարևոր գործերը անել մինչև սեպտեմբերի 22-ը։ Ամսվա վերջին ավելի լավ է ձեր ժամանակի մեծ մասը նվիրել ձեր առողջությանը, բարելավեք ֆիզիկական վիճակը և կարգավորեք արտաքին տեսքի հետ կապված ամեն ինչ։ Մի՛ խնայեք ժամանակ ձեր զգեստապահարանում և շրջապատող տարածքում հին, մաշված իրերից ազատվելու համար։ Ամսվա վերջին օրերին կարող է տեղի ունենալ հետաքրքիր ծանոթություն, որը կազդի ձեր ապագա կյանքի վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 7, 18, 19, 26, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 14, 15, 21, 29
Ամսվա հենց սկզբում Կշեռքները ռիսկի են դիմում չափազանց բարձր չափանիշ սահմանելու և իրենց հնարավորությունները գերագնահատելու: Սեպտեմբերի առաջին օրերին չպետք է անտեսել զգացմունքներն ու հույզերը և համոզել ինքներդ ձեզ, որ շատ լավատես եք: Թույլ տվեք ինքներդ ձեզ իսկապես լսել ձեր ցանկություններն ու զգացմունքները: Երկրորդ տասնօրյակում հաղորդակցությունն ու փոխըմբռնումը կարող են դժվար լինել: Նույնիսկ տպավորություն կունենաք, որ շրջապատի մարդիկ փոխարինվել են: Համբերատար եղեք: Սեպտեմբերի 15-21-ն ավելի լավ է չսկսել երկար ճանապարհորդություններ և չհամաձայնվել գործուղումների, հակառակ դեպքում հնարավոր են տարբեր տեսակի խնդիրներ: Այս ժամանակահատվածում մի՛ սկսեք նոր նախագծեր, քանի որ իրավիճակի գնահատումը կարող է կողմնակալ լինել: Ամսվա երկրորդ կեսին ընդհանուր մթնոլորտը կդառնա ավելի դրական: Համապատասխան համառությամբ կկարողանաք լուծել երկարատև խնդիրները: Մի՛ թաքնվեք, եթե օգնության կարիք ունեք, և անպայման աջակցություն կստանաք: Սեպտեմբերի վերջին ձեր անձնական կյանքում կարող են ուրվագծվել հրաշալի փոփոխություններ:
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 16, 18, 20, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 9, 11, 15, 29
Լուսնի խավարումը ամենալուրջ ազդեցությունը կունենա Կարիճների վրա, ուստի ամսվա առաջին օրերին հույզերը կարող են հեղեղվել։ Ավելի զուսպ եղեք, հակառակ դեպքում դա լի է խնդիրներով։ Չափեք ոչ թե յոթ անգամ, ինչպես միշտ, այլ տասը անգամ, և մեծ ֆինանսական ծախսեր մի կատարեք։ Սակայն, չնայած ընդհանուր լարվածությանը, այս ժամանակահատվածը հարմար է նոր ուսումնասիրություններ սկսելու, օտար լեզուներ սովորելու և ստեղծագործական գաղափարները կյանքում իրականացնելու համար։ Ամսվա կեսին իրավիճակը կհանդարտվի։ Ինքնավստահությունը կարող է աճել, կցանկանաք ավելի արագ գործել։ Հավանաբար, կկարողանաք հաջողությամբ անել շատ բաներ միաժամանակ։ Բայց զգույշ եղեք ձեր անձնական կյանքում. խանդի նոպաները կարող են ձեզ տիրել՝ անկախ իրավիճակից։ Մի՛ փչացրեք։ Սեպտեմբերի երկրորդ կեսին բարենպաստ է այն հարցերի քննարկման համար, որոնք վաղուց հետաձգել եք։ Երկար ժամանակ գոյություն ունեցող հակասությունները կարող են լուծվել։ Հնարավոր է, որ ձեր ֆինանսական վիճակը բարելավվի կամ ձեզ համար բացվի մեծ եկամուտ ստանալու հնարավորություն։ Ամսվա վերջում նպատակահարմար է կենտրոնանալ ձեր կերպարի բարելավման և զգեստապահարանի վերանայման վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 15, 22, 24
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 9, 13
Սեպտեմբերի սկիզբն Աղեղնավորների համար հիանալի է կարևոր հարցեր լուծելու և լուրջ զրույցներ ունենալու համար: Կարող եք սկսել անել այնպիսի բաներ ու իրականացնել գաղափարներ, որոնք երկար ժամանակ հետաձգել եք: Եթե ձեզ օգնություն առաջարկեն, մի մերժեք, դա կօգնի ձեզ լավ արդյունքների հասնել: Բայց ամսվա կեսին ավելի լավ է դանդաղեցնել կյանքի ընդհանուր տեմպը: Սեպտեմբերի 17-25-ը բախտը ձեր կողմը չի լինի: Ինչ-որ բան կդադարի ստացվել առաջին անգամից. մի հուսահատվեք: Մտածեք ցանկացած գործողության մասին և մի շտապեք որոշումներ կայացնել: Ամսվա վերջին շաբաթը խոստանում է ավելի հաջողակ լինել: Բայց եթե ինքներդ էլ ջանք թափեք, լավ ժամանակահատված է նոր մեկնարկների, վերանորոգման, ձեր շրջապատի տարածքի բարելավման և անձնական կյանքում փոփոխությունների համար:
• Բարենպաստ օրերը՝ 16, 19, 22, 25
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 9, 28
Ամսվա սկզբին վիճակը կարող է բավականին լարված լինել: Ավելորդ հույզերը կարող են խանգարել ինչպես գործնական, այնպես էլ անձնական կյանքին: Եթե ցանկանում եք, կարող եք հավաքվել և սկսել խնդիրներ լուծել, այլ ոչ թե խուսափել դրանցից: Փորձեք ձեր բացասական տրամադրությունը չտարածել սիրելիների վրա: Այս օրերին ձեզ կարող են անսպասելիորեն օգնություն առաջարկել. մի՛ մերժեք այն: Բայց ավելի լավ է այս օրերին խուսափել նոր մեկնարկներից: Սեպտեմբերի կեսին իրավիճակը կսկսի լավանալ: Եթե ակտիվ եք, կարող են նոր ծանոթություններ լինել: Այս ժամանակահատվածում գործուղումները կամ կարճատև ուղևորությունները կարող են շատ հետաքրքիր լինել: Եթե ամսվա կեսին գործնական կամ անձնական առաջարկ ստանաք, մի՛ մերժեք այն: Սեպտեմբերի 19-23-ը թիմային աշխատանքով գործելով՝ կարող եք մեծ բարձունքների հասնել: Ամսվա վերջում ձեր առողջությունը կարող է վատթարանալ: Մի՛ ծանրաբեռնեք ձեզ, եթե վատ եք զգում: Սեպտեմբերի վերջին օրերին կարող է շատ լավ հնարավորություն բացվել նոր գործունեության համար: Մի՛ բաց թողեք այն:
• Բարենպաստ օրերը՝ 5, 8, 11, 12, 17, 22, 26
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 3, 9, 13, 15, 23, 30
Այծեղջյուրների համար սեպտեմբերը կլինի վերագործարկման և ակտիվ շփման ամիս։ Բազմաթիվ հանդիպումներ կունենաք։ Հետևաբար, ամսվա սկզբին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր արտաքին տեսքին, այցելեք գեղեցկության սրահներ և վերանայեք ձեր զգեստապահարանը գալիք սեզոնի համար։ Առաջին տասնօրյակում աշխատանքում կարող է լուրջ իրավիճակ առաջանալ, որը կպահանջի ձեր ողջ փորձն ու իմաստությունն այն լուծելու համար։ Ամսվա կեսին կարող են ֆինանսական դժվարություններ առաջանալ, եթե նախկինում թերագնահատել եք ռիսկերը և գերագնահատել հնարավորությունները։ Սակայն ձեզ մոտ լրացուցիչ եկամտի աղբյուրները կարող են գալ։ Ամսվա երկրորդ կեսը ձեզ հնարավորություն կտա ավելի շատ ժամանակ հատկացնել անձնական կյանքին և ստեղծագործականությանը։ Այն նախագծերը, որոնք վաղուց եք մտցրել ձեր գլխում, վերջապես կկարողանան իրականություն դառնալ։ Պարզապես մի շտապեք ուրիշների հետ կիսվել ձեր գաղափարներով։ Նախ, կյանքի կոչեք ձեր ծրագրերի զգալի մասը։ Ամսվա վերջը բարենպաստ է հոգեկան հանգստությունը վերականգնելու և լավ հանգստանալու համար։ Սա հիանալի ժամանակ է ճանապարհորդության մեկնելու համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 10, 13, 14, 18, 20, 24, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 9, 12, 15, 16, 23, 26, 30
Այս նշանի տակ ծնվածների համար սեպտեմբերի առաջին կեսը կարող է բավականին լարված լինել, և սա նաև լուսնային խավարման ազդեցությունն է։ Զգացմունքները կհեղեղվեն, առողջությունը կարող է վատթարանալ։ Բայց եթե ձեզ հաջողվի հավաքվել, շատ խնդիրներ կլուծվեն ինքնուրույն։ Այս ժամանակահատվածում մնացեք կապի մեջ մտերիմների հետ, մի անտեսեք նրանց խորհուրդներն ու օգնությունը։ Ավելի լավ է նոր մեկնարկները հետաձգել մինչև ամսվա երկրորդ կեսը։ Կա հավանականություն, որ ժամանակի մեծ մասը դստիպված կլինեք զբաղվել ոչ թե ձեր սեփական գործերով, այլ լուծել երեխաների կամ տարեց հարազատների հետ կապված հարցերը։ Սեպտեմբերի 22–26-ի ժամանակահատվածը կարող է ձեզ ավելի շատ դուր գալ. այս ժամանակը բարենպաստ է ճանապարհորդելու և հանգստանալու համար։ Այս ժամանակահատվածում պարզապես խուսափեք աղմկոտ ընկերակցություններից և չափազանց մարդաշատ վայրերից, այցելեք հանգիստ տեղեր, ցուցահանդեսներ, թանգարաններ, կրթական էքսկուրսիաներ. սա ձեզ կտա ոգեշնչման և թարմ գաղափարների ծով։ Ամսվա վերջում խուսափեք անխոհեմ ծախսերից և իմաստուն կերպով հաշվարկեք ձեր ֆինանսներն ապագայի համար։ Եվ մի տրվեք սադրանքներին։ Սեպտեմբերի վերջին օրերին հնարավոր է լուրջ հակամարտություն։

01.09.2025 Первый месяц осени будет непростым, особенно в романтической сфере. А все из-за полного лунного затпмения, которое произойдет 7 сентября. Кроме того, у знаков стихии воздуха могут возникать серьезные финансовые сложности. Но все же для многих звезды припасли приятные сюрпризы.
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Овен
Для представителей знака Овен сентябрь может оказаться месяцем перемен. Сейчас как никогда будет важным стать надежной опорой самому себе, поэтому в первых числах месяца особо позаботьтесь о своем здоровье. При необходимости посетите специалистов, пересмотрите питание и наладьте режим дня. Будьте внимательны к новым желаниям и стремлениям — в них могут быть и ответы на давние вопросы и маршруты для дальнейших действий. С неким разочарованием в душе на этот период придется смириться — будьте терпеливы. Ближе к середине месяца возможны приятные неожиданности и знакомства при интересных обстоятельствах. В одиночку может быть сложно принимать решения или действовать — зовите на помощь самую близкую подругу или друга. Но будьте готовы прийти на помощь и им, если она понадобится. В конце месяца дел на работе прибавится, а образ жизни станет менее подвижным. Поэтому активно внедряйте спорт, и не ждите, когда на него появится свободное время.
Благоприятные дни: 11, 16, 21, 25, 29 Неблагоприятные дни: 4, 8, 13, 23
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Телец
Тельцов ожидает весьма противоречивый и непростой месяц. Ход дел будет меняться беспрерывно. Будьте особо бдительны, чтобы не допустить ошибок и промахов. Возможно, в первой половине месяца вам придется трудиться особо много и тщательно. Будьте готовы, что какой-то незыблемый фактор вашей жизни может измениться в любой момент, а энтузиазм и горение идеями будут неожиданно сменяться апатией и ленью. Ближе к середине месяца здоровье может дать сбой, а время придется посвящать решению не своих вопросов, а чужих. В проявлении эмоций лучше быть аккуратнее — если в ваш адрес последует критика или обвинения, то прежде, чем реагировать, лучше подумайте, а так ли нужен вам этот человек в жизни? Дальние путешествия или командировки во второй половине месяца лучше не затевать. Велика вероятность упустить из виду что-то важное. Жизненная энергия ближе к концу месяца возрастет, спешите привести здоровье и внешний вид в порядок. Смело избавляйтесь от изживших себя вещей и контактов. Это время, чтобы научиться больше доверять себе.
Благоприятные дни: 1, 5, 9, 24, 28 Неблагоприятные дни: 3, 11, 26, 30
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Близнецы
Близнецов в сентябре ждут сплошные «американские горки». Вы станете особо уязвимы, а сохранить душевный покой будет совсем непросто. В начале месяца появится много желающих претендовать на ваши силы, ваше время и даже ваши финансы. Желание помочь близким может соперничать с желанием поставить всех на место, а стремление тратить деньги будет бороться с необходимостью экономить. Учитесь отказывать близким людям, и сами строго соблюдайте дисциплину. В середине месяца активность может снизиться — было бы благоприятно устроить себе перезагрузку. Уезжайте хотя бы на пару дней за город, и насладитесь общением с природой. Вторая половина сентября может быть непростой в плане расстановки приоритетов. Если вы сделаете ставку на движение вперед в работе и в делах, то близкие могут устраивать скандалы из-за недостатка вашего внимания, . Искусство дипломатии очень пригодится вам. В конце месяца может быть разрыв отношений с партнером или другом на почве конфликта интересов.
Благоприятные дни: 2, 6, 22, 26, 30 Неблагоприятные дни: 14, 18, 24, 28
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Рак
Представителям знака Рак в начале сентября придется решать какие-то затянувшиеся и порядком надоевшие рабочие и финансовые вопросы. Нервы могут быть на пределе и это отразится на делах. близкие люди могут внести сумятицу и начать требовать от вас дополнительной заботы и внимания. Чтобы не перегореть, лучше хотя бы временно пересмотреть свои интересы. Оставьте заботу об одном — самом важном -,деле, а в остальном — постарайтесь наладить все остальные сферы личной жизни, в том числе и поправить здоровье. Ближе к середине месяца грядут большие перемены. Уйдет что-то удобное для вас — отнеситесь к этому с пониманием. Переломный момент в итоге расставит все на свои места. Во второй половине месяца мир будто начнет раскалываться на две части: постоянные конфликты потребуют от вас занять чью-то сторону. Постарайтесь этого не делать, не примыкайте ни к какому лагерю, просто делайте то, что должно и выжидайте. Большой финансовой прибыли не предвидится, но личная жизнь может это компенсировать и преподнести приятные сюрпризы.
Благоприятные дни: 1, 5, 18, 23, 27 Неблагоприятные дни: 3, 7, 21, 29
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Лев
Для Львов сентябрь может стать месяцем активного общения и встреч самого разного плана. В первую декаду может произойти чересчур много новых знакомств, не распыляйтесь и постарайтесь сосредоточиться на самых интересных из них. В этот период возможны недопонимания с родственниками или коллегами. Может последовать критика и отрицание любых ваших заслуг. Продолжайте заниматься своей жизнью, не вступайте в конфликты — недоразумения скоро улягутся, а ваши награды найдут вас. Ближе к середине месяца возможны неожиданные расходы, но вслед за ними может открыться или возможность нового заработка. В остальных сферах жизни обстоятельства могут заставить вас то и дело искать золотую середину. Если совсем запутаетесь — сделайте ставку на рутину и домашние дела, приведитет нервы и мысли в порядок. Во второй половине сентября сделайте ставку на одно — но самое важное — дело, и планомерно достигайте целей на пути к нему. Вовремя позволяйте себе эмоциональный и физический отдых — иначе велик риск выгорания.
Благоприятные дни: 3, 7, 12, 26, 30 Неблагоприятные дни: 5, 10, 24, 28
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Дева
Дла рожденных под знаком Девы сентябрь будет вполне благоприятным месяцем. Многое получится даже лучше, чем вы ожидали и планировали, так что сможете почувствовать себя настоящим хозяином жизни. Тем не менее, состояние необоснованной нервозности то и дело может настигать вас. Если будете переключать внимание со своих проблем на заботу о близких — это благоприятно скажется и на делах, и на душевном здоровье. Будьте терпеливы, открыты и пресекайте любые хитрости и обманы, которые заметите. Ближе к середине сентября вы начнете получать награды за летние труды и достижения. Не умаляйте своих достоинств, когда вас будут хвалить или предлагать новые проекты. Все важные дела постарайтесь сделать до 22 сентября. Ближе к концу месяца лучше большую часть времени посвятить своему здоровью, улучшению физической формы и улаживанию всего, что связано с внешним видом. Не жалейте времени на то, что избавиться от старых, изживших себя вещей в гардеробе и в пространстве вокруг вас. В последних числах месяца может произойти интересное знакомство, которое окажет влияние на дальнейшую жизнь.
Благоприятные дни: 3, 7, 18, 19, 26, 30 Неблагоприятные дни: 4, 14, 15, 21, 29
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Весы
В самом начале месяца Весы рискуют поставить слишком высокую планку и переоценить свои возможности. Не стоит игнорировать чувства и эмоции в первые дни сентября и внушать себе, что вы очень оптимистичны. Разрешите себе по настоящему прислушаться к своим желаниям и ощущениям. Общение и взаимопонимание во второй декаде может быть затруднено. У вас даже появится впечатление, будто людей рядом подменили. Проявите терпение. С 15 по 21 сентября лучше не затевать дальних поездок и не соглашаться на командировки, иначе возможны разного рода неприятности. Не начинайте в этот период новые проекты, поскольку оценка ситуации может быть необъективной. Во второй половине месяца общая атмосфера станет более позитивной. При должной настойчивости вы сможете решить давно зависшие вопросы. Не скрывайте, если вам нужна помощь и вам обязательно помогут. В конце сентября могут наметиться прекрасные перемены в личной жизни.
Благоприятные дни: 3, 16, 18, 20, 25 Неблагоприятные дни: 9, 11, 15, 29
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Скорпион
На Скорпионов лунное затмение скажет наиболее серьезное влияние, поэтому в первые дни месяца эмоции могут перехлестывать через край. Будьте сдержаннее, иначе это чревато неприятностями. Отмеряте не семь, раз, как обычно, а все десять, и не совершайте крупных финансовых трат. Но, несмотря на общее напряжение, этот период подходит для начала нового обучения, изучения иностранных языков, воплощения творческих замыслов в жизнь. Ближе к середине месяца ситуация успокоится. Может возрасти уверенность в себе, захочется действовать быстрее. Вероятно, у вас получится успешно делать много дел одновременно. Но будьте аккуратны в личной жизни — приступы ревности могут настигать вас независимо от ситуаций. Не наломайте дров. Во второй половине сентября благоприятно обсудить вопросы, которые вы давно откладывали. Давние противоречия могут быть разрешены. Может произойти улучшение финансового состояния или вам откроется возможность для больших заработков. В конце месяца благоприятно плотно заняться улучшением своего имиджа и пересмотром гардероба.
Благоприятные дни: 15, 22, 24 Неблагоприятные дни: 1, 9, 13
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Стрелец
Начало сентября у Стрельцов прекрасно подходит для решения важных вопросов и серьезных бесед. Можете приступать к делам и воплощению идей, которые вы давно откладывали. Если вам предложат помощь — не отказывайтесь, это поможет вам достигать хороших результатов. А вот ближе к середине месяца общий темп жизни лучше снизить. С 17 по 25 сентября удача будет немного не на вашей стороне. Что-то перестанет получаться с первого раза — не отчаивайтесь. Обдумывайте любое действие и не принимайте поспешных решений. Последняя неделя месяца обещает сложиться более удачно. Но, при условии что вы и сами хорошо постараетесь. Хороший период для новых начинаний, ремонта, улучшения пространства вокруг себя и перемен в личной жизни.
Благоприятные дни: 16, 19, 22, 25 Неблагоприятные дни: 2, 9, 28
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Козерог
Для Козерогов сентябрь станет месяцем перезагрузки и активного общения. Вам предстоит много встреч. Поэтому особо позаботьтесь о своем внешнем виде в начале месяца, посетите салоны красоты и пересмотрите гардероб на предстоящий сезон. В первой декаде в делах может сложиться серьезная ситуация, потребующая для ее решения применить весь ваш опыт и всю мудрость. В середине месяца возможно возникновение финансовых сложностей, если ранее вы недооценили риски, а возможности — переоценили. Но источники дополнительного заработка могут прийти к вам сами. Вторая половина месяца даст вам возможность больше времени уделять личной жизни и творчеству. Проекты, которые вы давно вынашивали в голове наконец-то смогут воплотиться в реальность. Только не спешите делиться своими идеями с окружающими. Сделайте сначала на практике весомую часть ваших задумок. Конец месяца благоприятен для восстановления душевного равновесия и полноценного отдыха. Это отличное время, чтобы поехать в путешествие.
Благоприятные дни: 5, 8, 11, 12, 17, 22, 26 Неблагоприятные дни: 1, 3, 9, 13, 15, 23, 30
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Водолей
В начале месяца состояние может быть весьма напряженным. Лишние эмоции могут мешать как в делах, так и в личной жизни. Если захотите — вы сможете взять себя в руки и начать решать вопросы, а не избегать их. Негативное настроение постарайтесь не распространять на близких. В эти дни вам неожиданно могут предложить помощь — не отказывайтесь от нее. А вот новых начинаний в эти дни лучше избегать. Ближе к середине сентября ситуация начнет разворачиваться в лучшую сторону. Если вы будете активны — могут случиться новые знакомства. Командировки в этот период или короткие поездки могут сложится весьма интересно. Если вам сделают в середине месяца деловое или личное предложение — не отказывайтесь от него. Действуя в команде с 19 по 23 сентября вы можете достичь больших высот. В конце месяца здоровье может дать сбой. Не перегружайте себя, если почувствуете недомогание. В последние дни сентября может открыть очень удачная возможность для новой деятельности. Не упустите ее.
Благоприятные дни: 1, 5, 10, 13, 14, 18, 20, 24, 28 Неблагоприятные дни: 3, 9, 12, 15, 16, 23, 26, 30
Гороскоп на сентябрь 2025 года для знака зодиака Рыбы
Для рожденных под знаком Рыбы первая половина сентября может быть довольно напряженной — и это тоже влияние лунного затмения. Эмоции будут перехлестывать через край, а здоровье может дать сбой. Но если вам удастся взять себя в руки — многие проблемы решаться сами собой. В этот период оставайтесь на связи с близкими людьми, не пренебрегайте их советами и помощью. Новые начинания лучше отложить на вторую половину месяца. Есть вероятность, что большую часть времени вам придется заниматься не своими делами, а улаживанием вопросов, касаемых детей или старших родственников. период с 22 по 26 сентября может вас порадовать больше — это время благоприятно для путешествий и отдыха. Только воздержитесь от шумных компаний и слишком людных мест, посетите в этот период тихие места, выставки, музеи, познавательные экскурсии — это подарит вам море вдохновения и свежих идей. В конце месяца воздержитесь от необдуманных трат и грамотно рассчитайте финансы на будущее. И не поддавайтесь на провокации. — в последние дни сентября возможен серьезный конфликт.