Մի քանի շաբաթ առաջ անհայտ անձը մխրճվել էր Ջենիֆեր Էնիսթոնի Լոս Անջելեսի առանձնատան դարպասների մեջ։ Այդ պահին հայտնի դերասանուհին տանն էր։ Բարեբախտաբար, նրա անվտանգության աշխատակիցը մինչև ոստիկանության ժամանումը կարողացել էր ձերբակալել հանցագործին։
Ինչպես պարզվեց ավելի ուշ, տղամարդը «Ընկերներ» սերիալի աստղի մոլի երկրպագուն էր։ Մի քանի տարի շարունակ նա դերասանուհուն պարբերաբար ձայնային հաղորդագրություններ և էլեկտրոնային նամակներ է ուղարկել, ինչպես նաև գրառումներ կատարել Ջենիֆերի մասին։ Բժշկական զննումից հետո բժիշկները եզրակացրեցին, որ հետապնդողը տառապում է հոգեկան խանգարումից և նրան անմեղսունակ հայտարարեցին։
Այս սարսափելի պատմությունից հետո Էնիսթոնը որոշեց իր առանձնատունը վաճառքի հանել։ Իսկ նախկին ամուսինը՝ Բրեդ Փիթը, օգնության հասավ նրան։ Դերասանը առաջարկեց, որ նախկին կինը տեղափոխվի իր տուն։
«Ջենի հետապնդման մղձավանջը իսկական դժոխք էր, բայց նա ապշած է իր ընկերներից ստացված բոլոր բարի առաջարկներից։ Ամենամեծ անակնկալը Բրեդի պատրաստակամությունն էր հյուրընկալել նրան Լոս Անջելեսի իր տանը։ Գաղտնիք չէ, որ Բրեդը դեռ շատ է սիրում Ջենին, և նրանք, անշուշտ, հաղթահարել են իրենց նախկին տարաձայնությունները», - ասել է ներքին աղբյուրը։
Հիշենք, որ Էնիսթոնն ու Փիթը հանդիպել են 1990-ականների կեսին, սակայն այդ ժամանակ նրանք երկուսն էլ հարաբերությունների մեջ էին և նույնիսկ ուշադրություն չէին դարձնում միմյանց։ Նրանց առաջին հանդիպումը տեղի է ունեցել 1998 թվականին։ Աստղերի գործակալները շատ բարյացակամ էին միմյանց հետ և որոշել էին, որ իրենց խնամակալները պետք է միասին լինեն։ Այս հանդիպումը վճռորոշ էր։ Մոտ մեկ տարի Հոլիվուդյան աստղերը գաղտնի էին պահում իրենց սիրավեպը։ Առաջին անգամ նրանք իրենց հարաբերությունների մասին խոսեցին «Էմմի» մրցանակաբաշխության ժամանակ՝ միասին հայտնվելով։
Բառացիորեն մի քանի ամիս անց զույգը հայտարարեց իրենց նշանադրության մասին: 2000 թվականի հուլիսին Էնիսթոնն ու Փիթն ամուսնացան: Այդ ժամանակ դա ամենաաղմկոտ և ամենաթանկ տոնակատարություններից մեկն էր: Այդ օրը նորապսակների կողքին մոտ 200 հյուր կար, Ջենիֆերի զգեստն արժեցել էր մոտ 50 հազար դոլար: Միևնույն ժամանակ, զարմանալի է, որ հարսանիքը թաքցվել էր լրագրողներից: Համացանցում տոնակատարությունից գրեթե ոչ մի լուսանկար չկա:
Ջենիֆերն ու Բրեդը միասին երջանիկ էին, բայց 2005 թվականին ամեն ինչ փոխվեց։ «Միստր և միսիս Սմիթները» ֆիլմի նկարահանման հրապարակում դերասանը հանդիպեց Անջելինա Ջոլիին և անմիջապես ընկավ նրա հմայքի տակ։
Ջենիֆերը պատրաստ չէր հանդուրժել ամուսնու դավաճանությունը և 2005 թվականի մարտի 7-ին ամուսնալուծության դիմում ներկայացրեց։ Անկախ կատարվածից, որոշ ժամանակ անց նրանց հաջողվեց վերականգնել բարեկամական հարաբերությունները։

29.05.2025 Экс-супруги развелись 20 лет назад, однако актер до сих пор готов прийти на помощь бывшей жене.
Несколько недель назад неизвестный протаранил ворота особняка Дженнифер Энистон в Лос-Анджелесе. В этот момент знаменитость была дома, благо ее охранник сумел задержать преступника до приезда полицейских.
Как позже выяснилось, мужчина — безумный фанат звезды сериала «Друзья». Он на протяжении нескольких лет регулярно отправлял актрисе голосовые сообщения и электронные письма, а также писал посты о Дженнифер. После проведения экспертизы медики заключили, что сталкер страдает от психического расстройства, и признали его невменяемым.
После этой жуткой истории Энистон решила выставить свой особняк на продажу. А на помощь ей пришел бывший муж, Брэд Питт. Актер предложил экс-супруге переехать к нему в дом.
«Кошмар Джен, связанный с преследованием, был настоящим адом, но она поражена всеми добрыми предложениями, которые получила от своих друзей. Самым большим сюрпризом стала инициатива Брэда, готового принять ее в своем доме в Лос-Анджелесе. Ни для кого не секрет, что Брэд по-прежнему очень любит Джен, и они, безусловно, давно оставили позади все свои прошлые разногласия», — рассказал инсайдер.
Напомним, Энистон и Питт познакомились еще в середине 1990-х, однако тогда оба были в отношениях и даже не обратили друг на друга внимание. Их первое свидание прошло в 1998 году. Агенты звезд были очень дружны между собой и решили, что их подопечные должны быть вместе. Эта встреча стала решающей. Около года голливудские звезды держали свой роман в тайне. Впервые о своих отношениях они рассказали на премии «Эмми», появившись вместе.
Буквально через несколько месяцев пара объявила о помолвке. В июле 2000 года Энистон и Питт сыграли свадьбу. На тот момент это было одно из самых громких и дорогостоящих торжеств. В этот день рядом с молодоженами было около 200 гостей, платье Дженнифер стоило около 50 тысяч долларов. При этом удивительно, что свадьбу удалось скрыть от журналистов. В Сети практически нет фото с торжества.
Дженнифер и Брэд были счастливы вместе, однако в 2005 году все изменилось. На съемках фильма «Мистер и миссис Смит» актер познакомился с Анджелиной Джоли и моментально попал под ее чары. Дженнифер была не готова терпеть предательство мужа и 7 марта 2005-го подала на развод.