Շաբաթվա աստղագուշակ․ մայիսի 12-18-ը 2025 թ․
Շաբաթը սկսվում է լիալուսնով (մայիսի 12-ին), բայց այն բավականին հանգիստ կլինի։ Իսկ շատ նշանների համար՝ նույնիսկ հաջողակ։ Տեսնենք, թե ովքեր են հաջողակների ցուցակում։
Խոյ նշանի տակ ծնվածներն այս շաբաթ շփվելու և ուրիշների հետ հաղորդակցվելու ավելի մեծ կարիք կունենան։ Բայց պատրաստ եղեք վերանայել ձեր կոնտակտների ցանկը և հեռացնել դրանից նրանց, ովքեր ձեզ նեղացնում կամ վիրավորում են։ Երկուշաբթի և երեքշաբթի կարող են հայտնվել նոր աշխատանքների առաջարկներ և հետաքրքիր նախագծերի մասնակցելու հնարավորություններ։ Պատրաստ եղեք կիսվել գաղափարներով և ձեզ թույլ տվեք ստեղծագործականություն դրսևորվել։ Չորեքշաբթի օրը ձեզ կհրահրեն կոնֆլիկտի՝ մի՛ տրվեք։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին ժամանակ գտեք սպորտի և ակտիվ զբոսանքների համար։
Ցուլերի համար այս շաբաթը հիանալի է հին գործերն ավարտելու համար։ Նայեք, թե ինչ ռեսուրսներ ու հնարավորություններ ունեք ձեր տրամադրության տակ և փորձեք դրանք առավելագույնս օգտագործել։ Երեքշաբթի զգույշ եղեք ձեր ֆինանսների հետ և պարտքով փող մի տվեք։ Շաբաթվա կեսին կարող են անսպասելի փոփոխություններ տեղի ունենալ, բայց մի՛ վախեցեք դրանից. ամեն ինչ դեպի լավն է գնում։ Հինգշաբթի օրը բաց մի թողեք անձնական կյանքը դասավորելու հնարավորությունը. գնացեք ժամադրության կամ սիրախաղ սկսեք աշխատանքային գործընկերոջ հետ։ Շաբաթվա վերջում սիրելիները, կարծես, դավադրություն կկազմակերպեն՝ ձեր ուժերը փորձարկելու համար. պատրաստ եղեք հատուկ համբերատարություն ցուցաբերել։
Առաջիկա շաբաթվա ընթացքում Երկվորյակները ստիպված կլինեն լրացուցիչ պատասխանատվություն ստանձնել սիրելիների համար և լուծել չպլանավորված գործնական խնդիրներ։ Բայց շատ հնարավոր է, որ դուք նույնիսկ ավելի լիարժեք կյանք վայելեք։ Այս ժամանակահատվածում դուք հաստատ ժամանակ չեք ունենա մելանխոլիայի և մանրուքների շուրջ նյարդայնանալու համար։ Չորեքշաբթի ուշադիր եղեք ձեր առողջության հանդեպ։ Հինգշաբթի օրը տան և սեփական կերպարի բարելավման համար ցանկացած գնում բարենպաստ կլինի։ Շաբաթվա վերջում մեծ է հաջող հանդիպման կամ ռոմանտիկ ժամադրության հավանականությունը։
Խեցգետիններն այս շաբաթ ժամանակ չեն ունենա սիրավեպի համար։ Աշխատանքային հարցերը և ընթացիկ գործերը կհայտնվեն առաջին պլանում։ Կարող են առաջանալ որոշ դժվարություններ և խոչընդոտներ։ Բայց դա կարող է օգտակար լինել. դուք կսովորեք հաղթահարել սթրեսը և մտածել շրջանցող լուծումներ։ Ձեր միջավայրը կարող է մասամբ փոխվել՝ ոչ բոլորը պատրաստ կլինեն ձեզ աջակցել դժվարին ժամանակներում։ Չորեքշաբթին հատկապես բարենպաստ է կյանքում ինչ-որ նոր բան ներմուծելու համար։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին ժամանակ գտեք ինքնազարգացման համար՝ նոր գիտելիքների ձեռքբերումը կարող է մեծապես ոգեշնչել ձեզ։
Այս շաբաթ Առյուծները բազմաթիվ գայթակղություններ կունենան՝ թե՛ գործնական, թե՛ անձնական ոլորտներում։ Բայց զգույշ և հեռատես եղեք, որպեսզի լուրջ խնդիրների մեջ չհայտնվեք։ Հիմա գլխավորը ձեր հնարավորությունները չչափազանցնելն է, ժամանակ և էներգիա խնայելը։ Երկուշաբթի օրը զգույշ եղեք ծախսերի հետ և մեծ գումարներ մի կրեք ձեզ հետ։ Երեքշաբթի կա գործընկերների կողմից ագրեսիվ վարքի բախվելու հավանականություն։ Շաբաթվա կեսը բարենպաստ է դիետա պահելու համար։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին սպասեք լավ նորությունների։
Շաբաթը բարենպաստ կլինի Կույսերի համար՝ կարող է ի հայտ գալ նոր ծանոթություն և կյանքի նկատմամբ նոր հետաքրքրություն։ Որոշակի համառության շնորհիվ կկարողանաք լուծել առկախված խնդիրը և հասնել ֆինանսական կայունության նոր մակարդակի։ Երեքշաբթի և չորեքշաբթի օրերին ձեր կենսունակությունը կլինի գագաթնակետին. այդ օրերին լուծեք ամենադժվար խնդիրները։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին կենտրոնացեք ամառային արձակուրդի պլանավորման և ապագայի համար նպատակներ սահմանելու վրա։ Հանգստյան օրերին մի կողմ դրեք առօրյա գործերը և կենտրոնացեք ստեղծագործականության և համախոհների հետ շփման վրա։
Կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչների վիճակն այս շաբաթ կարող է չափազանց հանգիստ լինել, իսկ տրամադրությունը՝ լավ՝ առանց որևէ պատճառի։ Դա կարող է դաժան կատակ խաղալ ձեզ հետ. աշխատանքի վայրում անփութությունը կարող է մեծ խնդիրների հանգեցնել։ Շաբաթվա սկզբին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և այցելեք բժիշկներին, ինչը վաղուց հետաձգում եք։ Հինգշաբթի օրը հնարավորություն գտեք կապվելու բնության հետ և զբոսնելու, ցանկալի է՝ ջրավազանների մոտ։ Հանգստյան օրերին զերծ մնացեք գեղեցկության սրահներ այցելելուց և արմատական փոփոխություններ մի՛ կատարեք ձեր անձնական կյանքում։ Զբաղվեք ձեր սովորական առօրյա գործունեությամբ։
Այս շաբաթ Կարիճների ծրագրերի և սպասումների մեծ մասը կխափանվի։ Եղանակի և մթնոլորտային ճնշման փոփոխությունները նույնպես կարող են բացասական ազդեցություն ունենալ շաբաթվա ընթացքում։ Երեքշաբթի ու չորեքշաբթի տնային գործերը և սիրելիների խնդիրները կարող են զբաղեցնել ձեր ամբողջ ժամանակը։ Խնջույքներն ու հասարակական միջոցառումները ստիպված կլինեք հետաձգվել։ Ուրբաթ օրը կարող են ի հայտ գալ հին խնդիրներ, որոնք ժամանակին չեն լուծվել։ Եղեք ստեղծագործ և ամեն ինչ մինչև վերջ հասցրեք։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին հնարավոր է ուժերի անկում՝ կանխեք այն առողջ սննդով և բավարար քնով։
Շաբաթը Աղեղնավորների համար բարենպաստ կլինի ֆինանսական առումով։ Դուք կկարողանաք ակտիվացնել եկամտի նոր աղբյուրներ։ Շաբաթվա սկզբին աստղերը նաև կարևոր հանդիպում են կանխատեսում՝ այդ մարդը իդեալական գործընկեր չի դառնա, բայց կարող է ձեզ ծանոթացնել ձեր կյանքի գլխավոր սիրո հետ։ Չորեքշաբթի և հինգշաբթի օրերին հակամարտությունների մեծ հավանականություն կա. փորձեք գտնել ընդհանուր հետաքրքրություն ներկայացնող կետեր, այլ ոչ թե վեճերի պատճառներ։ Շաբաթվա վերջում կարող է գալ ցանկացած տեսակի անսպասելի օգնություն։ Ուշադիր եղեք ձեզ տրված խորհուրդներին, անկախ նրանից, թե այն ում կողմից է։
Այս շաբաթ Այծեղջյուրներին կարող է բաժին հասնել վերջին ամիսների ընթացքում կուտակված ամբողջ հոգնածությունը։ Զգացմունքային հյուծվածությունը նույնպես կարող է իր հետքն ունենալ։ Եթե դեռ չեք կարող լիարժեք հանգստանալ, զբաղվեք միայն ամենաանհրաժեշտ բաներով, խնայեք ձեր ուժն ու էներգիան։ Շաբաթվա սկզբին թյուրըմբռնումների պատճառով հնարավոր են կոնֆլիկտներ, փորձեք պահպանել հանգստություն։ Չորեքշաբթի ստիպված կլինեք տհաճ որոշում կայացնել՝ ուշադիր մտածեք և յոթ անգամ չափեք, նախքան կտրելը։ Հինգշաբթի օրը կարող եք գտնել ոգեշնչման նոր աղբյուր։ Շաբաթվա վերջում պատրաստ եղեք օգնել սիրելի մարդուն խոսքով կամ գործով։
Այս շաբաթ Ջրհոսներն անընդհատ կբախվեն հակասությունների։ Պատրաստ եղեք պաշտպանել ձեր շահերը, անձնական սահմանները կամ սեփական կարծիքը։ Սա նաև լավ ժամանակ է տհաճ մարդկանց հետ բոլոր շփումները խզելու համար։ Շաբաթվա սկզբին կա վնասվածքների, այդ թվում՝ սպորտային վնասվածքների ռիսկ։ Չորեքշաբթի երեխաները կամ թոռները կարող են ձեզանից ավելի շատ ուշադրություն պահանջել, քան սովորաբար։ Հինգշաբթի օրը հարմար է ապագա արձակուրդներն ու ճանապարհորդությունները պլանավորելու համար։ Շաբաթվա վերջը կարող է դժվար լինել, եթե դուք զգայուն եք եղանակի նկատմամբ. ավելի ուշադիր եղեք ձեր նկատմամբ և ժամանակին հանգստացեք։
Այս շաբաթ Ձկները կարող են հայտնվել անորոշության մեջ և անհստակության զգացում ունենալ։ Կարող են առաջանալ նաև ընտրության և որոշումների կայացման հետ կապված դժվարություններ։ Հիմնականը հուսահատության և խուճապի չտրվելն է։ Ժամանակ հատկացրեք դժվար իրավիճակներից ելք գտնելու համար։ Շաբաթվա առաջին կեսին ուշադիր եղեք ձեր սիրելիների նկատմամբ և դարձեք նրանց հենարանը։ Հինգշաբթի զգույշ վարվեք ֆինանսների հետ և խելամտորեն ծախսեք։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին հատուկ ջանքեր գործադրեք ձեր գործերում՝ դա շուտով արդյունք կտա։

У рожденных под знаком Овен на этой неделе возрастет потребность в общении и взаимодействии с другими. Но будьте готовы пересмотреть список ваших контактов и убрать из него тех, кто вас расстраивает или обижает. В понедельник и вторник могут появиться предложения о новой работе и возможности для участия в интересных проектах. Будьте готовы делиться идеями и дать выход вашему творческому началу. В среду вас будут всеми способами вызвать на конфликт — не поддавайтесь. Во второй половине недели найдите время для спорта и активных прогулок.
У Тельцов эта неделя прекрасна для завершения старых дел. Посмотрите, какие ресурсы и возможности есть в ваших руках и постарайтесь их использовать по максимуму. Во вторник будьте аккуратнее с финансами и не давайте в долг. В середине недели могут произойти неожиданные перемены, но не стоит бояться этого — все к лучшему. В четверг не упустите возможность устроить свою личную жизнь: сходите на свидание или пофлиртуйте с коллегой по работе. В конце недели близкие как будто сговорятся испытывать вас на прочность - будьте готовы проявлять особое терпение.
Близнецам на предстоящей неделе придется взять на себя дополнительную ответственность за близких и решать незапланированные деловые вопросы. Но, вполне вероятно, более насыщенный жизни вам даже понравится. В этот период вам точно будет не до хандры и нервов по мелочам. В среду будьте внимательны к своему здоровью. В четверг благоприятны любые приобретения для дома и для улучшения собственного имиджа. В конце недели высока вероятность удачного знакомства или романтического свидания.
А вот Ракам на этой неделе будет не до романтики. На первый план выйдут рабочие вопросы и текущие задачи. Не исключено возникновение некоторых трудностей и препятствий. Но это может пойти на пользу — вы научитесь справляться со стрессом и создавать обходные пути. Ваше окружение может частично смениться — не все будут готовы поддержать вас в трудную минуту. Среда особо благоприятна для введения в жизнь чего-то нового. Во второй половине недели найдите время для саморазвития - получение новых знаний может здорово вдохновить вас.
На этой неделе у Львов будет много соблазнов, как в деловой, так и в личной сферах. Но проявите осмотрительность и недоверчивость, чтобы не попасть в серьезные переделки. Главное сейчас — не преувеличивайте свои возможности, экономьте время и энергию. В понедельник будьте аккуратны с тратами и не носите крупные суммы наличными. Во вторник есть вероятность столкнуться с агрессивным поведением коллег. Середина недели благоприятна, чтобы сесть на диету. Во второй половине недели ждите приятных новостей.
Неделя для Дев будет благоприятной — может появится новое знакомство и новый интерес к жизни. При определенной настойчивости вы сможете решить зависший вопрос и выйти на новый уровень финансовой стабильности. Во вторник и среду жизненные силы будут на высоте — решайте в эти дни самые сложные дела. Во второй половине недели займитесь планированием летнего отпуска и постановкой целей на будущее. В выходные дни отложите рутинные дела и сделайте ставку на творчество и общение с близкими по духу людьми.
Состояние на неделе у представителей знака зодиака Весы может быть чересчур расслабленным, а настроение - хорошим без всякого повода. Это может сыграть с вами злую шутку - беспечность на работе может аукнуться большими неприятностями. В начале недели проявите особое внимание к своему здоровью и посетите врачей, визиты к которым давно откладывали. В четверг найдите возможность для общения с природой и прогулки, лучше всего - у водоема. В выходные дни воздержитесь от посещения салонов красоты и не меняйте радикально личную жизнь. Займитесь обычными рутинными делами.
У Скорпионов на этой неделе большинство планов и ожиданий будут нарушены. Перемены погоды и атмосферного давления также могут оказывать негативное влияние всю неделю. Во вторник и среду домашние дела и проблемы близких могут занять все ваше время. Вечеринки и выходы в свет придется отложить. В пятницу могут всплыть старые, вовремя не решенные вопросы. Подойдите ко всему креативно и доведите дела до конца. Во второй половине недели возможен упадок сил — предотвратите его здоровым питанием и полноценным сном.
Неделя у Стрельцов будет благоприятна в финансовом плане. Вы сможете активировать новые источники дохода. В начале недели звезды также предсказывают важную встречу - этот человек не станет идеальным партнером, но именно он может познакомить вас с главной любовью всей жизни. В среду и четверг высока вероятность конфликтов — старайтесь находить точки общих интересов, а не поводы для споров. Во конце недели может прийти неожиданная помощь любого рода. Будьте внимательны к приходящим советам, кто бы их не озвучивал.
На этой неделе Козерогов может догнать вся усталость, накопленная за последние месяцы. Эмоциональная истощенность также может дать себя знать. Если полноценно отдохнуть пока не удастся — беритесь только за самое необходимое, экономьте силы и энергию. В начале недели возможны конфликты из-за недоразумений, старайтесь сохранять спокойствие. В среду придется принимать неприятное решение - подумайте хорошенько и отмерьте семь раз, прежде чем резать. В четверг вы сможете найти новый источник вдохновения. В конце недели будьте готовы помочь близкому человеку словом или делом.
На этой неделе Водолеи будут постоянно сталкиваться с противоречиями. Будьте готовы отстаивать свои интересы, личные границы или собственное мнение. Также это благоприятное время, чтобы прервать всякое общение с людьми, которые вам неприятны. В начале недели есть риск травм, в том числе и спортивных. В среду дети или внуки могут потребовать от вас большего внимания, чем обычно. Четверг подходит для планирования будущего отдыха и путешествий. Конец недели может быть непрост, если вы метеозависимы — будьте к себе более бережны и вовремя отдыхайте.
На этой неделе представители знака зодиака Рыбы могут оказаться в «подвешенном» состоянии и испытывать чувство неопределенности. Также могут возникнуть сложности с выбором и принятием решений. Главное — не поддавайтесь унынию и панике. Не торопитесь и дайте себе время найти выход из сложных состояний. В первой половине недели будьте бережны с близкими и станьте им опорой. В четверг будьте аккуратны с финансами, тратьте вдумчиво. Во второй половине недели приложите особое усердие в делах — это вскоре окупит себя.