Օրացույցը կամաց-կամաց մոտենում է նորալուսնին, որն այս անգամ ընկնում է կիրակի: Սա շատ հարմար է՝ աստղերը կնախընտրեն նրանց, ովքեր ցանկանում են երկուշաբթի սկսել նորացման շրջանը։ Բայց դա ավելի ուշ, իսկ մինչ այդ դուք այս շաբաթ պետք է նախ ձերբազատվեք այն ամենից, ինչ ավելորդ է. եկեք դա անվանենք բեռնաթափում: Որոշ բաներ դուք ինքներդ կնետեք, իսկ ինչ–որ բաներ ուրիշները կվերցնեն:
Կենդանակերպի այս նշանի ներկայացուցիչները պետք է դադարեն անչափ երկար մտածել յուրաքանչյուր քայլի մասին և սկսեն գործել։ Բոլոր ուղղություններով արագ հարձակման անցեք: Երկուշաբթի կատարեք այն քայլը, որից վախենում էիք և ձեր մասին ավելի բարձր հայտարարեք: Միջավայրը հարմար է փոստաթղթերի և տեղեկատվության հետ աշխատելու համար։ Ուրբաթ օրն արձագանքեք օգնության կամ խորհուրդների խնդրանքներին՝ դուք կարող եք շատ կարևոր դեր խաղալ սիրելիի ճակատագրում: Հանգստյան օրերին ավելի շատ ստեղծագործականություն մտցրեք ձեր կյանք, ձեր հանգիստը պետք է երկար ժամանակ հիշվող լինի՝ անվասկավառակ քշեք կամ ֆոտոսեսիայի մասնակցեք:
Ցուլեր, այս շաբաթ ձեզ համար կարևոր է միայնակ չլինելը։ Շրջապատեք ձեզ համախոհ և դրական մարդկանցով: Մի վախեցեք բարձրաձայնել ձեր մտահոգություններն ու կասկածները և մի հրաժարվեք օգնությունից։ Երեքշաբթին բարենպաստ է ելույթների, հարցազրույցների և գործնական բանակցությունների համար։ Հինգշաբթի օրը հարմար է երկար սպասված գնումներ կատարելու համար։ Շաբաթվա վերջը նպաստավոր է տանը մնալը և ձեզ դուր եկած գործերին հնարավորինս շատ ժամանակ տրամադրելը։ Կիրակի օրը հարմար է ֆիզիկական ակտիվության բարձրացման համար՝ լինի դա մարզասրահ, հեծանվավազք, թե լող:
Այս շաբաթ Երկվորյակները կկարողանան կարգավորել բարդ ու առկախ հարցերը։ Երկուշաբթի օրը պատրաստ եղեք ձեր նպատակին հասնելու համար ավելի շատ ջանքեր գործադրել, քան պլանավորել եք: Չորեքշաբթի կարող է առիթ ստեղծվել ելույթ ունենալու, որը երկար կհիշվի շրջապատի կողմից։ Շաբաթվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է ուսումնառության և մտահորիզոնն ընդլայնելու համար։ Բայց եթե ձեզանից խորհուրդ են խնդրում, աշխատեք խուսափել դրանից, այլապես հետո ձեզ կմեղադրեն, եթե ոչինչ չստացվի։ Շաբաթ օրը հատկապես ըմբռնող եղեք՝ ձեր սիրելին կցանկանա ձեզ փորձել։ Աշծատեք չհակամարտել։
Շաբաթը Խեցգետինների համար դրական կլինի փողի և ձեռքբերումների առումով։ Երկուշաբթի և երեքշաբթի ժամանակ տրամադրեք մտածելու ձեր քայլերի ու ծրագրերի մասին և գնահատեք մոտ ապագայի ձեր եկամուտներն ու ծախսերը: Մտածեք, թե ինչպես լավ ներդրում կատարել ձեր կերպարում՝ նորաձև սանրվածք, զգեստապահարանի թարմացում կամ մատնահարդարում: Չորեքշաբթի մի խուսափեք գործնական բանակցություններից, նույնիսկ, եթե վստահ չեք լավ արդյունքի վրա։ Հինգշաբթի օրը կարող եք նորություններ ու արդյունքներ ակնկալել վաղուց կատարված աշխատանքից։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին, հնարավորության դեպքում, ավելի մեծ ուշադրություն դարձրեք ձեր տունը կարգի բերելու վրա:
Այս շաբաթ Առյուծները կարող են իրենց թույլ տալ ինքնաբուխ գործողություններ և զվարճանալ առանց որևէ հատուկ պատճառի: Շաբաթվա առաջին կեսին հասարակության մեջ ավելի շատ խոսեք ձեր մասին, հետաքրքրվեք ուրիշներով և առանց որևէ պատճառի փոքրիկ տոնակատարություն կազմակերպեք: Շաբաթվա երկրորդ կեսին ինչ-որ բան փոխեք ձեր միջավայրում։ Վերլուծեք նրանց, ում հետ երկար ժամանակ հակամարտության մեջ եք և հրաժարվեք այնպիսի հաղորդակցությունից, որը խլում է ձեր էներգիան: Ուրբաթ օրը մի վախեցեք մեծ մասնագիտական նախագիծ ստանձնել: Շաբաթ օրը ձեր ծրագրերը կարող են տապալվել՝ այստեղ ապավինեք ճակատագրի կամքին:
Այս նշանի ներկայացուցիչների համար կենսական էներգիայի մակարդակն այս շաբաթ բարձր կլինի, և դուք հեշտությամբ կհասցնեք բարդ գործերը։ Սակայն պլաններ կազմելիս հատկապես զգույշ եղեք։ Շաբաթվա սկզբին կկարողանաք օգնել մտերիմներից մեկին, սակայն ձեզ հարկավոր կլինի ցույց տալ ձեր ողջ դիվանագիտությունը։ Երեքշաբթի առանձնապես կարևոր գործեր մի ստանձնեք։ Հինգշաբթի օրը պատրաստ եղեք այն փաստին, որ ձեզ առաջին անգամ չեն լսի կամ չեն հասկանա. մի հապաղեք կրկնել ձեր խնդրանքները և հանգիստ բացատրել, թե ինչ եք ուզում: Ուրբաթ օրը կատարեք բոլոր փոքր գործերը և ընդունեք ցանկացած օգնություն: Կիրակի բարձրացրեք ձեր տրամադրությունը՝ գնալով կինոթատրոն կամ զբոսնելով։
Շաբաթվա առաջին կեսին Կշեռքները պետք է հատուկ իմաստություն և համբերություն դրսևորեն՝ դրա համար վարձատրությունը երկար սպասեցնել չի տա: Երեքշաբթի փնտրեք շփվելու ցանկացած հնարավորություն։ Երկխոսություններում դուք կգտնեք խնդիրների լուծման բանալիներ։ Մի վախեցեք դրանք անմիջապես կիրառել: Շաբաթվա կեսին մի զսպեք ձեր էմոցիաները, թողեք դրանք ազատագրվեն, նույնիսկ, եթե դա հանգեցնի սկանդալի կամ արցունքների։ Շաբաթվա երկրորդ կեսը հատկապես բարենպաստ է բնության հետ շփվելու համար. հնարավորության դեպքում գնացեք ամառանոց կամ գետափ, երեխաներին տարեք կենդանաբանական այգի կամ անտառում կերակրեք թռչունների:
Մեծ կորուստների շաբաթ է։ Նախ՝ ժամանակի առումով։ Դուք կհանդիպեք քաղաքի բոլոր «խցանումներին», ժամեր կանցկացնեք հերթերում և դեռ ստիպված կլինեք մասնակցել անարդյունավետ հանդիպումների, որտեղ դատարկ խոսակցություններ կլինեն։ Չորեքշաբթի և հինգշաբթի մեծ է գումար կորցնելու վտանգը՝ մեծ գումարներ ձեզ մոտ մի՛ պահեք, պարտքով փող մի՛ տվեք կամ հանպատրաստի գնումներ մի կատարեք։ Ուրբաթ օրը սիրելիի հետ կարող եք տհաճ զրույց ունենալ՝ աշխատեք չպարզել, թե ով է ավելի շատ մեղավոր, և կկարողանաք փրկել իրավիճակը: Հանգստյան օրերին մի հրաժարվեք օգնելուց և ժամանակ անցկացրեք ձեր սիրելիների, հատկապես երեխաների հետ:
Աղեղնավորների հմայքն ու դրական էներգիան այս շաբաթ բարձր մակարդակի վրա կլինեն։ Օգտագործեք սա հնարավորինս շատ հարցեր լուծելու և ճիշտ մարդկանց ձեր կողմը գրավելու համար: Երեքշաբթի և չորեքշաբթի օրերին հնարավորինս զբաղվեք անտեսված հարցերով։ Հինգշաբթի օրը որոշ ժամանակ տրամադրեք ձեր շուրջապատող տարածքը բարելավելու համար, հատկապես, եթե երկար ժամանակ ցանկանում եք ինչ-որ բան բարելավել, բայց երբեք հերթը դրան չի հասել: Հիմա ճիշտ ժամանակն է։ Շաբաթվա կեսին գնացեք ժամադրության և բարելավեք ձեր անձնական կյանքը։ Կիրակի օրը բարենպաստ է հանգստի մանրամասն պլանավորման և ճանապարհորդական երթուղիներ ընտրելու համար։
Այս շաբաթ Այծեղջյուրները կարող են ցանկություն ունենալ ճոխ և լիարժեք ապրել, ցույց տալ, թե ով են իրեբք և ինչի են ընդունակ, ինչպես նաև կատարել գնումներ, որոնք կընդգծեն իրենց կարգավիճակը։ Մի տրվեք այս ազդակներին. աստղերը խորհուրդ են տալիս այս շաբաթն անցկացնել մկան պես հանգիստ և հնարավորինս անձայն: Չորեքշաբթի հնարավորություն կունենաք ինչ-որ բան արմատապես փոխել աշխատավայրում կամ անձնական կյանքում. պատրաստ եղեք լուրջ խոսակցության։ Հինգշաբթի երեխաները կամ հարազատները կարող են մեծ ուշադրություն գրավել։ Շաբաթվա երկրորդ կեսին բարենպաստ են կարճատև ճանապարհորդությունները և դեկորացիայի ցանկացած փոփոխություն։
Ջրհոսները պետք է ավելի ուշադիր լինեն ճակատագրական նշանների նկատմամբ. այս շաբաթ աստղերը ձեզ կուղարկեն շատ հարցերի պատասխաններ և հետագա գործողությունների ցուցումներ: Ուշադրություն դարձրեք առաջխաղացումներին, վերջին րոպեի գործարքներին և մի անտեսեք ընկերների ու գործընկերների անսպասելի առաջարկները: Շաբաթվա առաջին կեսին աշխատեք ռիսկի չդիմել հատկապես ֆինանսական հարցերում։ Իսկ հինգշաբթի օրը զսպեք ձեր էմոցիաները և կտրուկ քայլեր մի արեք․ նույնիսկ եթե ձեր նախկինը հայտնվի, կամ ձեր ղեկավարը նյարդերի վրա ազդի՝ աշխատեք շատ բան չասել: Հանգստյան օրերին ավելի շատ ժամանակ անցկացրեք դրսու, կարելի է նաև աշխատել ձեր արտաքին տեսքի բարելավման վրա:
Այս շաբաթ Ձկները պետք է ցանկացած միջոց գտնեն նյարդային համակարգը հանգստացնելու և իրենց կարգի բերելու համար: Փորձեք բոլոր այն ուղիները, որոնք հասանելի են ձեզ՝ ինքներդ ձեզ գոհացնելու համար: Կարգավորեք ձեր շուրջը գտնվող տարածքը և սահմանափակեք շփումը նրանց հետ, ովքեր խախտում են ձեր հավասարակշռությունը: Երեքշաբթի հարմար է կոսմետիկ պրոցեդուրաների և գեղեցկության սրահներ այցելելու համար։ Չորեքշաբթի սպորտով զբաղվեք կամ գնացեք լողավազան։ Ուրբաթ օրը ձեռնպահ մնացեք ձեր կարծիքը հայտնելուց, այլապես լրացուցիչ խնդիրներ կավելացնեք, որոնք հիմա ձեզ բացարձակապես պետք չեն: Շաբաթն իդեալական է ընկերների հետ հանդիպման, իսկ կիրակին գեղեցիկ ու ռոմանտիկ ժամադրության համար: Թույլ տվեք ձեզ հանգստանալ։

Календарь потихоньку приближает новолуние, которое в этот раз выпадает на воскресенье. Это очень удобно: звезды будут благоволить тем, кто захочет начать период обновления с понедельника. Но это потом, а прежде надо будет избавиться от всего лишнего на текущей неделе — назовем ее разгрузочной. Что-то вы сбросите сами, а что-то заберут другие.
Представителям знака зодиака Овен надо перестать столь долго обдумывать каждый шаг и начать действовать. Стремительно переходите в наступление по всем направлениям. В понедельник сделайте именно тот шаг, которого боялись и заявите о себе громче. Среда подходит для работы с бумагами и информацией. В пятницу откликайтесь на просьбы о помощи или совете — вы можете сыграть очень важную роль в судьбе близкого человека. В выходные внесите в жизнь больше креатива, отдых должен запомниться надолго — покатайтесь на роликах или сходите на фотосессию.
Тельцы, на текущей неделе вам важно не оставаться в одиночестве. Окружите себя близкими по духу и позитивными людьми. Не бойтесь озвучивать свои тревоги и сомнения и не отказывайтесь от помощи. Вторник благоприятен для выступлений, собеседований и деловых переговоров. Четверг подходит для совершения долгожданных покупок. В конце недели благоприятно оставаться в домашних стенах и максимально уделять время занятиям по душе. Воскресенье подходит для повышенной физической активности — будь то спортзал, катание на велосипеде или бассейн.
На текущей неделе Близнецам удастся разобраться в сложных и зависших вопросах. В понедельник будьте готовы приложить для достижения цели больше усилий, чем вы планировали. В среду может открыться возможность выступить с речью, которая надолго запомнится окружающим. Вторая половина недели благоприятна для учебы и расширения кругозора. Но если к вам будут обращаться за советом — постарайтесь уклониться от этого, иначе вас же потом и обвинят, если ничего не получится. В субботу проявите особое понимание — любимый человек захочет испытать вас на прочность. Постарайтесь не конфликтовать.
Неделя у Раков пройдет под знаком плюс в отношении денег и достижений. В понедельник и вторник уделите время обдумыванию ходов и планов, прикиньте доходы и расходы на ближайшее время. Продумайте, как сделать хорошие инвестиции в свой имидж — модная стрижка, обновление гардероба или маникюр. В среду не избегайте деловых переговоров, даже если не будете уверены в хорошем результате. В четверг можете ожидать новостей и результатов от работы, проделанной давным давно. Во второй половине недели, по возможности, сделайте большую ставку на приведение в порядок своего жилища.
Львам на этой неделе можно разрешить себе спонтанные поступки и некоторую долю веселья без особой причины. В первой половине недели будьте больше на людях рассказывайте о себе, интересуйтесь другими и устройте небольшой праздник без всякого повода. Во второй половине недели поменяйте что-то в вашем окружении. Оцените, с кем вам давно уже не по пути и откажитесь от общения, которое забирает у вас энергию. В пятницу не бойтесь замахнуться на большой профессиональный проект. В субботу ваши планы могут сорваться — положитесь здесь на волю судьбы.
Уровень жизненной энергии у представителей знака Дева на неделе будет высок, и вы с легкостью выполните сложные дела. Но отнеситесь особо грамотно к построению планов. В начале недели вы сможете помочь кому-то из близких, но проявите всю свою дипломатию. Во вторник не беритесь за особо важные дела. В четверг будьте готовы, что вас не услышат или не поймут с первого раза — не стесняйтесь повторять свои просьбы и спокойно объяснять, чего вы хотите. В пятницу подтяните все мелкие задачи и принимайте любую помощь. В воскресенье поднимите себе настроение — сходите в кино или погуляйте.
В первой половине недели Весам надо проявлять особую мудрость и терпение — награда за это не заставит себя ждать. Во вторник ищите любые возможности для общения. В диалогах вы найдете ключи к решению проблем. Не бойтесь применить их сразу. В середине недели не сдерживайте эмоций, позвольте им вырваться на свободу, даже если это приведет к скандалу или слезам. Вторая половина недели особо благоприятна для общения с природой — по возможности выбирайтесь на дачу или к реке, отведите детей в контактный зоопарк или покормите птиц в лесу.
Неделя больших потерь. Прежде всего — по части времени. Вы соберете все «пробки» в городе, проведете часы в очередях и еще придется участвовать в непродуктивных совещаниях, где будут переливать из пустого в порожнее. В среду и четверг высок риск потери денег — не носите при себе крупных сумм наличными, не давайте в долг и не совершайте импульсивных покупок. В пятницу может случиться неприятный разговор с любимым человеком — постарайтесь не выяснять кто больше виноват, и сможете вырулить. В выходные дни не отказывайте в помощи и уделите время близким, особенно детям.
Обаяние и позитивная энергия у Стрельцов на этой неделе будут на высоком уровне. Пользуйтесь этим, чтобы решить как можно больше вопросов и привлечь на свою сторону нужных людей. Во вторник и среду максимально подтяните запущенные вопросы. В четверг уделите время улучшению пространства вокруг себя — особенно, если вы давно собирались что-то улучшить, да все руки не доходили. Вот сейчас — самое время. В середине недели ходите на свидания и налаживайте личную жизнь. Воскресенье благоприятно для детального планирования отпуска и выбора маршрутов для путешествий.
У Козерогов на текущей неделе может возникнуть желание жить на широкую ногу и в полную силу, показывать кто вы, и на что способны, а также совершать Покупки, которые подчеркнут ваш статус. Не поддавайтесь этим порывам: звезды советуют провести эту неделю тише воды и ниже травы. В среду у вас появится шанс что-то кардинально изменить на работе или в личной жизни: будьте готовы к серьезной беседе. В четверг дети или родственники могут забрать на себя много внимания. Во второй половине недели благоприятны небольшие поездки и любая смена обстановки.
Водолеям следует быть внимательнее к судьбоносным знакам — на неделе звезды пошлют вам ответы на вопросы и руководства к дальнейшим действиям. Обращайте внимание на акции, «горящие путевки», и не пропускайте мимо ушей неожиданные предложения от друзей и коллег. В первой половине недели старайтесь не рисковать, особенно в финансовых вопросах. А в четверг сдерживайте эмоции и не рубите с плеча: даже если объявится бывший или начальник достанет — постарайтесь не наговорить лишнего. В выходные дни проводите больше времени на свежем воздухе, также благоприятно заняться улучшением внешнего вида.
Рыбам на этой неделе нужно найти любые способы разгрузить нервную систему и привести себя в порядок. Пробуйте все доступные вам способы, чтобы порадовать себя. Приведите в порядок пространство вокруг себя и ограничьте общение с теми, кто выводит из равновесия . Вторник подходит для косметологических процедур и посещения салонов красоты. В среду займитесь спортом или сходите в бассейн. В пятницу воздержитесь от высказывания вашего мнения — иначе добавятся лишние проблемы, которые вам сейчас совершенно не нужны. Суббота идеально подходит для встреч с друзьями, а воскресенье — для красивых и романтичных свиданий. Разрешите себе отдых.