Փարիզի նորաձեւության շաբաթը եզրափակվեց Chanel-ի գարուն-ամառ 2024 թ հավաքածուի ցուցադրությամբ
Սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 3-ը Ֆրանսիայի մայրաքաղաքում տեղի է ունենցավ սեզոնի Փարիզի նորաձեւության վերջին շաբաթը: Ամենասպասվածները Dior-ի, Balenciaga-ի, The Row-ի, Schiaparelli-ի, Givenchy-ի, Mugler-ի, Stella McCartney-ի, ինչպես նաև Chanel-ի և Valentino-ի ցուցադրություններն էին:
Հոկտեմբերի 3-ին՝ Փարիզի Նորաձևության շաբաթվա վերջին օրը, տեղի ունեցավ Chanel նորաձեւության տան 2024 թվականի գարուն-ամառ սեզոնի նոր հավաքածուի ցուցադրությունը։ Երեկոյի առաջին շարքում էին Պենելոպա Կրուզը, Էմիլիա Քլարկը, Կամիլա Մորրոնեն, «Բարբիի» և «Կուռքի» աստղ Հարի Նեֆը, Ռայլի Քիոն, սուպերմոդել և դիզայներ Ինես դե Լա Ֆրեսանժը, Բրի Լարսոնը, ռեփեր Աշերը և այլք։
Ապրանքանիշի կրեատիվ տնօրեն Վիրջինի Վիարդը ներկայացրել էր, ինչպես նշել է իտալական Harper's Bazaar-ի գլխավոր խմբագիր Դարիա Վելեդեևան, «իր լավագույն հավաքածուն»։ Այն հիմնված է վարդագույն, դեղձի և նարնջագույն երանգների վառ ներկապնակի, շողշողացող վերնաշապիկների, ծաղկային և հատապտղային պրինտների, վանդակավոր և գծավոր հագուստի, տափակ կոշիկների և, իհարկե, թվիդային կոստյումների վրա։
Ցուցադրվել է 72 կերպար, որոնց մարմնավորել են Ջիջի Հադիդը, Լեոնարդո Դի Կապրիոյի ենթադրյալ ընկերուհին՝ Վիտորիա Սերետին, Ջիլ Կորտլևը, վրացի մոդել Մաթիլդա Գվարլիանին, Հարի Համլինի դուստրը՝ Ամելիա Գրեյը, թոփ մոդելներ Ադութ Աքեշը, Գրեյս Էլիզաբեթը և այլք։

Неделя моды в Париже завершилась показом коллекции Chanel весна-лето 2024
3 октября, в заключительный день Недели моды в Париже, состоялся показ новой коллекции модного дома Chanel сезона весна-лето — 2024. В первых рядах шоу были замечены: Пенелопа Крус, Эмилия Кларк, Камила Морроне, звезда "Барби" и "Кумира" Хари Неф, Райли Кио, супермодель и дизайнер Инес де Ла Фрессанж, Бри Ларсон, рэпер Ашер и другие.
Креативный директор бренда Виржини Виар представила, как отметила главный редактор итальянского Harper's Bazaar Дарья Веледеева, "свою лучшую коллекцию". В её основе яркая палитра из розовых, персиковых и оранжевых оттенков, сверкающие блузки, цветочные и ягодные принты на платьях и топах, вещи в клетку и полоску, а также балетки и вьетнамки в сочетании с шифоновыми платьями и, конечно, твидовыми костюмами.
Модельер показала 72 образа, в которых дефилировали Джиджи Хадид, предполагаемая девушка Леонардо ДиКаприо Виттория Черетти, Джилл Кортлев, грузинская модель Матильда Гварлиани, дочь Гарри Хэмлина Амелия Грей, топ-модели Адут Акеч, Грейс Элизабет и другие.