7 ռոմանտիկ արարք, որոնք պետք է մտահոգեն ձեզ
Այս արարքնները հուզիչ են թվում և կարծես խոստանում են միասին երկար և երջանիկ կյանք, բայց դրանք, հաճախ, իրենց մեջ թաքցնում են ոչ թե լավագույն մտադրություններ: Եթե կնկատեք ստորև նշված քայլերից մեկը, մտածեք՝ արժե՞ արդյոք շարունակել հարաբերությունները:
1. Նա շատ արագ ձեզ համար քնքուշ մականուն է հորինում:
Եթե արդեն երկրորդ ժամադրության ժամանակ տղամարդը ձեզ անվանում է «մանկիկ» կամ «փիսիկ», ապա դա նշան է, որ նա փորձում է արագացնել հարաբերությունների ընթացքը: Քնքուշ մականունները կարող են հաճելի լինել, բայց դրանք ի հայտ են գալիս ժամանակի ընթացքում, որպես սերտ կապերով հաստատված, ձևավորված զույգի ներքին կատակ:
2. Նա դադարել է շփվել ընկերների հետ, որպեսզի ավելի հաճախ ձեզ հետ լինի:
Դա կարող է հմայիչ լինել, բայց լավ բանով չի ավարտվի: Իր ժամանակը և էներգիան ներդնելով հարաբերությունների մեջ, նա նույնը կպահանջի նաև ձեզնից: Ընկերությունն անհրաժեշտ է էմոցիոնալ առողջ վիճակ պահպանելու համար. միայն մեկ անձի վրա կենտրոնանալը կասկածելի ընտրություն է:
3. Նա անընդհատ գրում է՝ իմանալով, որ զբաղված եք:
Ուշադրությունը բոլորին հաճելի է, բայց եթե ասել եք, որ աշխատում եք կամ ցանկանում եք զրուցել ընկերուհու հետ, իսկ նա շարունակում է գրել ու վիրավորվում է, որ չեք պատասխանում, դա անձնական սահմանների խախտում է և ձեր կարիքների հանդեպ անհարգալից վերաբերմունք:
4. Նա սոցցանցերը լցրել է ձեր լուսանկարներով:
Սկզբում դա կարող է շոյիչ և հաճելի թվալ, բայց, եթե դուք վերջերս եք միասին, իսկապե՞ս ցանկանում եք այդքան տեղ զբաղեցնել նրա կյանքում: Դա մտահոգիչ է, երբ զուգընկերոջ սոցիալական ցանցերը նվիրված են միայն ձեր զույգին, և այնտեղից անհետացել են հոբբիները, ընկերներն ու աշխատանքը:
5. Նա ցանկանում է արագ ճանաչել ձեր ծնողներին:
Եթե դուք նոր եք սկսել հանդիպել, ապա ձեր ընտանիքին ծանոթանալու համառ ցանկությունը կարող է վկայել այն մասին, որ տղամարդը չափազանց արագ և շատ խորն է ընկղմվել այդ հարաբերությունների մեջ, չնայած դրանք դեռ չեն զարգացել ցանկալի աստիճանի: Այդպիսի մտերմության համար նույնպես ժամանակ է պահանջվում: Հարցրեք նրան, թե ո՞րն է այդ ցանկության պատճառը, առաջարկեք, որ նախ կենտրոնանաք միմյանց ճանաչելու վրա, ապա հանդիպեք ծնողներին:
6. Նա գրեթե անմիջապես առաջարկում է տեղափոխվել:
Դուք մի քանի ամիս է, ինչ միասին եք, իսկ նա արդեն ձեզ համար բնակարա՞ն է գտել: Ընդհանուր կենցազը լուրջ փորձություն է: Եթե ձեր զուգընկերը պնդում է տեղափոխվելու մասին, չհասցնելով, անգամ, ձեզ լավ ճանաչել, ապա արժե արգելակել։
7. Նա առաջարկում է միասին ճանապարհորդության մեկնել:
Զուգընկերոջ հետ առաջին անգամ ճանապարհորդելը լուրջ փորձություն է, և չպետք է համաձայնեք, եթե դեռ մի քանի անգամ եք ժամադրության եղել: Ժամանակ անցկացնել մեկի հետ, ում դեռ լավ չեք ճանաչում, լավագույն անվտանգ գաղափարներից չէ:

7 романтических поступков, которые должны вас насторожить
04.05.2021 Эти поступки кажутся трогательными и как будто обещают долгую и счастливую совместную жизнь, но за ними часто скрываются не самые лучшие намерения. Если заметите за избранником одну из особенностей, задумайтесь, стоит ли продолжать отношения.
1. Он слишком быстро придумал вам ласковое прозвище.
Если на втором свидании мужчина называет вас «малыш» или «котенок» — это признак, что он торопит развитие отношений. Нежные прозвища могут быть приятными, но возникают со временем, как внутренняя шутка в сложившейся паре с близкими отношениями.
2. Он перестал общаться с друзьями, чтобы быть с вами чаще.
Это может очаровать, но ничем хорошим это не закончится. Инвестируя в отношения время и силы, он будет требовать того же. Дружба нужна для поддержания эмоционально здорового состояния, зацикливаться на единственном человеке — сомнительный выбор.
3. Он постоянно пишет, зная, что вы заняты.
Внимание приятно всем, но если вы сказали, что работаете или хотите пообщаться с подругой, а он продолжает писать и обижается, что вы не отвечаете, — это нарушение личных границ и неуважение к вашим потребностям.
4. Он заполнил вашими фотографиями соцсети.
Поначалу это может показаться лестным и приятным, но если вы вместе недавно, действительно ли вы хотите занимать столько места в его жизни? Что это говорит о партнере, если его соцсети посвящены только вашей паре, а увлечения, друзья и работа исчезли оттуда?
5. Он хочет побыстрее познакомиться с вашими родителями.
Если вы только начали встречаться, то настойчивое желание познакомиться с вашей семьей может быть признаком того, что мужчина слишком быстро и слишком глубоко погрузился в эти отношения, хотя они еще не успели развиться до нужной стадии. Для подобной близости тоже необходимо время. Спросите у него, чем вызвано это желание, предложите сперва сосредоточиться на узнавании друг друга, а потом знакомиться с родителями.
6. Он почти сразу предложил съехаться.
Вы вместе пару месяцев, а он уже нашел для вас квартиру? Общий быт — серьезный шаг. Если партнер настаивает на переезде, не успев как следует узнать вас, стоит притормозить.
7. Он позвал вас в поездку.
Первое путешествие с партнером часто оказывается непростым испытанием, и не стоит соглашаться, если вы были на паре свиданий. Проводить вместе время с человеком, которого знаете недостаточно хорошо, не самая лучшая безопасная идея.