62-ամյա մոդելը բացահայտել է իր գրավչության գաղտնիքները
62-ամյա կինը, որին երիտասարդները հաճախ են հրավիրում  ժամադրության, բացահայտել է իր գրավչության գաղտնիքը:
Անգլիայի Բիրմինգհեմ քաղաքում ծնված Շեյլա Քիսն ապրում է Բալիում: Կինը սկսել է առողջ ապրելակերպ վարել և սպորտով զբաղվել 32 տարի առաջ՝ իր երկրորդ երեխայի ծնվելուց հետո:
40 տարեկանում նա սկսել է զբաղեցրել ծանրամարտով և այդ օրվանից մարզվում է օրական երկու ժամ ՝ շաբաթական վեց օր: 49 տարեկանում նա իր համար հայտնաբերել է բիկրամ յոգան և դրանով զբաղվել 13 տարի շարունակ, դադարեցնելով միայն Բալի տեղափոխվելուց հետո: Մինչև 60 տարեկանը, Քիսը Ավստրալիայում որպես մոդել էր աշխատում: Այս փորձը նրա մոտ ինքնավստահություն է զարգացրել։
«Ամենից շատ ես սիրում եմ բեմահարթակը: Ինձ հարմարավետ եմ զգում հանդիսատեսի առջև: Միշտ էլ հետաքրքիր է հագնել նորաձև հագուստ: Դրանք կարող են քո ոճով չլինել, բայց դուք պետք է անցնեք այնպես, կարծես հավանում եք: Ինքս ինձ միշտ հիշեցնում եմ, որ ինձ վճարում են, որպեսզի իրը լավ տեսք ունենա, և չեն խնդրում, որ գնեմ այն»,-ասում է Շեյլան:
Քիսն պատմում է, որ երբեք չի սիրել կալորիաներ հաշվել և իրեն թույլ է տվել ուտել սրտի ուզածը: «Ես ոչ մի սննդային հավելում կամ սպիտակուց չեմ ընդունում և բոլոր անհրաժեշտ նյութերը ստանում եմ սննդից: Ես չեմ կարող արտահայտել, թե որքան հիանալի է ուժեղ և առողջ զգալը, երբ արդեն շուրջ 60 տարեկան ես, - նշել է մոդելը: - Երբեք չեմ կենտրոնացել իմ քաշի վրա և չեմ կշռվել, բայց փորձել եմ մարմինս պահել լավ մարզավիճակում: Ես նիհար մարմինն առողջ չեմ համարում: Ավելի շատ կգերադասեի սպորտային, ձիգ տեսք ունենալ»:
Նա չի դադարում սպորտով զբաղվել, անգամ՝ ճանապարհորդելիս: «Նույնիսկ այն ժամանակ, երբ մենք շատ ենք ճանապարհորդում, և մարզասրահ այցելելու հնարավորություն չունեմ, այնուամենայինվ, քայլում եմ կամ վազում, հանտելների փոխարեն շշերի մեջ ավազ եմ լցնում»,-ասում է Բալիի բնակիչուհին:
Քիսը նշել է, որ երիտասարդ երկրպագուները, որոնք 20 տարեկան են, Instagram-ում իրենց դրսևորում են այնպես, կարծես դա Թինդերն է, և իրեն հրավիրում են ժամադրությունների: Կինը չի արձագանքում նման հաղորդագրություններին և ջնջում է դրանք:

62-летняя модель раскрыла секреты своей привлекательности
62-летняя женщина, которую часто приглашают на свидания молодые люди, раскрыла секрет своей привлекательности.
Шейла Кисс из английского города Бирмингем живет на Бали. Женщина стала вести здоровый образ жизни и заниматься спортом 32 года назад после рождения второго ребенка.
В 40 лет она занялась тяжелой атлетикой и с тех пор тренируется по два часа в день шесть дней в неделю. В 49 лет она открыла для себя бикрам-йогу и занималась ею в течение 13 лет, прервавшись лишь после переезда на Бали. До 60 лет Кисс работала моделью в Австралии. Этот опыт развил у нее уверенность в себе.
«Больше всего я люблю подиум. Я чувствую себя комфортно перед аудиторией. Это всегда интересно — носить модные вещи. Они могут быть не в твоем стиле, но нужно пройти так, будто они тебе нравятся. Я всегда напоминаю себе, что мне платят за то, чтобы вещь выглядела хорошо, и не просят меня покупать ее».
Кисс рассказала, что никогда не увлекалась подсчетом калорий и позволяла себе есть все, что захочется. «Я не принимаю никаких пищевых добавок или протеин и получаю все полезные вещества из еды. Я не могу выразить, насколько замечательно чувствовать себя сильной и здоровой, когда тебе около 60 лет, — сказала модель. — Никогда не концентрировалась на весе и не взвешивалась, но стремилась держать тело в тонусе. Я не считаю худое тело здоровым. Я бы предпочла иметь спортивный, подтянутый вид».
Она не перестает заниматься спортом даже в разъездах. «Даже когда мы много путешествуем, и у меня нет доступа к спортзалу, я занимаюсь силовой ходьбой или бегом, наполняю питьевые бутылки песком вместо гантель», — отметила жительница Бали.
Кисс рассказала, что молодые поклонники, которым по 20 лет, ведут себя в ее инстаграме так, будто это Тиндер, и приглашают ее на свидания. Женщина не реагирует на подобные сообщения и удаляет их.