Նա խենթացնում էր միլիոնավորների. Բեթի Բրոսմեր՝ 50-ականների ամենագրավիչ գեղեցկուհին
Ամերիկացի մոդել Բեթի Բրոսմերը ծնվել է 1935թ-ի օգոստոսի 2-ին: Իր կարիերան սկսել է շատ վաղ հասակում՝ 13 տարեկանում: Հիանալի արտաքինը նրան բերեց մեծ ճանաչում՝ դարձնելով իր ժամանակի բարձր վարձատրվող և ցանկալի մոդել:
Առաջին հայացքից ուշադրություն է գրավում նրա արտասովոր կազմվածքը՝ չափազանց բարակ իրան (45սմ) բավական փարթամ ազդրեր (96սմ) և մեծ կուրծք (91սմ): Այս չափսերը, գումարած իր գրավչությունը և նուրբ, հաճելի դեմքը Բեթիին հաղթանակ բերեցին ավելի քան 50 գեղեցկության մրցույթներում, ինչպիսին են Միսս կառուցվածք, Միսս հեռուստատեսություն, Միսս երկնագույն աչքեր և այլն:
Բացի այդ նա այդ ժամանակվա միակ մոդելն էր, ով ուներ իր սեփական լուսանկարների իրավունքը և տոկոսներ էր ստանում, եթե դրանք ինչ-որ տեղ օգտագործվում էին:
Բեթի Բրոսմերը նախորդել է այնպիսի մոդելների ինչպիսին էին Մերլին Մոնրոն և Ջեյն Մենսֆիլդը:
26 տարեկանում մոդելն ամուսնանում է ոչ պակաս հայտնի բոդիբիլդեր և կուլտուրիստ Ջո Վեյդերի հետ: Նա բոդիբիլդերների միջազգային ասոցիացիայի համահիմնադիրներից էր, ինչպես նաև Միստեր և Միսս Օլիմպիա մրցույթների հիմնադիրը:
Ամուսնու գաղափարներով ոգեշնչված, Բեթին լքում է մոդելային բիզնեսը և ամբողջությամբ տրվում կուլտուրիզմի զարգացմանը՝ դառնալով Վեյդերի ամսագրերի գլխավոր դեմքը և մոդելը:
Բեթի Բրոսմերի շնորհիվ կանանց կուլտուրիզմը զարգացում ապրեց, ավելին Առնոլդ Շվարցենեգերի հայտնվելը մեծ սպորտում նույնպես կապված է նրա անվան հետ:
2012թ-ին Բեթիի ամուսինը մահանում է, բայց Բրոսմերը դեռ աշխատում է և շատ լավ տեսք ունի: Ներկայումս նա շարունակում է հրատարակել սպորտային ամսագիրը և հեղինակային սյունյակ վարում հայտնի Ուժ և գեղեցկություն հրատարակությունում:

Она сводила с ума миллионы! Бетти Бросмер - самая соблазнительная красотка 50-х
Американская модель Бетти Бросмер начала свою карьеру в очень юном возрасте 13-ти лет. Ее прекрасная внешность принесла ей настоящую популярность, сделав ее наиболее высоко оплачиваемой и желанной моделью своего времени.
С первого взгляда на эту девушку, обращаешь внимание на ее необычную фигуру — экстремально тонкую талию (45 см) при пышных бедрах (96 см) и большой груди (91 см).
Эти параметры, в сочетании с харизмой, фотогеничностью и милым личиком принесли Бетти Бросмер победу в более 50-ти конкурсах красоты и бесконечные титулы, среди которых «Мисс фигура», «Мисс телевиденье», «Мисс голубые глаза».
Кроме того, девушка была единственной моделью того времени, которой принадлежали права на собственные фотографии, и она получала процент, если их где-то использовали.
Бетти Бросмер была предшественницей таких моделей как Мэрилин Монро и Джейн Мэнсфилд, а также прообразом девушек пин-ап.
В 26 лет знаменитая модель выходит замуж за не менее известного бодибилдера и культуриста Джо Вейдера. Он являлся сооснователем международной ассоциации бодибилдеров, а также учредителем конкурсов Мистер и Мисс Олимпия.
Вдохновленная идеями мужа, Бетти Бросмер покидает модельный бизнес и полностью посвящает себя развитию и продвижению культуризма, являясь главным лицом и моделью для журналов Вейдера.
Благодаря Бетти Бросмер толчок в развитии получил женский культуризм. Более того ее имя связывают с появлением на сцене большого спорта Арнольда Шварценеггера.
В 2012 году муж Бетти покинул наш мир, но его жена по-прежнему в форме и прекрасно выглядит. На данный момент она продолжает выпускать спортивный журнал и вести колонку в знаменитом издании «Сила и красота».