Տղամարդիկ նախընտրում են գեղեցի՞կ, թե՞ խելացի կանանց
Ուժեղ սեռի ներկայացուցիչների հետ վերջին հարցումները ցույց են տվել, որ տղամարդիկ նախընտրում են հանդիպել ոչ խելացի, բայց վառ կանանց հետ, քան բարձր մտավոր կարողություններով և տգեղ:
Տղամարդկանց 73 տոկոսը հայտարարել է, որ ավելի շուտ հանդիպման կհրավիրի գեղեցիկ կնոջ, եթե նույնիսկ նա լինի ոչ խելացի, քան` տգեղ: 10 տղամարդկանցից 8-ը խոստովանել են, որ իրենց ուժեղ կանայք վախեցնում են:
Իսկ ահա կանայք տղամարդկանց այլ որակներին են նախապատվությունը տալիս: 10-ից միայն մեկ կին է նշել, որ կհանդիպի գեղեցիկ, բայց ոչ խելացի տղամարդու հետ. նրա հետ սեքսը հաճելի ու լավը կլինի: Մնացածը պնդել են, որ իրենց գրավում են բացառապես խելացի տղամարդիկ:
Մասնագետներից մեկը պարզաբանել է. «Այս հետազոտությունը ևս մեկ անգամ ապացուցեց , որ կանացի գեղեցկությունը տղամարդկանց համար որոշիչ դեր ունի»:

Мужчины предпочитают красивых женщин умным
Последний опрос среди представителей сильного пола показал, что мужчины предпочитают встречаться с глупыми, но яркими женщинами, нежели с умными и некрасивыми.
Последний опрос среди представителей сильного пола показал, что мужчины предпочитают встречаться с глупыми, но яркими женщинами, нежели с умными и некрасивыми.73% мужчин заявили, что скорее пригласят на свидание красивую женщину, пусть даже не отличающуюся высоким интеллектом, чем встретятся с умной дурнушкой. 8 из 10 мужчин признались, что их умные женщины пугают.
А вот женщины отдают приоритет другим качествам мужчины. Лишь одна из 10 представительниц прекрасного пола предпочла бы свидание не с умным мужчиной, а с красивым, потому что секс с ним будет лучше. Остальные же сказали, что им больше нравятся исключительно умные мужчины.
Один из специалистов пояснил: «Это исследование в очередной раз доказало, что для мужчин женская красота зачастую является определяющим понятием».