Կանայք սկսել են չկարևորել սեքսը
Համաձայն գիտնականների վերջին հետազոտությունների՝ կանայք սկսել են ավելի քիչ հաճույք ստանալ սեքսից: Գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչները սկսել են ավելի քիչ ժամանակ հատկացնել իրենց սեռական կյանքին:
Ըստ անցկացված հետազոտության տվյալների՝ կանանց 51 տոկոսը կարծում է, որ շաբաթվա ընթացքում մի քանի անգամ սեքսով զբաղվելը նորմալ է, բայց միայն կանանց 30 տոկոսն է տրվում սեռական հաճույքներին այդ հաճախականությամբ:
Կանանց 66 տոկոսն էլ սեքսով զբաղվում է շաբաթը մեկ անգամ կամ ավելի ուշ:
Ի դեպ, կանանց 42 տոկոսն է միայն վստահ, որ սեքսն առողջարար:
Այս ամենից ելնելով՝ փորձագետները նշում են, որ կանայք իրենց հաշիվ չեն տալիս, թե սեքսը որքան կարևոր է առողջության համար: Գիտնականները հիշեցնում են՝ պարբերաբար սեքսով զբաղվելը բարելավում է գլխուղեղի աշխատանքը, ամրացնում իմունային համակարգը, մարդուն դարձնում երջանիկ և ինքնավստահ: Այլ կերպ ասած՝ սեքսը կյանքի բոլոր բնագավառներում հաջողության հասնելու բանալի է:
Կանանց դեպքում այն նաև այրում է կալորիաներ, պայքարում գլխացավի և այլ հիվանդությունների դեմ: Հետազոտության ղեկավարներից մեկն էլ՝ Էլիզաբեթ Բատագլինոն, նշել է, որ կանայք, ովքեր սեքսով են զբաղվում շաբաթվա ընթացքում 4 անգամ, 10 տարով երիտասարդ են երևում:

Женщины перестали получать удовольствие от секса
Согласно последним данным ученых, все меньше современных женщин получают удовольствие от секса. В связи с этим представительницы прекрасного пола перестают уделять должное внимание своей сексульной жизни.
По данным исследования, проведенного организацией HealthyWomen, 51% женщин уверены, что секс несколько раз в неделю - это нормально, но лишь 30% дам предаются сексуальным утехам с такой частотой. 66% женщин занимаются сексом 1 раз в неделю или даже реже.
Причем лишь 42% женщин понимают, что секс очень важен для их здоровья в целом, пишет издание The Daily Mail. Из всего этого эксперты сделали вывод, что женщины не отдают себе отчет в том, насколько важен секс в их жизни.
Так, ученые напомнили, что регулярная половая жизнь улучшает работу головного мозга, стимулирует иммунную систему, делает человека более счастливым (за счет выработки эндорфинов и серотонина) и увереннее в себе. Другими словами - секс является в каком-то смысле ключом к успеху во всех сферах жизни.
К тому же для женщин секс полезен еще и тем, что помогает сжигать калории и ослабляет боль (головную и во время предментструального синдрома). А один из руководителей исследования - Элизабет Баттаглино (Elizabeth Battaglino) - отметила, что женщина, занимающаяся сексом минимум четыре раза в неделю, выглядит на 10 лет моложе.