Ինչպես է Մարիա Շարապովան հավաքել իր միլիոնները
Օգոստոսին պարզ է դարձել, որ տարվա ամենաբարձր վարձատրվող սպորտսմենուհին ռուս թենիսիստուհի Մարիա Շարապովան է: Այժմ Շարապովան առավել շատ ժամանակ է հատկացնում գովազդներում նկարահանվելու և հետաքրքիր նախագծերում մասնակցելու վրա, ինչի շնորհիվ էլ նրա բանկային հաշիվը շարունակում է աճել:
Իսկ ինչպե՞ս է հաջողվել Մարիային հասնել նման հաջողությունների:
Թենիսիստուհու շահույթը վերջին 12 ամսվա ընթացքում կազմել է 29 միլիոն դոլար: Դրանից 25 միլիոնը նրան բերել են թենիսային կորտերում հաղթանակները:
Ոչ պակաս գումար են բերում նշանավոր բրենդների հետ համագործակցությունը: 2010թ. Շարապովան սկսել է համագործակցել Nike-ի հետ: Նա սպորտային ապրանքանիշի հետ պայմանագիր է կնքել 8 տարվա համար, ինչը նրան թույլ է տվել աշխատել ևս 70 միլիոն դոլար:
Նրա վերջին խոշոր գործարքներից է եռամյա պայմանագրը Samsung-ի հետ, ինչպես նաև համագործակցությունը Porshe-ի հետ, որը սկսվել է այս տարի գարնանը՝ Շարապովան դարձել է վերջինիս պաշտոնական գովազդային դեմքը:
Անցյալ տարվանից Շարապովան արտադրում է Sugarpova կոնֆոտները, որը նրան քիչ եկամուտ չի բերում:
Բացի այդ Շարապովան իսկական գեղեցկուհի է, ինչը նրան թույլ է տալիս մեծ գումարներ աշխատել նորաձևության աշխարհում: Նրա լուսանկարները հայտնվել են բազմաթիվ ամսագրերի շապիկներին:

18.11.2013 В августе стало известно, что самой высокооплачиваемой спортсменкой года стала российская теннисистка Мария Шарапова. Это в очередной раз доказало, что многие девушки зарабатывают не меньше мужчин, хотя и принято считать, что сильной половине человечества платят больше.
Сейчас Шарапова все больше времени уделяет участию в рекламных кампаниях и другим интересным проектам, благодаря которым ее банковский счет продолжает расти.
Так как же Марии удалось добиться таких успехов? Давайте разберемся!
Доход теннисистки за прошедшие 12 месяцев составил, по мнению экспертов, 29 миллионов долларов. Только 25 миллионов принесли ей победы на корте.
Немалый доход приносят и контакты с известными марками: в 2010 году Шарапова начала сотрудничать с компанией Nike. Она подписала договор со спортивным брендом на восемь лет, что позволило ей заработать еще 70 миллионов долларов.
Из последних крупных сделок - трехлетний контракт с Samsung.
А также сотрудничество с Porshe, которое началось весной этого года: Шарапова стала официальным рекламным лицом автомобильной марки.
В прошлом году Мария запустила собственную компанию по производству конфет Sugarpova, которые также приносят девушке немаленькую прибыль.
Кроме того, Мария настоящая красавица, что позволило ей пробиться в мир моды. Она стала героиней множества глянцевых обложек.