Գարնան վերջին ամիսը լի է նորացման էներգիայով, բայց այն հեշտ չի լինի։ Առնվազն կենդանակերպի նշանների մեծ մասի համար։ Աստղերը մեզ համար պատրաստել են մարտահրավերներ, որոնք կօգնեն մեզ ավելի լավը դառնալ և կատարյալ ամառ անցկացնել։ Սակայն մայիսին ոմանք ստիպված կլինեն քրտնաջան աշխատել, իսկ ոմանք՝ տառապել։
Մայիսին այս նշանի ներկայացուցիչները լի կլինեն ուժով և էներգիայով։ Հատկապես ամսվա սկզբին դուք կկարողանաք արագ արդյունքի հասնել ցանկացած ձեռնարկում, իսկ որոշակի հաջողության և համառության դեպքում նույնիսկ հնարավորություն կունենաք հասնել ձեր երազանքին։ Սա նաև հիանալի ժամանակ է ռոմանտիկ հանդիպումների համար. այս շրջանում ձեզ հետ հանդիպել ցանկացող մարդկանց պակաս չի լինի։ Մայիսի կեսը հարմար կլինի նոր նախագիծ սկսելու, խոշոր գործարք կնքելու և երկար սպասված գնումներ կատարելու համար։ Ճիշտ է, կարող են խնդիրներ լինել հուզական վիճակի հետ։ Դուք կարող եք բացահայտել, որ ձեր մարմինը դեռ չի վերականգնվել ձմռանից հետո։ Փորձեք հաղթահարել դյուրագրգռությունը, մի վիճեք ինչ-որ բանի շուրջ և, հատկապես, առանց պատճառի: Կկարողանաք լավ հարաբերություններ հաստատել ձեզ համար կարևոր մարդկանց հետ։ Հնարավորության դեպքում ավելի շատ ժամանակ հատկացրեք ստեղծագործականությանը կամ հոբբիներին։ Ուղղեք ձեր ուշադրությունը դեպի դրական։ Եվ, ի դեպ, եթե ամուսնանաք մայիսի վերջին, ապա, հակառակ տարածված կարծիքի, հաստատ չեք տուժի։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 8, 15, 19, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 7, 14, 17, 24, 30
Ցուլի համար հատկապես հաջող կլինի ամսվա սկիզբը։ Պարզապես փորձեք բաց չթողնել ի հայտ եկող հնարավորությունները։ Սա հաջողության և բախտի տված նվերների ժամանակաշրջան չէ, բայց դուք կարող եք հաջողության հասնել և կարիերայի աճ գրանցել, եթե բավականաչափ ջանքեր գործադրեք ու լսեք նրանց խորհուրդները, ովքեր ձեզանից ավելի լավ են հասկանում կոնկրետ առաջադրանքներն ու հարցերը։ Մայիսի 10-ից հետո կարող են ֆինանսական դժվարություններ առաջանալ։ Հատկապես, եթե դրանից առաջ ինքներդ ձեզ թույլ եք տվել ապրել շքեղության մեջ։ Սկսեք վերահսկել ձեր միջոցները և մայիսին խոշոր գնումներ մի կատարեք։ Ամսվա կեսերին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը՝ կա քրոնիկ հիվանդությունների բարդությունների առաջացման վտանգ։ Սա լավագույն ժամանակը չէ խոշոր նախագծերի և հարաբերությունների մասին լուրջ զրույցների համար։ Մայիսի վերջին հին պարտքերը կամ չիրականացված խոստումները կարող են վերադառնալ։ Ժամանակ հատկացրեք՝ տեսնելու, թե ինչը կարելի է շտկել և բարելավել այս ոլորտներում։ Վերջին երկու օրերին՝ մայիսի 30-ին և 31-ին, կարող է տեղի ունենալ ճակատագրական հանդիպում։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 8, 17, 18, 21, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 19, 26
Երկվորյակների համար մայիսը կլինի ակտիվ վերակառուցման ամիս։ Մինչև 15-ը փորձեք ավելի շատ հանգստանալ և էներգիա կուտակել։ Մի վատնեք ձեզ մանրուքների վրա և մի փորձեք օգնել նրանց, ովքեր դա չեն գնահատի։ Այս ժամանակահատվածում ավելի լավ է անտեսել հարազատների կամ ընկերների տված խորհուրդները և գործել այնպես, ինչպես ձեզ հուշում է ձեր ինտուիցիան։ Իսկ ամսվա կեսը հենց նոր սկիզբների համար է։ Ձեր ուշադրությունը ուղղեք կյանքի բոլոր ոլորտներին միաժամանակ՝ կարիերա, փող, սեր, ճանապարհորդություն։ Դուք կզարմանաք, թե ինչ դրական արդյունքներ կարող եք ստանալ բոլոր ոլորտներում, եթե ձեռքներդ ծալած չնստեք և ոչինչ չանեք։ Սա նաև շատ բարենպաստ ժամանակ է վատ սովորություններից հրաժարվելու, սննդակարգը վերանայելու և առողջ ապրելակերպ վարելու համար։ Ամսվա երկրորդ կեսը բարենպաստ է ճանապարհորդելու, բնության գրկում լինելու, երեխաների կամ թոռների հետ շփվելու համար։ Մայիսի 27-ից հետո փող մի՛ տվեք, նույնիսկ ձեր ամենամտերիմ և ամենավստահելի մարդկանց. ամենայն հավանականությամբ, գումարը ձեզ չի վերադարձվի։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 7, 10, 11, 15, 16, 20, 23, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 4, 8, 13, 17, 22, 25, 27
Մայիսի սկիզբը կարող է բավականին հանգիստ և բարգավաճ լինել Խեցգետինների համար։ Ճիշտ է, կա փոքր և նյարդայնացնող խնդիրների հավանականություն, որոնք կարող են փչացնել տոները։ Դրանցից մի քանիսը կարող են կապված լինել չլուծված աշխատանքային խնդիրների հետ, որոնք թույլ չեն տա ձեզ հանգստանալ այնպես, ինչպես ցանկանում էիք և լիարժեք չափով։ Բայց, չնայած դրան, դուք դեռ կվերցնեք ձեր բաժին երջանկությունը։ Ամսվա առաջին կեսը բարենպաստ է ոչ միայն հանգստի, այլև ուսման համար։ Եթե դուք սովորեք և տիրապետեք ինչ-որ նոր բան, դա միայն ձեզ օգուտ կբերի և օգտակար կլինի երկարաժամկետ հեռանկարում։ Ամսվա կեսերին ուշադիր եղեք. մրցակիցները կարող են փորձել ձեզնից առաջ անցնել ինչ-որ բանում, կամ ձեր մտերիմ շրջապատից մեկը կարող է փորձել մանիպուլյացիաներ անել ձեզ հետ։ Բայց մյուս կողմից, միևնույն ժամանակ կբացվի նոր հեռանկար՝ այն պետք է նկատել և չբաց թողնել։ Ամսվա վերջում աստղերը ձեզ կհամցնեն հետաքրքիր մարդկանց հետ, նրանց հետ ունեցած նույնիսկ պարզ զրույցները կարող են ոգեշնչել և մոտիվացնել ձեզ նախկինում անհայտ քայլեր ձեռնարկելու համար։ Մայիսի 25-ից հետո հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 4, 8, 9, 12, 18, 21, 25, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 5, 14, 16, 20, 23, 27
Առյուծները մայիսին լի կլինեն էներգիայով։ Կարող է լրացուցիչ էներգիա հայտնվել սպորտի, ստեղծագործելու և ընկերների հետ զբոսնելու համար։ Հնարավոր է նույնիսկ ցանկանաք երկարատև արձակուրդներից հետո լրացուցիչ ժամանակ վերցնել և որքան հնարավոր է շատ ժամանակ նվիրել հոգու համար նախատեսված գործունեությանը, բայց աստղերը զգուշացնում են, որ սա հենց այն է, ինչ դուք չպետք է անեք։ Մայիսի 12-ից սկսած՝ ավելի լավ կլինի, որ ընկղմվեք ռեժիմի մեջ և անեք անհրաժեշտ ամեն ինչ. արդյունքներն ու պարգևները հաճելիորեն կզարմացնեն ձեզ։ Ճիշտ է, սա տեղի կունենա ամռանը, բայց հիմա փորձեք շարժել ճոճանակը թեկուզ «Ես չեմ կարող»–ի միջոցով, մի՛ մերժեք գործընկերների և սիրելիների օգնությունը: Ամսվա երկրորդ կեսին հուզական ֆոնը կարող է անկայուն լինել։ Ձեզ անհրաժեշտ կլինի ուշադրությունը արագ փոխելու հմտություն։ Զգույշ եղեք նոր ծանոթների հետ՝ նրանց դրդապատճառները միշտ չէ, որ կարող են նվիրական լինել։ Մայիսի վերջին շաբաթվա ընթացքում կենտրոնացեք ձեր առողջության և արտաքին տեսքի բարելավման վրա։ Այս ոլորտներում լրացուցիչ ներդրումները անպայման կարդարանան։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 15, 24, 25, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 5, 6, 13, 17, 23, 26, 27
Մայիսն այն ամիսն է, երբ Կույսերը կկարողանան լիովին ցուցադրել իրենց թաքնված ներուժը։ Ձեր արտադրողականությունը կբարձրանա, եթե հոգ տանեք ձեր ֆիզիկական և մտավոր առողջության մասին։ Ամսվա առաջին կեսին ավելի հաճախ հիշեք պառկած քարի և ջրի մասին ասացվածքը։ Ճիշտ կերպով հերթագայեք ակտիվ աշխատանքի և հանգիստ փուլերը։ Կիրառեք սա և արդյունքը կտեսնեք շատ կարճ ժամանակում։ Մայիսի 12-ից հետո կենտրոնացեք գործընկերների հետ փոխգործակցության և ոչ պաշտոնական հաղորդակցության վրա։ Մտածեք, թե ինչ պետք է անեք ավելի լավ տպավորություն թողնելու համար՝ բարելավեք ձեր հրապարակային ելույթների հմտությունները, թարմացրեք ձեր զգեստապահարանը, դիետա պահեք։ Ամսվա կեսերին զգույշ եղեք. կա խաբեության հավանականություն. ձեզ կարող են ինչ-որ բան խոստանալ և չկատարել այն, կամ կարող են փորձել ձեզ սխալ թղթեր տալ ստորագրելու համար։ Թե ինչպես կանցնի մայիսի երկրորդ կեսը, ամբողջությամբ կախված է ձեր տրամադրությունից։ Եթե որոշել եք իսկապես լինել ձեր կյանքի ռեժիսորը, գործի անցեք, և ամեն ինչ կստացվի ի օգուտ ձեզ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 4, 12, 17, 18, 25, 30
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 15, 19, 27, 28
Կշեռքի նշանի ներկայացուցիչները մայիսին կարող են մեծ փոփոխություններ ակնկալել ։ Ամենայն հավանականությամբ, դա կազդի անձնական կյանքի վրա. ի դեպ, չի բացառվում համալրում ընտանիքում, բայց կարող է նաև հնարավորություն առաջանալ փոխելու աշխատանքը կամ բնակության վայրը։ Բացի այդ, մայիսի սկիզբը շատ լավ ժամանակ է ճանապարհորդելու համար. պարտավոր չէ հեռու գնալ և շատ գումար ծախսել։ Կարող եք պարզապես քաղաքից դուրս գալ և օրն անցկացնել բնության գրկում։ Ավելի կարևոր է, որ փոխեք միջավայրը։ Մայիսին ուշադիր եղեք նոր ծանոթությունների նկատմամբ. դրանցից մեկը կարող է շատ խոստումնալից լինել համատեղ բիզնեսի կամ անձնական կյանքի առումով: Ամսվա կեսերին մոլորակների դիրքը կարող է բացասաբար անդրադառնալ ձեր նյարդային համակարգի վրա. կաճի անհանգստությունն ու դյուրագրգռությունը, իսկ ձեր ուժերը կթուլանան։ Փոխեք ձեր սննդակարգը՝ այն դարձնելով ավելի առողջ և գտեք մեկին, ում հետ կարող եք խոսել ձեզ անհանգստացնող բաների մասին։ Ամսվա վերջում ձեր փորձն ու իմաստությունը կարող են անհրաժեշտ լինել ձեզ մտերիմ մեկին։ Ժամանակ մի՛ խնայեք նրանց աջակցելու վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 15, 19, 20, 27
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 10, 17, 21, 26
Մայիսին Կարիճները կարող են նյարդայնանալ, որ բոլոր իրադարձությունները, կարծես, դանդաղել են, և ոչինչ չի զարգանում այնպես, ինչպես իրենք են ուզում։ Հակառակ տրամաբանության, ամիսը սկսեք ոչ թե ակտիվությամբ, այլ հանգստով։ Սա հենց այն գործողությունն է լինելու, որը ապագայում ամեն ինչ կարագացնի։ Փորձեք որքան հնարավոր է շատ հանգստանալ և վայելել այն, ինչ ունեք հիմա՝ բավարարվեք քչով։ Զգույշ եղեք հաղորդագրությունների և նամակների հետ. կա հավանականություն, որ դրանք կուղարկվեն սխալ հասցեատիրոջ կամ ընդհանրապես չեն հասնի։ Ամսվա երկրորդ կեսին սիրելիները կարող են ձեր կողմից մեծ ուշադրության կարիք ունենալ։ Մի՛ խուսափեք ընտանեկան պարտականություններից՝ հնարավորության դեպքում օգնեք և խորհուրդներ տվեք։ Բայց երբ ավարտեք, պարգևատրեք ինքներդ ձեզ ինչ-որ հաճելի բանով. դա կարող է լինել արձակուրդ՝ այնպիսին, ինչպիսին դուք սիրում եք, կամ ընկերների հետ ժամանակ անցկացնելը, կամ ստեղծագործական հոբբիով զբաղվելը։ Շատ հնարավոր է, որ դուք բաց եք թողնում ձեր թաքնված տաղանդներն ու հնարավորությունները։ Լսեք ձեր ընկերների և սիրելիների խոսքերը. նրանք կարող են ավելի լավ իմանալ, թե ինչում եք ուժեղ։ Ժամանակ հատկացրեք նոր բան սովորելու համար։
• Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 12, 19, 23, 29
Այս ամիս Աղեղնավորից կպահանջվի լինել հավաքված և լիովին կենտրոնացված։ Եթե ամեն ինչ ճիշտ անեք, ապա մեծ է հնարավորությունը , որ կկարողանաք փոխել ձեր կարգավիճակը՝ ավելի հեղինակավոր և շահավետ պաշտոնը կդառնա պարգև։ Բայց ամսվա առաջին կեսին դուք ստիպված կլինեք անել համարձակ և նույնիսկ որոշ չափով անխոհեմ քայլեր։ Հակառակ դեպքում, երկարաժամկետ հեռանկարում հաջողության հասնելու հավանականությունը քիչ է։ Եթե որևէ խնդիր երկար ժամանակ առաջ չի շարժվում, ապա գնահատեք այն խելամտորեն. իսկապե՞ս նպատակային աշխատում եք դրա վրա։ Մայիսի կեսին, եթե հնարավոր է, ավելի լավ է սահմանափակել շրջապատի մարդկանց հետ շփումները։ Հիմա ժամանակն է այցելել վաղուց հետաձգված մասնագետներին և սկսել ավելի շատ ժամանակ նվիրել սպորտին։ Ամսվա երկրորդ կեսը խոստանում է դինամիկ լինել։ Այս ժամանակահատվածում գլխավորը դրական տրամադրվածությունն է։ Փորձեք գործել ավելի համարձակ և վճռականորեն, նույնիսկ «ոչ թե ինչ-որ բանի պատճառով», այլ «չնայած դրան»։ Մայիսի 23-ից հետո ոչ մեկին փող մի՛ տվեք և վարկ մի՛ վերցրեք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 13, 14, 18, 23, 27
• Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 16, 21, 25, 29, 30
Այծեղջյուրների կողմից վերջին ամիսներին օդում կառուցված ամրոցները մայիսին կարող են փշրվել։ Եվ դա կարող է բավականին ցավոտ լինել։ Եթե ձեզ խաբել են կարիերայի աճի հարցում և պլանավորել եք ցանկացած պահի հասնել նոր մակարդակի, իրականությունը կսթափեցնի և կհիասթափեցնի ձեզ ։ Եթե չափազանց երկար ժամանակ ձեր սիրելիին որևէ պարզաբանում չեք տվել, պատրաստ եղեք, որ նա ամեն ինչ կհասկանա առանց ձեզ և աննկատ կհեռանա։ Վերադարձեք իրականություն և սկսեք իրական գործել, մի սպասեք վիճակախաղում հաղթելուն՝ հույսը դրեք միայն ձեր սեփական ուժերի վրա։ Տրամադրությունը պահպանելու կամ եթե ձեր զգացմունքները կարիք ունեն թոթափման, զբաղվեք սպորտով կամ գնացեք երկար զբոսանքի։ Այս շրջանում խոստումներ մի՛ տվեք և նոր նախագծեր մի՛ ստանձնեք, որոնցից չեք հասկանում։ Ամսվա երկրորդ կեսին կենտրոնացեք ձեր «ես»-ը գտնելու վրա։ Ամսվա վերջում ճանապարհորդությունը և շրջապատի փոփոխությունը բարենպաստ կլինեն. եթե կա նման հնարավորություն, օգտագործեք այն առավելագույնս։ Մայիսին խուսափեք մեծ ծախսերից և նոր նախագծերից։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 4, 8, 12, 14, 18, 21, 22, 26, 27, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 23, 29
Մայիսը բավականին ռոմանտիկ ամիս կլինի Ջրհոսի համար։ Այսպիսով, մնացեք լավ մարզավիճակում և փողոցում մի նայեք ձեր հեռախոսի էկրանին։ Ուշադրություն դարձրեք նրանց, ովքեր ժպտում են ձեզ կամ նշաններ ուղարկում։ Ամսվա սկզբին կարող են կոնֆլիկտներ առաջանալ աշխատանքային հարցերում. ստուգեք, թե արդյոք ամեն ինչում ճիշտ եք, և եթե այո, ապա ավելի լավ է հանգիստ սպասել ալիքի այս ժամանակահատվածն անցնալուն: Ամեն ինչին էմոցիոնալ մի արձագանքեք։ Կենտրոնացեք ընթացիկ գործերի վրա։ Ամսվա կեսերին հրաշալի հնարավորություն կունենաք փոխելու ձեր գործունեության ոլորտը, բնակության վայրը, զուգընկերոջը կամ պարզապես տեսակետը։ Մի շտապեք գործերում և ուշադիր կշռադատեք ամեն ինչ։ Լսեք ձեր շրջապատի ամենաիմաստուն մարդու խորհուրդները։ Ամսվա երկրորդ կեսին արժե ժամանակ հատկացնել ապագա ուղևորությունների և արձակուրդների պլանավորմանը։ Հրաշալի կլինի, եթե այցելեք գեղատեսիլ մի վայր կամ հայտնաբերեք ինչ-որ անհայտ բան։ Ամսվա վերջում խուսափեք այցելել այն հարազատներին կամ ընկերներին, ովքեր ավելի շատ հակված են քննադատելու, քան աջակցելու ձեզ։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 15, 19, 24, 28
• Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 9, 16, 17, 21, 23, 26, 30
Մայիսը հիանալի ամիս է Ձկների համար՝ նոր մակարդակի հասնելու առումով։ Վերանայեք ձեր կյանքի բոլոր ոլորտները հերթականությամբ, և ցանկալի է՝ գրավոր։ Վերլուծեք այն ամենը, ինչը ձեզ դուր է գալիս և ինչը երկար ժամանակ ձեզ ներքև է քաշում։ Եվ մի վախեցեք համարձակ գործողություններ ձեռնարկել՝ նոր նպատակներ սահմանելով և քայլ առ քայլ ծրագիր մշակելով։ Ամսվա սկզբին ձեր առողջությունը կարող է հատուկ ուշադրություն պահանջել և զբաղեցնել ձեր ողջ ազատ ժամանակը։ Հավանական է, որ երկար ժամանակ անտեսել եք որոշ ախտանիշներ, և հիմա ժամանակն է պատշաճ կերպով հոգ տանել ձեր մասին։ Ամսվա կեսերին կարող է առաջանալ աշխատանքի կամ անձնական կյանքի հետ կապված գերհոգնածություն։ Այս ժամանակահատվածում ավելի լավ է ձեռնպահ մնալ մեծ ծախսերից և պարտք չտալ։ Դուք նաև չպետք է սկսեք որևէ վերանորոգում կամ ընդհանուր մաքրում։ Կենտրոնացեք հոգևոր ներդաշնակություն հաստատելու վրա՝ բավարար ժամանակ հատկացրեք հոգևոր գործունեությանը և հանգստին։ Շրջապատվեք միայն այն մարդկանցով, ովքեր ձեզ բարձրացնում և էներգիա են տալիս։
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 3, 8, 12, 17, 18, 21, 25, 31
• Անբարենպաստ օրերը՝  1, 5, 9, 14, 16, 19, 20, 22, 27, 29:
Դիտվել է 8246 անգամ
19-05-2026 10:33
Աշխարհի առաջին ռակետ 28-ամյա Արինա Սաբալենկան լուսանկարվել է Vogue ամսագրի թվային շապիկի համար, որտեղ նա պատմել է հոր և նախկին ընկերոջ մահվան հետ կապված իր ապրումների, ինչպես նաև Գեորգիոս Ֆրանգուլիսի հետ իր նշանադրության մանրամասների մասին։
19-05-2026 10:25
Կաննի 79-րդ ամենամյա կինոփառատոնի շրջանակներում տեղի է ունեցել Chopard Miracle Gala գալա երեկոն: Հյուրերի թվում էին Բելլա Հադիդը և նրա մայրը՝ Յոլանդան, Ադրիանա Լիման, Կարլա Բրունին, Դեմի Մուրը, Դիտա ֆոն Թիզը, Եվա Հերցիգովան և Կրիշտիանու Ռոնալդուի հարսնացուն՝ Ջորջինա Ռոդրիգեսը:
19-05-2026 09:36
Ուկրաինացի արտիստներ Նաստյա Կամենսկիխը և Պոտապը (իսկական անունը՝ Ալեքսեյ Պոտապենկո), որոնք այս ամսվա սկզբին հայտարարել էին իրենց բաժանման մասին, հայտարարել են ինը տարվա ընդմիջումից հետո վերամիավորման մասին։ Արտիստները լուրը հայտնել են սոցիալական ցանցերում։
19-05-2026 09:31
49-ամյա երգչուհի Շակիրան բողոքարկել է Իսպանիայի հարկերից խուսափելու գործով դատարանի որոշումը, որի շրջանակներում նախկինում նա վճարել էր 15 միլիոն եվրո, և հաղթել։ Այժմ երգչուհին իր գումարը տոկոսներով հետ կստանա, հաղորդում է Rolling Stone-ը։
19-05-2026 02:29
Քրիշտիանու Ռոնալդուի հարսնացուն՝ Ջորջինա Ռոդրիգեսը, փոխել է իր կերպարը և շիկահեր դարձել՝ Կաննի կինոփառատոնի կարմիր գորգին իր ելույթի համար։ Համացանցում քննարկվում է Ռոդրիգեսի նոր կերպարը, համեմատություններ են արվում Քիմ Քարդաշյանի հետ, ով նախկինում նույնպես մոխրագույն շիկահեր էր։

Последний месяц весны заряжен энергией обновления, но легким он не будет. Во всяком случае, для большинства знаков зодиака. Звезды приготовили нам испытания, которые помогут стать лучше и провести идеальное лето. Однако в мае кому-то придется потрудиться, а кому-то — пострадать.
В мае представители знака Овен будут полны сил и энергии. Особенно в начале месяца — вы сможете быстро достичь результатов в любых делах, а при определенной доле удачи и при должном упорстве сможете даже до мечты дотянуться. Это также прекрасное время для романтических свиданий — в этой сфере у вас не будет отбоя от желающих. Середина мая подходит для начала нового проекта, заключения крупной сделки и долгожданных покупок. Правда, могут быть проблемы с эмоциональным состоянием. Вы можете обнаружить, что организм до сих пор не восстановился после зимы. Старайтесь справляться с раздражительностью, не спорьте по поводу и, тем более, без повода. У вас получится установить хорошие отношения с важной для вас частью окружения. По возможности уделяйте побольше времени творчеству или хобби. Переключайте внимание на позитив. И, кстати, если в конце мая сыграете свадьбу — точно не будете маяться, вопреки примете.
Благоприятные дни: 1, 6, 8, 15, 19, 28.
Неблагоприятные дни: 3, 7, 14, 17, 24, 30.
Начало месяца для Тельцов будет особо удачным. Только постарайтесь не упустить появляющиеся возможности. Это время не для везения и подарков фортуны, но вы сможете добиться успеха и карьерного роста, если приложите достаточное количество усилий и прислушаетесь к совету тех, кто разбирается лучше вас в конкретных задачах и вопросах. После 10 мая могут возникнуть сложности с финансами. Особенно, если до этого вы будете позволять себе шиковать. Начните контролировать средства и не делайте в мае крупных покупок. В середине месяца проявите особую заботу о своем здоровье — есть риск осложнения хронических заболеваний. Это не лучшее время для масштабных проектов и серьезных бесед об отношениях. В конце мая могут напомнить о себе старые долги или невыполненные обещания. Потратьте время и посмотрите, что можно исправить и улучшить в этих направлениях. В последние два дня — 30 и 31 мая может состояться судьбоносное знакомство.
Благоприятные дни: 3, 8, 17, 18, 21, 30.
Неблагоприятные дни: 2, 6, 19, 26.
Май для Близнецов будет месяцем активной перестройки. До 15 числа старайтесь больше отдыхать и накапливать энергию. Не растрачивайте себя по мелочам и не стремитесь помогать тем, кто не оценит этого по достоинству. Советы, которые будут давать родственники или друзья в этот период лучше игнорировать и действовать так, как подсказывает вам интуиция. А середина месяца как раз оптимальна для новых начинаний. Направляйте свое внимание сразу во все сферы жизни — карьера, деньги, любовь, путешествия. Вы удивитесь, каких позитивных результатов сможете достичь по всем направлениям, если не будете сидеть сложа руки. Также это вполне благоприятное время для отказа от вредных привычек, пересмотра рациона питания и внедрения более здорового образа жизни. Вторая половина месяца оптимальна для поездок, общения с природой, с детьми или внуками. После 27 мая не давайте в долг, даже самым близким и проверенным людям — вероятнее всего, деньги вам не вернут.
Благоприятные дни: 2, 6, 7, 10, 11, 15, 16, 20, 23, 28.
Неблагоприятные дни: 4, 8, 13, 17, 22, 25, 27.
Начало мая для Раков может оказаться довольно спокойным и благополучным. Правда, есть вероятность мелких и досадных неприятностей, которые могут испортить праздники. Часть из них может быть связана с нерешенными вовремя рабочими вопросами, которые не позволят отдохнуть, как вы хотели и в полной мере. Но, несмотря на это, свою долю счастья вы все же заберете. Первая половина месяца благоприятна не только для отдыха, но и для учебы. Если вы узнаете и научитесь чему-то новому — это сыграет только на руку и пригодится в долгосрочной перспективе. В середине месяца смотрите в оба: конкуренты могут попытаться в чем-то вас обойти или кто-то из близкого окружения попытается вами манипулировать. Но с другой стороны, в это же время откроется новая перспектива — ее надо заметить и не упустить. В конце месяца звезды сведут вас с интересными людьми, даже простые беседы с ними смогут вдохновить и сподвигнуть на неведомые для вас ранее шаги. После 25 мая уделите особое внимание здоровью.
Благоприятные дни: 2, 4, 8, 9, 12, 18, 21, 25, 31.
Неблагоприятные дни: 5, 14, 16, 20, 23, 27.
Энергия в мае у Львов будет бить ключом. Могут появиться дополнительные силы для занятий спортом, творчеством и для прогулок с друзьями. Вам даже захочется взять дополнительный отдых после затяжных праздников и уделить максимум времени занятиям для души, но звезды предупреждают, что как раз этого делать не стоит. С 12 мая вам полезнее окунуться в рутину и выполнять все необходимое— результат и вознаграждение вас приятно удивят. Правда, это случится уже летом, а сейчас старайтесь раскручивать маховик через «не могу», не отказывайтесь от помощи коллег и близких. Эмоциональный фон во второй половине месяца может быть нестабильным. Вам пригодится навык быстро переключать свое внимание. Будьте осторожнее с новыми знакомыми — их мотивы могут быть не всегда бескорыстны. В последнюю неделю мая уделите внимание здоровью и улучшению внешнего вида. Дополнительные вложения в эти области обязательно окупят себя.
Благоприятные дни: 1, 11, 15, 24, 25, 28.
Неблагоприятные дни: 5, 6, 13, 17, 23, 26, 27.
Май — это месяц, когда Девы в полной мере смогут продемонстрировать свои скрытые возможности. Продуктивность повысится, если вы будете заботиться о своем физическом и душевном здоровье. В первой половине месяца почаще вспоминайте пословицу про лежачий камень и воду. Грамотно чередуйте активные фазы для работы и спокойные — для отдыха. Применяйте это, и результаты не заставят себя ждать. После 12 мая сделайте упор на взаимодействие и неформальное общение с коллегами по работе. Оцените, что нужно сделать для того, чтобы производить большее впечатление —улучшить ораторское мастерство, обновить гардероб или сесть на диету. В середине месяца будьте внимательны: есть вероятность обмана — вам могут что-то пообещать и не выполнить, или попытаются подсунуть на подпись не те бумаги. Как пройдет вторая половина мая зависит исключительно от вашего настроя. Если решите действительно быть режиссером своей жизни — действуйте, и все у вас получится.
Благоприятные дни: 3, 4, 12, 17, 18, 25, 30.
Неблагоприятные дни: 1, 8, 15, 19, 27, 28.
Представителей знака Весы в мае ждут большие перемены. С большой вероятностью это коснется личной жизни, кстати, не исключено прибавление в семействе, — но может представиться вариант сменить работу или место жительства. Также начало мая — это очень удачное время для путешествий — не обязательно ехать далеко и тратить кучу денег. Можно просто уехать на электричке за город и провести день на природе. Для вас важнее сменить обстановку и переключиться. Будьте внимательны в мае к новым знакомствам — одно из них может оказаться весьма перспективным в плане совместного бизнеса или личной жизни. В середине месяца расположение планет может оказать негативное влияние на вашу нервную систему: тревожность и раздражительность повысятся, а силы дадут сбой. Измените питание на более здоровое и найдите человека, с которым сможете обсудить то, что вас волнует. В конце месяца ваши опыт и мудрость могут понадобится кому-то из близких. Не жалейте времени на их поддержку․
Благоприятные дни: 1, 5, 15, 19, 20, 27.
Неблагоприятные дни: 3, 10, 17, 21, 26.
В мае Скорпионов может раздражать, что все события будто замедлились и ничего не развивается так, как хочется. Вопреки логике, начните месяц не с активности, а с отдыха. Это будет именно то действие, которое ускорит все в дальнейшем. Постарайтесь максимально расслабиться и наслаждаться тем, что у вас сейчас есть — довольствуйтесь малым. Будьте аккуратны с сообщениями и письмами: есть вероятность, что они будут посланы не тому адресату или не будут доставлены вовсе. Во второй половине месяца близкие могут потребовать много вашего внимания. Не избегайте родственных обязанностей — по возможности помогайте и давайте советы. Но по завершении вознаградите себя что-то приятным: это может быть отдых — такой, как вы любите,- или посиделки с друзьями, или занятия творческим хобби. Вполне вероятно, что вы упускаете свои скрытые таланты и возможности. Прислушивайтесь к словам друзей и близких — им может быть виднее, в чем вы сильны. Выделите время для обучения чему-то новому.
Неблагоприятные дни: 1, 5, 12, 19, 23, 29.
От Стрельцов этот месяц потребует собранности и всей возможной концентрации. Если вы все сделаете правильно, то, вполне вероятно, сможете смените свой статус — более престижная и доходная должность станет наградой. Но в первой половине месяца вам придется совершать смелые и даже в чем-то безрассудные поступки. Иначе вряд ли сможете добиться успеха на долгую перспективу. Если какой-то вопрос долго не сдвигается с мертвой точки, то оцените здраво — а правда ли вы им занимаетесь?! В середине мая контакты с окружающими вас людьми лучше, по возможности, ограничить. Сейчас лучше посетить давно отложенных специалистов и начать уделять больше времени спорту. Вторая половина месяца обещает быть динамичной. Главное в этот период — позитивный настрой внутри. Постарайтесь действовать более смело и решительно, даже «не благодаря» чему-то, а «вопреки». После 23 мая никому не одалживайте деньги и не берите кредиты.
Благоприятные дни: 6, 13, 14, 18, 23, 27.
Неблагоприятные дни: 8, 16, 21, 25, 29, 30.
Воздушные замки, которые Козероги строили последние месяцы, в мае могут разбиться вдребезги. И это может быть довольно болезненно. Если вы обманывались по поводу карьерного роста и планировали вот-вот выйти на новый уровень — реалии вас отрезвят и разочаруют. Если любимому человеку вы слишком долго не давали определенности — будьте готовы, что он определит все без вас и тихо уйдет. Возвращайтесь на землю и начинайте действовать по-настоящему, не ждите выигрыша в лотерею — рассчитывайте только на свои силы. Для поддержания бодрости духа или, если эмоции будут требовать разрядки, отправляйтесь на спорт или в дальний поход. Не давайте сейчас обещаний и не беритесь за новые непонятные вам проекты. Во второй половине месяца сделайте упор на поиск своего «Я». В конце месяца благоприятны поездки и смена обстановки — если есть такая возможность, используйте е по полной. Воздержитесь в мае от крупных трат и новых проектов.
Благоприятные дни: 3, 4, 8, 12, 14, 18, 21, 22, 26, 27, 31.
Неблагоприятные дни: 2, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 23, 29.
Май для Водолеев будет довольно романтичным месяцем. Поэтому, будьте в форме и не смотрите на улице в экран телефона. Обратите внимание на тех, кто вам улыбается или подает знаки. В начале месяца могут возникать конфликты по деловым вопросам — проверьте, во всем ли вы правы, и если да, то волну лучше спокойно переждать этот период. Не реагируйте на все эмоционально. Сконцентрируйтесь на текущих делах. В середине месяца вам представится прекрасная возможность поменять сферу деятельности, место жительства, партнера или просто точку зрения. Не рубите с плеча и хорошо все взвесьте. Прислушайтесь к советам самого мудрого человека из вашего окружения. Во второй половине месяца стоит уделить время планированию будущих поездок и отдыха. Будет замечательно, если вскоре вы посетите место силы или откроете для себя нечто неизведанное. В конце месяца воздержитесь от визитов к родственникам или друзьям, которые больше склонны критиковать вас, нежели поддерживать.
Благоприятные дни: 1, 11, 15, 19, 24, 28.
Неблагоприятные дни: 3, 6, 9, 16, 17, 21, 23, 26, 30.
Май для представителей знака Рыбы — прекрасный месяц, чтобы выйти на новый уровень. Пересмотрите все области жизни по порядку, и лучше в письменном виде. Проанализируйте все, что вам нравится, а что давно тянет вниз. И не бойтесь начать смело действовать, наметив новые цели и составив пошаговый план. В начале месяца ваше здоровье может потребовать особого внимания и забрать все свободное время. Вполне вероятно, вы долго игнорировали какие-то симптомы, а теперь пришла пора позаботиться о себе должным образом. В середине месяца может прийти выгорание, связанное с работой или личной жизнью. Лучше воздержитесь от крупных трат в этот период и не давайте в долг. Не стоит также затевать ремонт или генеральную уборку. Сосредоточьтесь на налаживании душевной гармонии — уделяйте достаточно времени занятиям для души и отдыху. Окружите себя сейчас только теми людьми, которые поднимают вас вверх и заряжают.