Մինչ բոլորը սպասում էին Ջորջինա Ռոդրիգեսի և Կրիշտիանու Ռոնալդուի հարսանիքին, ովքեր պատրաստվում են ամուսնանալ Պորտուգալիայում Աշխարհի առաջնությունից անմիջապես հետո, տարվա հարսանիքը անսպասելիորեն կազմակերպեց Չինաստանի ամենահայտնի թոփ մոդելներից մեկը՝ Մին Սին։ Նա ամուսնացավ իր սիրելիի`գործարար Մարիո Հոյի հետ այնպիսի հարսանիքով, որին նույնիսկ Քեյթ Միդլթոնը կնախանձեր։
Ֆրանսիական իշխանությունները հատուկ բացառություն արեցին Մինգ Սիի համար. բանն այն է, որ Նորմանդիայում գտնվող ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի Համաշխարհային ժառանգության ցանկում ընդգրկված Մոն Սեն-Միշելում գրեթե 1000 տարի խստիվ արգելված է ցանկացած մասնավոր միջոցառում անցկացնելը: Այնուամենայնիվ, Մինգ Սիի ամենամեծ երազանքն իր հարսանիքն այնտեղ անցկացնելն էր, և նա, ի վերջո, հասավ իր ուզածին: Մոտ մեկ տարի պահանջվեց բոլոր մանրամասները կարգավորելու և փաստաթղթերը համակարգելու համար, բայց Մինգը վերջապես ստացավ իր հեքիաթը: Մոդելը պատճառ ուներ իր հարսանիքը Ֆրանսիայում անցկացնելու ցանկության համար. հենց այս երկրում է սկսվել նրա նորաձևության կարիերան: Նա իր առաջին պայմանագիրը կնքել է Givenchy-ի հետ, բայց հարսանեկան կերպարի համար դիմել է Dior-ին:
Ջոնաթան Անդերսոնն անձամբ է նախագծել Մինգ Սիի զգեստը։ Նա կարճ ժամանակ է, ինչ Dior-ի ստեղծագործական տնօրենն է, և Մինգ Սին դարձավ նրա առաջին հայտնի հարսնացուն։ Վերջինս ցանկանում էր, որ իր զգեստը լինի պարզ և էլեգանտ, բայց միևնույն ժամանակ ունենա յուրահատուկ դետալ։ Վերջին դետալը մեջքի «թևիկներն» էին։ Որպեսզի դրանք պահպանեն իրենց ձևը․ դիզայնում օգտագործվել է իսկական դաշնամուրի լար։
Հարսնացուն որպես կենտրոնական զարդ ընտրել էր 52 կարատ ադամանդներով Graff վզնոց:
Աբբայությունն ինքնին զարդարված էր թարմ ծաղիկների կոմպոզիցիաներով՝ գոթական ոճը մեղմելու համար:
Ավելի ուշ հարսնացուն հագավ ևս երկու զգեստ՝ ընթրիքի համար՝ մարգարիտային դետալներով Chanel զգեստ, իսկ երեկույթի համար՝ ժանյակավոր Givenchy կարճ զգեստ:
Հատկանշական է, որ Մինգ Սին և Մարիո Հոն իրականում նման շքեղ արարողությամբ նշեցին իրենց ամուսնության յոթերորդ տարեդարձը: Իրենց հարաբերությունները նրանք պաշտոնապես գրանցել էին 2019 թվականին, բայց երբեք արարողություն չէին չկայացրել: Սկզբում այն հետաձգվեց մոդելի հղիության պատճառով. 2020 թվականին նա ունեցավ իր որդուն՝ Ռոնալդոյին: Այնուհետև Մարիո Հոյի հայրը մահացավ, և ընտանիքը ընկղմվեց ավանդական երեք տարվա սգո շրջանի մեջ: Այնուհետև Մինգ Սին ունեցավ դուստր Ռոմիին (Ռոնալդուն և Ռոմին իրենց ծնողներին ուղեկցեցին դեպի խորան), և միայն հիմա զույգը ժամանակ գտավ տոնակատարությունը պլանավորելու համար:
Ֆրանսիայում կայացած հարսանիքին ներկա էին միայն ընտանիքի անդամները և մտերիմ ընկերները, իսկ սեպտեմբերին Մինգն ու Մարիոն պլանավորում են ևս մեկ երեկույթ Մակաոյում:
Մինգ Սին ծնվել է 1989 թվականի մարտի 8-ին Շանհայում։ Նա իր մոդելային կարիերան սկսել է բավականին ուշ՝ 19 տարեկանում, երբ զբաղեցրել է երրորդ տեղը Elite Model Look գործակալության միջազգային մրցույթում և որպես մրցանակ պայմանագիր ստացել։ Կարճ ժամանակ անց նա տեղափոխվել է Ֆրանսիա և սկսել է համագործակցել Givenchy-ի, Michael Kors-ի, Prabal Gurung-ի, Diane Von Fürstenberg-ի, Oscar de la Renta-ի, Kenzo-ի, Elie Saab-ի, Chanel-ի, Versace-ի, Just Cavalli-ի, Moschino-ի, Victoria's Secret-ի և այլ ապրանքանիշերի հետ։
Մինգը բազմիցս ճանաչվել է որպես իր սերնդի ամենապահանջված ասիացի մոդելը, ինչպես նաև ամենահարուստներից մեկը։ Այժմ 37 տարեկան Մինգը շարունակում է իր մոդելային կարիերան։
Մինի ամուսինը նույնպես կարող է հպարտանալ իր զգալի կարողությամբ։ Նրա ընտանիքը Մակաոյում խաղատների ցանցի սեփականատեր է, իսկ ինքը՝ Մարիոն, Բոստոն Սելտիքս բասկետբոլի թիմի սեփականատերը, միլիարդատեր է։ 2020 թվականին որդու ծննդյան համար մոդելն ամուսնու ընտանիքից ստացավ զգալի նվեր՝ Հոնկոնգի ամենահեղինակավոր թաղամասում գտնվող տուն, որի արժեքը կազմում է 89 միլիոն դոլար։ Սակայն դստեր ծննդյան նվերի մասին ոչինչ հայտնի չէ։

Пока все ждали свадьбу Джорджины Родригес и Криштиану Роналду, которые собираются пожениться в Португалии сразу после того, как завершится чемпионат мира по футболу, торжество года неожиданно для всех устроила одна из самых известных топ-моделей Китая — Мин Си. Она вышла замуж за своего возлюбленного — бизнесмена Марио Хо, и этой свадьбе позавидовала бы даже Кейт Миддлтон.
Специально для Мин Си власти Франции сделали особенное исключение: дело в том, что замок Мон-Сен-Мишель, расположенный в Нормандии, является объектом Всемирного наследия ЮНЕСКО, и проведение любых частных мероприятий там строго запрещено вот уже почти 1000 лет. Однако главной мечтой Мин Си было устроить свадьбу именно там, и модели в итоге пошли навстречу. Процесс улаживания всех деталей и согласования всех документов занял около года, и Мин все-таки получила свою сказку! Сыграть свадьбу во Франции модель хотела не просто так: именно в этой стране началась ее карьера в фэшн-индустрии. Свой первый контракт она подписала с брендом Givenchy, а вот за свадебным образом обратилась в Dior.
Над созданием наряда для Мин Си трудился лично Джонатан Андерсон. Пост креативного директора бренда Dior он занимает не так давно, и Мин — его первая звездная невеста. Она хотела, чтобы ее платье выглядело лаконично и элегантно, но чтобы при этом в ее образе была какая-то запоминающаяся деталь. В итоге такой деталью стали «крылышки» на спине. Для того чтобы они держали форму, при пошиве платья была использована настоящая струна рояля.
В качестве основного украшения невеста выбрала колье Graff с бриллиантами общим весом в 52 карата.
Само аббатство украсили композициями из живых цветов, чтобы немного смягчить его готичность.
Позже невеста сменила еще два наряда: для ужина она выбрала платье без бретелей Chanel с жемчужными деталями, а для вечеринки — кружевное мини Givenchy.
Примечательно, что такой пышной церемонией Мин Си и Марио Хо на самом деле отметили 7-ю годовщину брака. Официально они зарегистрировали свои отношения в 2019 году, но церемонию так и не провели. Сначала ее пришлось отложить из-за беременности модели: в 2020 году она родила сына Роналдо. Затем умер отец Марио Хо, и семья погрузилась в традиционный трехлетний траур. После Мин Си родила дочь Роми (именно Роналдо и Роми вели родителей к алтарю), и только сейчас у супругов нашлось время на то, чтобы спланировать торжество.
На свадьбе во Франции присутствовали только родные и ближайшие друзья супругов, а уже в сентябре Мин и Марио планируют устроить еще одну вечеринку в Макао.
Мин Си родилась 8 марта 1989 года в Шанхае. Модельную карьеру она начала довольно поздно, в 19 лет, когда заняла третье место в международном конкурсе агентства Elite Model Look и в качестве приза получила контракт. Вскоре после этого она переехала во Францию и начала сотрудничать с Givenchy, Michael Kors, Prabal Gurung, Diane Von Fürstenberg, Oscar de la Renta, Kenzo, Elie Saab, Chanel, Versace, Just Cavalli, Moschino, Victoria’s Secret и другими брендами.
Мин неоднократно признавали самой востребованной азиатской моделью своего поколения, а еще одной из самых богатых. Сейчас Мин 37 лет, и она продолжает модельную карьеру.
Супруг Мин тоже может похвастаться внушительным состоянием. Его семья владеет сетью казино в Макао, а сам Марио владеет баскетбольной командой «Бостон Селтикс» и является миллиардером. За рождение сына модель в 2020 году получила от семьи своего мужа внушительный подарок — дом в самом престижном районе Гонконга за 89 млн долларов, а вот о подарке за рождение дочери ничего не известно.