Տրիկոտաժե ժիլետ՝ սեզոնի ամենահուզիչ թրենդը
Վերջին սեզոններին նորաձեւությունը, ինչպես տարեց կինը, իրեն մի փոքր սենտիմենտալ է պահում։ Միտումները միշտ ցիկլային են, կասեք դուք: Բայց ոչ, նման բան նախկինում չի եղել, որպեսզի մեր մանկության հագուստները բարձրացվեն սեզոնի մեգա հիթի աստիճանի: Դա հենց այն է, ինչ տեղի ունեցավ տրիկոտաժե ժիլետների հետ, որոնք անխուսափելիորեն ասոցիացիաներ են առաջացնում դպրոցական ժամանակների հետ:
Ինչպես ասես, որ չեն բացատրում այս հուզիչ միտումը: Բացի հին բարի կարոտից, նրանք հիշում են նաև տրիկոտաժե ժիլետներ սիրող Հարի Սթայլսին և մեր ժամանակների գլխավոր k-pop խմբին՝ BTS-ին և TikTok-ին, որտեղ սովորեցնում են, թե ինչպես ճիշտ կտրել հին սվիտերի թևերը։ Բայց տրիկոտաժե գործվածքի ժողովրդականության պատճառը կարող է նույնիսկ ավելի պարզ լինել. նորաձևությունը ձգտում է բացարձակ հարմարավետության և օգտակարության:
Աշնանը և ձմռանը տրիկոտաժե ժիլետն, իսկապես, կարող է ավելի գործնական լինել, քան սվիտերը։ Դրա հետ հեշտ է տասնյակ շերտավոր համադրություններ ստեղծել՝ շապիկներով, բլուզներով, ձյունաճերմակ վերնաշապիկներով և գեղեցիկ զգեստներով։ Դուք կարող եք փորձարկել տարբեր հյուսվածքներ. օրինակ, մետաքսե բեժ վերնաշապիկը և համապատասխան տրիկոտաժե ժիլետը հիանալի համադրություն կունենան:
Եթե եղանակն ու դրես կոդը թույլ են տալիս, ապա ժիլետը կարելի է կրել որպես շապիկ, այսինքն՝ մերկ մարմնի վրա։ Օրինակ՝ մտցնել այն կիսաշրջազգեստի կամ բարձր իրանով տաբատի մեջ:
Նոր հավաքածուներում կան նաև երկարավուն ժիլետներ՝ զգեստի պես՝ մնում է դրանց վրա լեգինս ավելացնել։
Շարֆին կփոխարինեն բարձր պարանոցով մոդելները։
Ընդհանրապես, ինչպես էլ նայեք, տրիկոտաժե ժիլետը հիանալի այլընտրանք է նրանց համար, ովքեր մի փոքր հոգնել են ավելորդ քաշից, բայց միաժամանակ ցանկանում են տաքանալ։

23.12.2022 Последние сезоны мода, как старушка, ведет себя немного сентиментально. Тенденции всегда цикличны, скажете вы. Но нет, такого еще не было — чтобы вещи из нашего детства возводились в ранг мегахита сезона. Именно так случилось с вязаными жилетками, которые неизбежно вызывают ассоциации со школьными временами.
Чем только не объясняют эту трогательную тенденцию. Кроме старой доброй ностальгии припоминают и Гарри Стайлза, который обожает трикотажные жилетки, и главную k-pop группу современности BTS, и TikTok, где учат правильно отрезать рукава у старого свитера. Но причина популярности вязаной безрукавки может быть еще проще — мода стремится к абсолютному комфорту и утилитарности.
На осень и зиму вязаная жилетка действительно может быть практичнее свитера. С ней легко придумать десятки многослойных комбинаций: с футболками, блузками, белоснежными рубашками и красивыми платьями. Можно экспериментировать с фактурами: например, шелковая бежевая рубашка и вязаный жилет в тон будут круто перекликаться.
Если позволяет погода и дресс-код, жилетку можно носить как майку — то есть на голое тело. Например, заправив вещь в юбку или брюки на высокой талии.
В новых коллекциях также есть удлиненные жилетки, как платье, — к ним остается добавить только легинсы.
Модели с высоким горлом заменят шарф.
В общем, с какой стороны ни посмотреть, трикотажная жилетка — отличная альтернатива для тех, кто немного подустал от грузного свитера, но все равно хочет оставаться в тепле.