5 պարզ միջոց փորն առանց դիետաների վերացնելու համար
Ճիշտ կեցվածքի պարագայում կարելի է եթե ոչ 5 րոպեում նիհարել, ապա փորը փոքրացնել՝ գործնականում այն ինքնուրուն կթաքնվի և «կկորի» ուղղված ուսերի շնորհիվ։
Ի՞նչ գործողություններ կարող են հանգեցնել ճիշտ կեցվածք ստանալու համար։
Կանգնեք պատի մոտ
Արեք ամեն ինչ այնպես, ինչպես սովորեցրել են դեռևս դպրոցական տարիներին․ կանգնեք պատի մոտ, հենեք ուսերն ու հետույքը պատին, ձեռքերը պետք է ներքև իջեցված լինեն, կզակը՝ հատակին զուգահեռ։ Զգացեք, թե որքան ուղիղ դարձավ ձեր մեջքը։ Փորն այդ դեպքում նույնպես փոքրանում է։ Կատարելության մեջ հենց այսպիսին պետք է լինի ձեր կեցվածքը, երբ քայլում կամ լուսանկարվում եք։
Ճիշտ նստեք
Մեզանից շատերը օրվա մեծ մասն անցկացնում է աթոռի վրա նստած, այնպես որ ճիշտ նստելը չափազանց կարևոր է։ Համակարգիչը պետք է լինի աչքերի մակարդակին, որպեսզի դուք չկռանաք, չծռվեք և գլուխը չկախեք, իսկ թաթերը՝ կանգնած են «գետվի վրա»։
Լարեք փորի մկանները
Ամենապարզ վարժություններից մեկը, որը թույլ է տալիս մարզել փորի մկանները, որովայնի ստորին հատվածի մկանների լարումն է՝ ձգելով բոլոր ավելորդությունները: Լավ նորությունն այն է, որ օստեոպաթները նույնպես խորհուրդ են տալիս նմանատիպ տեխնիկա. այն ինքնաբերաբար բարձրացնում է նաև պոչուկը՝ այն ճիշտ դիրքում դնելով ողնաշարի համար: Քայլելիս փորձեք կատարել պարզ մանիպուլյացիաներ:
Գնեք մեջքի համար բարձ
Եթե այն չունեք և եթե օրվա մեծ մասը անշարժ եք անցկացնում, ապա բարձ ձեռք բերեք, որը մեջքը կպահի կենսունակ և թույլ կտա ուղիղ նստել։ Ի դեպ, որոշ նմուշներ մեսող են, այնպես որ նաև լավ միջոց է օրվա վերջում թուլանալու համար։
Կատարեք հիշեցում
Ինչպես և ցանկացած գործ, մեջքի վրա աշխատանքը նույնպես մշտական հիշեցում է պահանջում։ Փաքցրեք ինքներդ ձեզ հիշեցնող թերթիկներ, հեռախոսի վրա հիշեցում դրեք։ Գործողությունները պետք է լինեն հետևողական։

5 простых способов убрать живот без диеты
С правильной осанкой можно если не похудеть за 5 минут, то хотя бы живот сделать меньше — он фактически сам спрячется и «уйдет» в расправленные плечи.
Kакие именно действия помогут следить за осанкой.
Стой у стены
Делай все, как нас учили еще в школьные времена: встань у стены, прижми плечи и ягодицы к стене, ноги и руки должны быть опущены вниз, подбородок должен находиться параллельно полу, почувствуй, как более прямой стала твоя осанка. Живот в такой позиции тоже автоматически становится меньше. В идеале именно такой должна быть твоя осанка, когда ты ходишь и фотографируешься.
Сядь правильно
Большинство из нас проводит половину дня на стуле, так что сидеть правильно невероятно важно. Компьютер должен находится на уровне глаз, чтобы ты не пригибалась, не щурилась и не наклоняла шею, а ступни — стоять на «земле». Для выполнения условия стул должен быть зафиксирован в правильном положении (удобном для тебя),
Напряги пресс
Одно из самых простых упражнений, которое позволяет тренировать пресс, — это постоянно напрягать низ живота, втягивая все лишнее. Хорошая новость — подобный прием еще и остеопаты советуют: он автоматически приподнимает и таз, ставит его в правильное для позвоночника положение. Старайся выполнять несложные манипуляции во время ходьбы.
Купи подушку под спину
Если ее нет и если ты проводишь большую часть дня без движения, обзаведись подушкой, которая будет держать спину в тонусе и позволит сидеть прямо. Кстати, некоторые экземпляры делают массаж, так что это еще и способ расслабиться в конце дня.
Сделай напоминание
Как и любое полезное дело, работа над спиной требует постоянных напоминаний. Наклей стикеры с обращением самой себе, поставь напоминание на телефон или скачай приложение, присылающее уведомления. В телеграме, к примеру, существует сообщество, которое каждый час отправляет пользователям одно и то же сообщение: «Не сутулься».