2019 թվականի աստղագուշակ` Կենդանակերպի բոլոր նշանների համար
Դեղին Հողեղեն Խոզի տարին, եզրափակում է Արևելյան աստղագուշակի տասներկուամյա շրջափուլը, ինչը նշանակում է, որ արդյունքների ամփոփման ճիշտ ժամանկն է`հաշտվելու բոլոր նրանց հետ, ում հետ գժտվել էիք, բաժանվելու նրանցից, ովքեր ձեր կյանք, բացի հիասթափությունից, ոչինչ չեն բերում: Թե ինչ է մեզ սպասվում 2019 թվականին՝ կպատմեն աստղերը:
2019 թվականի աստղագուշակ. Խոյ
Տարվա առաջին կեսին Խոյերը շատ հնարավորություններ կունենան իրենց կյանքը բարելավելու համար: Նրանք հնարավորություն կունենան լավագույնս դրսևորվելու իրենց աշխատանքում եւ կստացան առաջխաղացման առաջարկ: Նրանք կարող են նաեւ հանդիպել իրենց սերուն: Այնուամենայնիվ, սիրավեպը կմարի նույնքան արագ, որքան արագ ծագել էր այն դեպքում, եթե Խոյերը չվերանայեն իրենց վերաբերմունքը շրջապատի հանդեպ, ու կշարունակեն արտահայտել իրենց դժգոհությունը եւ ոչինչից խանդի տեսարաններ կստեղծեն:Տարվա երկրորդ կեսին ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը, հնարավոր են քրոնիկ հիվանդությունների սրացմներ: Օրգանիզմին հանգստանալու և թուլանալու հնարավորություն տվեք:
2019 թվականի աստղագուշակ. Ցուլ
Ցուլերը ողջ տարին համառորեն կաշխատեն, սակայն դա բավական լավ արդյունքներ կբերի: Ոմանք նույնիսկ որոշում կկայացնեն, վերջապես, սկսելու իրենց սեփական գործը, և այդ ժամանակ աշխատանքն էլ ավելի կշատանա, բայց ձեր բոլոր պլանները կիրականանան: Եվ, այդուհանդերձ, շատ մի ծանրաբեռնվեք, ժամանակ գտեք ընտանեկան հանգստի եւ ճանապարհորդության համար:Խոզի տարին Ցուլերին կբերի շատ նոր ծանոթություններ: Այս տարվա ընթացքում շատերի հետ ունեցած ծանոթությունները երկար ժամանակ կպահպանվեն: Միայնակ Ցուլերին փոփոխություն է ակնկալվում անձնական ճակատում: Կարևորը՝ եղեք վճռական է եւ մի մտածեք այն մասին, թե արդյոք ճիշտ եք անում: Ամուսնացած Ցուլերին սպասվում է ընտանիքի ակնկալել համալրում։
2019 թվականի աստղագուշակ. Երկվորյակներ
Զվարթ եւ շփովող Խոզը Երկվորյակներին վերաբերվում է համակրանքով, ինչը նշանակում է, որ նրանք հաջողության կհասնեն ցանկացած գործում, որը կնախաձեռնեն: Այն հատկապես նպաստավոր կլինի ստեղծագործական մասնագիտությունների մարդկանց համար. նրանց սպասում է նոր, հետաքրքիր, լավ վարձատրվող նախագծեր: Բայց այս մեդալը ունի նաև հակառակ կողմ. գործի մեջ խորասուզվերով, դուք կարող եք անախորժություններ ունենալ ընտանիքում: Այդ պատճառով փորձեք ժամանակ հատկացնել ձեր սիրելիներին, նրանց հաճելի անակնկալներ մատուցել: Արդեն ամռանը Երկվորյակները կկարողանան տեսնել իրենց գործունեության առաջին պտուղները, մի փոքր հանգստանալ եւ մի որոշ ժամանակով արձակուրդ գնալ: Ի դեպ, հավանական է, որ հեց արձակուրդի ժամանակ դուք կհանդիպեք մարդկանց, ովքեր կարող են դառնալ ձեր գործընկերը կամ օգտակար կլինեն բիզնեսում: Իսկ ազատ Երկվորյակները կունենան գլխապտույտ սիրավեպ: Հրաժարվեք էքստրեմալ սպորտաձևերից` մեծ է վնասվածքներ ստանալու ռիսկը:
2019 թվականի աստղագուշակ. Խեցգետին
Խեցգետինները կհոգնեն հաղորդակցությունից, կփակվեն իրենք իրենց մեջ է՝ նվազագույնի հասցնելով շփումը ուրիշների հետ, նույնիսկ՝ ամենամտերիմներից: Մասնագիտության մեջ հաջողության կհասնեն այս նշանի այն ներկայացուցիչները, որոնք ամեն ինչ կանեն ինքնուրույն, քանի որ նրանց համար դժվար կլինի աշխատել թիմում: Անձնական կյանքում ընտանեկան բախումներ կլինեն: Դժվարություններից խուսափելու համար փորձեք հաղթահարել ինքներդ ձեզ՝ երբեմն դուրս եկեք, ճանապարհորդեք, որոնց արդյունքում նոր ծանոթություններ ձեռք կբերեք, մի փչացրեք հարաբերությունները ընկերների եւ հարազատների հետ: Միեւնույն ժամանակ, ժամանակ մի վատնեք այն մարդկանց վրա, որոնք բացասական ազդեցություններ են բերում ձեր կյանքում: Խնդիրներ կառաջանան աղեստամոքսային տրակտի եւ ավելցուկային քաշի առաջացման հետ: Փորձեք ճիշտ սնվել եւ առնվազն մի քիչ սպորտով զբաղվել:
2019 թվականի աստղագուշակ. Առյուծ
Տարվա առաջին կեսին Առյուծները միշտ ուշադրությունն կենտրոնում կլինեն, եւ նրաց ջանքերը վերջնականապես կգնահատվեն, ու կստանան առաջխաղացում եւ դրանով պայմանավորված՝ նոր պարտականությունների շրջանակ: Ուշադրություն կպահանջեն նաեւ հարազատները, որոնք խնդիրներ կստեղծեն, եւ Առյուծները ստիպված կլինեն լուծել դրանք: Վերաբաշխեք ուժերը և մի լարվեք։ Ընտրեք այն, ինչ ձեզ է հարկավոր, եւ մի շտապեք լուծել ուրիշների խնդիրները: Կիսված լինելով աշխատանքի եւ ընտանիքի միջեւ, կարող եք վնասել առողջությանը: Դա կարտահայտվի հաճախակի գլխացավերով: Մի սպասեք, մինչեւ դա ինքն իրեն անցնի, դիմեք բժշկի, հակառակ դեպքում կարող է զարգանալ քրոնիկ հիվանդություն: Ամռանը հնարավոր է հանդիպեք ձեր մեծ սիրուն: Ավելին, զգացմունքներն այնքան ուժեղ կլինեն, որ լուրջ փոփոխություններ կբերեն՝ տեղափոխում այլ քաղաք կամ երկիր, աշխատանքի փոփոխություն, նույնիսկ՝ ընտանիքից հեռացում եւ այլն: Ամուսնացած Առյուծներին սպասում է ընտանիքի համալրում:
2019 թվականի աստղագուշակ. Կույս
Կույսերի համար այս տարին կլինի սխալների ուղղման և արդյունքների ամփոփման ժամանակաշրջան։ Այժմ եկել է բերքը հավաքելու ժամանակը։ Եվ կհավաքեք այն, ինչ ցանել եք։ Հավանականություն կա, որ գարնանը կբարելավեք հարաբերությունները գործընկերների հետ, չի բացառվում, անգամ, որ աշխատանքային սիրավեպ ունենաք, որն արդյունքում կարող է ավարտվել ամուսնությամբ։ Խուսափեք գերսառեցումից և օրգանիզմին այլ աննախադեպ ծանրաբեռնվածություն տալուց․ դրանք կարող են ձեր օրգանիզմին հաղորդել քրոնիկ հիվանդություններ։ Տարվա երկրորդ կեսին Կույսերը կստանան հետաքրքիր գարծնական առաջարկ։ Լավ կշռեք բոլոր «թեր» և «դեմ կողմերը», հանգամանալի հետազոտեք գործարար-նախագիծը և որպես գործընկեր ընտրել միայն շատ վստահելիներին, որպեսզի նվազագույնի հասցնեք հավանականությունը, որ ինչ որ բան այնպես չի գնա։
2019 թվականի աստղագուշակ. Կշեռք
Կշեռքներն իրենց մեջ կբացահայտեն նոր հնարավորություններ։ Նրանց մեջ ցանկություն կառաջանա նոր բան սովորելու կամ իրենց հոբին վերածելու եկամուտի աղբյուրի։ Կշեռքների մի մասը կլուծեն իրենց աշխատանքի փոփոխության հարցը կամ նույնիսկ նոր մասնագիտություն ստանալ։ Եթե նրանք չերկնչեն գնալ իրենց ստեղծագործական ներշնչանքի ճանապարհով, ապա նրանց մոտ ամեն ինչ կստացվի․ օգտակար կապեր կհաստատվեն, իսկ հանգամանքները նպաստավոր կդասավորվեն։ Իրենց նոր հետաքրքրությամբ տարվելով, հնարավոր է ունենաք հակասություններ ընտանիքում, այդ իսկ պատճառով աշխատեք չմոռանալ մտերիմների մասին։ Կուրախացնի ինքնազգացողությունը՝ ոչ մի լուրջ առողջական խնդիրներ չեք ունենա։ Հնարավոր են մի փոքր տհաճություններ սիրտ-անոթային համակարգի հետ կապված, ուստի աշխատեք քիչ սուրճ խմել և մանրուքների պարճառով չնյարդայնանալ։ Հնարավոր է նոր անշարժ գույքի ձեռքբերում կամ եղած բնակարանի կապիտալ վերանորոգում։
2019 թվականի աստղագուշակ. Կարիճ
Կարիճների համար այս տարի կսկսի կյանքի նոր փուլ։ Փոփողությունները կարող են վերաբերվել կարիերային, բիզնեսին, կրթությանը, անձնական կյանքին։ Հնարավոր է տեղափոխություն այլ քաղաք կամ նույնիսկ՝ երկիր։ Ողջ հինը կփլուզվի աչքի առջև՝ ճանապարհ բացելով նորի համար։ Հարկապես ծանր կլինի մայիսին։ Այդ շրջանի համար ոչ մի նոր նախաձեռնություն մի ծրագրավորեք և աշխատեք տեղի ունեցող իրադարձությունների նկատմամբ հանդուրժող լինել, հիշեք՝ այս շրջանը շուտով կանցնի։ Արդեն ամռան սկսզբին դուք կզգաք ուժերի ներհոսք և նոր հնարավորություններ կտեսնեք մտահղացումների իրականացման համար։ Ամռանը հնարավոր է նաև ունենաք բուռն սիրավեպ։ Դեկտեմբերին իրավիճակը լիովին կկարգավորվի և զերծ կմնաք «ալեկոծություններից», անձնական կյանքը կկարգավորվի, իսկ աշխատավայրում կարձանագրվի կարիերայի աճ։ Եվ ընդհանրապես՝ խնայեք նյարդերը և այլոց խնդիրները մի վերցրեք ձեզ վրա։
2019 թվականի աստղագուշակ. Աղեղնավոր
Սովորաբար կենսուրախ Աղեղնավորը տարվա սկզբին կզգա ուժերի անկում՝ կապված, նախևառաջ, նյութական խնդիրների հետ։ Օգնությունը կգա մտերիմ ընկերներից և բարեկամներից, ովքեր կարող են ելք գտնել դժվար իրավիճակներից։ Եվ արդեն անռան վերջին ձեր նյութական վիճակը կբարելավվի այնքան, որ դուք կսկսեք մտածել տան հարմարավետության կամ բնակմակերեսի մեծացման մասին։ Դա, ի դեպ, կարող է լինել այն պատճառով, որ աղեղնավորները կարող են ամուսնանալ կամ ընտանիքում համալում ունենալ։ Միայնակ աղեղնավորների մոտ կարող են զգացմունքներ առաջանալ այն մարդու նկատմամբ, ում վաղուց ճանաչում են։
2019 թվականի աստղագուշակ. Այծեղջյուր
Խոզի տարին Այծեղջյուրներին, ովքեր սիրում են, որ ամեն ինչ ըստ նախատեսվածի է գնում, մի շարք անակնկալներ կմատուցի։ Դրանք կարող են լուրջ փոփոխություններ լինել կյանքում՝ կապված աշխատանքի կամ բնակության վայրի փոփոխության հետ։ Այծեղջյուրներին սպասվում են նաև բազմաթիվ նոր ծանոթություններ, որոնք կարող են հետագայում դառնալ գործընկերներ։ Անձնական կյանքում ամեն ինչ բարեհաջող կընթանա․ամուսնացած Այծեղջյուրները կկարողանան ամրացնել իրենց հարաբերությունները երկրորդ կեսի հետ և անցնել նոր մակարդակի, եթե կարողանան առաջ տանել ոչ միայն իրենց կարծիքը։ Ազատ Այծեղջյուրներն իրենց սիրուն կարող են հանդիպել աշնանը։ Հնարավոր են որոշակի բարդություններ կապված առողջության հետ՝ պայմանավորված էմոցիոնալ և ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությամբ և անառողջ ապրելակերպով։
2019 թվականի աստղագուշակ. Ջրհոս
Ջրհոսների համար այս տարին հեշտ չի լինի։ Նրանց սպասվում են հակասություններ սրելիների և ընկերների հետ, ինչը տեղի կունենա, եթե Ջրհոսները չկարողանան սանձել իրենց եսասիրությունը։ Աշխատեք ավելի ըմբռնող լինել ուրիշների զգացնունքների և խնդիրների նկատմամբ․ կյանքը ձեր շուրջը չի պտտվում է։ Ամռան կեսին հնարավոր են նյութական խնդիրներ։ Հաղթահարել դրանք ինքնուրույն, ամենայն հավանականությամբ, չի հաջողվի։ Դիմեք ընկերների օգնությանը՝ նրանք ձեզ կօգնեն գտնել եկամուտի լրացուցիչ աղբյուր։ Ջրհոսները կկարողանան շունչ  քաշել միայն տարեվերջին։ Այդ շրջանում, եթե անեն ինչ ճիշտ արվի, գործերն աշխատավայրում և անձնական ճակատում բարեհաջող կընթանան։
2019 թվականի աստղագուշակ. Ձկներ
2019 թվականը Ձկների համար բավականին բարեհաջող կդասավորվի։ Նրանց սպասում է աճ կարիերայում և, հնարավոր է, անգամ գլխավորեն որևէ կազմակերպություն։ Ստեղծագործ Ձկները վերջապես կկարողանան իրականացնել իրենց գաղափարները․ իրենց ցուցահանդեսը կազմակերպել, գիրք հրատարակել, ֆիլմ նկարահանել և այլն։ Նրանց աշխատանքը կգնահատվի ըստ արժանվույն, և, հնարավոր է, հայտնվի մարդ, ով կցանկանա հովանավորել Ձկների գործունեությունը։ Ամուսնացած Ձկները կյանքի հաճույքները կվայելեն իրենց մտերիմների հետ միասին, հնարավոր է՝ ճանապարհորդության մեկնեն կամ տան հաամար գնեն երկար սպասված իր։ Միայնակ Ձկները աշնանը կհանդիպեն շատ հետաքրքիր մարդու հետ, սակայն հավանականությունը, որ դրանից որևէ լուրջ բան կստացվի շատ քիչ է։ Հնարավոր է խնդիրներ առաջանան առողջության հետ կապված՝ պայմանվորված մրսելու կամ վատ սովորությունների հետ։ 2019 լավ շրջան է, որպեսզի վերջ տրվի ծխելուն, խմելուն և այլ վատ սովորություններին։

Гороскоп на 2019 год для всех знаков Зодиака
05.01.2019 Всегда хочется заглянуть в будущее и узнать, что тебя в нем ожидает. Что принесет представителям всех знаков Зодиака 2019 год - год Желтой Земляной Свиньи?
2019 - год Желтой Земляной Свиньи, она завершает двенадцатилетний цикл Восточного календаря, а значит самое время подводить итоги: мириться со всеми, с кем вы поссорились, расставаться с теми, кто не приносит в вашу жизнь ничего, кроме огорчений. Что сулит нам 2019 год, расскажут звезды.
Гороскоп на 2019։ Овен
В первой половине года у Овнов будет много шансов изменить свою жизнь к лучшему. У них будет возможность проявить себя на работе и получить предложение о повышении по службе. Также они могут встретить свою любовь. Впрочем, роман погаснет также быстро, как и вспыхнет в том случае, если Овны не пересмотрят свое отношение к окружающим – будут проявлять недовольство и устраивать вспышки ревности на пустом месте. Во второй половине года, обратите внимание на свое здоровье, возможно обострение хронических заболеваний. Дайте возможность организму отдыхать и расслабляться.
Гороскоп на 2019։ Телец
Весь год Тельцы будут упорно трудиться, впрочем это принесет неплохие плоды. Некоторые даже примут решение, наконец-то, начать свое дело, и тогда дел будет невпроворот, но все задуманное получится. И все же, не перегружайтесь, найдите время для семейного отдыха и путешествий. Год Свиньи принесет Тельцам много новых знакомств. Многие из тех, с кем вы случайно сойдетесь в этом году, останутся в вашей жизни надолго. Одиноких Тельцов ожидают перемены на личном фронте, главное будьте решительнее и не раздумывайте о том, правильно ли вы поступаете. Семейных Тельцов может ожидать прибавление в семействе.
Гороскоп на 2019: Близнецы
Общительная и компанейская Свинья относится к Близнецам с симпатией, а значит они добьются успеха в любом деле, за которое возьмутся. Особенно благосклонна она будет к людям творческих профессий: их ждут новые интересные, хорошо оплачиваемые проекты. Но у этой медали есть и другая сторона, окунувшись с головой в работу, вы можете получить разлад в семье. Поэтому постарайтесь уделять своим близким время, устраивайте им приятные сюрпризы. Уже к лету Близнецы смогут увидеть первые плоды своей деятельности, немного расслабиться и ненадолго отправиться в отпуск. Кстати, велика вероятность, что именно в отпуске вы познакомитесь с людьми, которые смогут стать вашими партнерами или будут полезны в бизнесе. А свободные Близнецы заведут головокружительный роман. Да, и откажитесь от экстремальных видов спорта – высокий риск травматизма.
Гороскоп на 2019: Рак
Рак устанет от общения, замкнется в себе и минимизирует контакт с окружающими, возможно, даже с самыми близкими. В профессии успехов добьются те представители данного знака, результат работы которых зависит только от них самих, так как работать в команде им будет очень сложно. В личной жизни возможны конфликты в семье. Чтобы избежать неприятностей, постарайтесь пересилить себя и иногда выходить в свет, путешествовать и заводить новые знакомства, не терять связи со старыми друзьями и родными. При этом, не тратьте время на тех людей, которые приносят в вашу жизнь негатив. Возможны проблемы с желудочно-кишечным трактом и появление лишнего веса. Старайтесь правильно питаться и хотя бы немного заниматься спортом.
Гороскоп на 2019: Лев
В первой половине года Лев будет все время находиться в центре внимания, а его заслуги на трудовом поприще, наконец-то, будут оценены по достоинству и он получит повышение по службе, а вместе с ним новый круг должностных обязанностей. Внимания будут требовать также близкие, которые будут создавать проблемы, и Льву придется их решать.Распределяйте силы и не перенапрягайтесь. Задумайтесь, что нужно именно вам, и не спешите решать проблемы других. Разрываясь между работой и семьей, вы можете подорвать здоровье. Это скажется частыми головными болями. Не ждите пока это пройдет само собой, обращайтесь к врачу, иначе может развиться хроническое заболевание. Летом высока вероятность встретить свою настоящую любовь. Причем, чувства будут такими сильными, что принесут серьезные перемены: переезд в другой город или страну, смену работы, уход из семьи и т. д. У семейных Львов возможно пополнение в семье.
Гороскоп на 2019: Дева
Для Дев этот год станет работой над ошибками и подведением итогов. Сейчас пришло то самое время сбора урожая. И пожнете вы ровно то, что посеяли. Есть вероятность, что к весне вы улучшите отношения с коллегами, а возможно, даже заведете служебный роман, который в последствии может закончиться браком. Избегайте переохлаждения и других чрезмерных нагрузок на организм, они могут откликнуться в вашем теле хроническими заболеваниями. Во второй половине года Девы могут получить интересное бизнес предложение. Хорошенько взвесьте все «за» и «против», тщательно изучите бизнес-план и берите в партнеры только надежных людей, чтобы минимизировать вероятность, что что-то пойдет не так как вы изначально планировали.
Гороскоп на 2019: Весы
Весы откроют в себе новые скрытые ресурсы. У них будет желание обучаться чему-то новому, или превратить свое хобби в источник дохода. Некоторые Весы решат сменить работу, или даже получить другую профессию. Если они не побоятся пойти за своим творческим вдохновением, у них все получится: будут заводиться полезные знакомства, а обстоятельства складываться наилучшим образом. В связи с большой занятостью своим новым увлечением, возможны конфликты в семье, поэтому постарайтесь не забывать о своих близких. В целом, будет радовать и самочувствие – не ожидается никаких серьезных проблем со здоровьем. Возможны некоторые неприятные моменты с сердечно-сосудистой системой, поэтому постарайтесь пить поменьше кофе и не нервничать по пустякам. Возможна покупка нового жилья или капитальный ремонт там, где проживаете сейчас.
Гороскоп на 2019: Скорпион
У Скорпионов в этом году начнется новый жизненный этап. Перемены могут коснуться карьеры, бизнеса, учебы, личной жизни. Возможен переезд в другой город или даже страну. Все старое будет рушится на глазах, открывая дорогу новому. Особенно трудно придется в мае. На это время не планируйте никаких новых начинаний и постарайтесь относиться ко всему происходящему несколько отстраненно, помните, этот этап скоро закончится. Уже в начале лета вы ощутите прилив сил и увидите новые возможности реализовать задуманное. Также летом у вас может случиться бурный роман. К декабрю ситуация стабилизируется и вас перестанет "штормить", личная жизнь наладится, а в работе наметится карьерный рост. И еще, берегите нервы и не взваливайте на себя чужие проблемы.
Гороскоп на 2019: Стрелец
Обычно жизнерадостный Стрелец в начале года почувствует упадок сил, связанный, в первую очередь, с переживаниями из-за материальных проблем. Помощь придет от близких друзей и родственников, которые помогут найти выход из затруднительной ситуации. И уже к концу лета ваше материальное состояние поправится настолько, что вы начнете задумываться о благоустройстве дома или расширении жилплощади. Это может быть кстати, так как Стрельцы вполне вероятно могут вступить в брак или ожидать пополнения в семействе. У одиноких Стрельцов осенью могут проснуться чувства к человеку, которого они давно знают.
Гороскоп на 2019: Козерог
Год Свиньи преподнесет Козерогам, которые любят, когда все идет по плану, ряд сюрпризов. Это могут быть серьезные перемены в жизни, связанные со сменой работы или местом жительства. Также Козерогов ждет много новых знакомств, которые могут в дальнейшем стать партнерами по бизнесу. В личной жизни все сложится удачно – Козероги, находящиеся в браке, смогут укрепить отношения со своей второй половинкой и перейти на новый уровень, если будут готовы слышать не только свое мнение. Свободные Козероги могут встретить свою любовь осенью. Возможны некоторые проблемы со здоровьем, связанные с эмоциональными и физическими перегрузками и нарушением здорового образа жизни.
Гороскоп на 2019: Водолей
Для Водолеев этот год будет непростым. Их ждут конфликты с друзьями и возлюбленными, которые произойдут, если Водолеи не умерят свой эгоизм. Постарайтесь быть более восприимчивыми к чувствам и проблемам других, мир не вертится вокруг вас. К середине лета возможны материальные проблемы. Справиться с ними самостоятельно, скорее всего, не получится. Обратитесь за помощью к друзьям, они помогут вам найти дополнительный источник дохода. Выдохнуть Водолеи смогут лишь к концу года. К этому времени, если вы все делали правильно, дела на работе и личная жизнь наладятся.
Гороскоп на 2019: Рыбы
Для Рыб 2019 год сложится весьма удачно. Их ждет карьерный рост и, возможно, они даже возглавят какое-то предприятие. Творческие Рыбы смогут, наконец-то реализовать свои задумки: организовать свою выставку, издать книгу, снять фильм и т. д. Их работа будет оценена по достоинству и может найтись человек, который захочет спонсировать ваше творчество. Семейные Рыбы будут наслаждаться жизнью вместе со своими близкими, возможно, отправятся в путешествие или приобретут что-то для семьи, о чем давно мечтали. Одинокие Рыбы осенью встретят очень интересного человека, но вероятность, что из этого получится нечто серьезное, не слишком высока. Могут возникнуть проблемы со здоровьем, связанные с переохлаждением, а также вредными привычками. 2019 год лучшее время для того, чтобы бросить курить, отказаться от алкоголя и других зависимостей.