2017-ի աստղագուշակն՝ ըստ կենդանակերպի նշանների
Արևելյան օրացույցով 2017 թվականը Հրե Աքաղաղի ժամանակաշրջանն է։ Անձը ով ծնվել է այդ տարում, շատ ընտանեկան է, միշտ առաջին շարքերում, ամեն ինչ վերցնում է իր վրա և լավ հասկանում է նորաձևությունից` հետևելով իր արտաքինին։ Որպեսզի հասնի դրված նպատակին` պատրաստ է շատ բանի։
Աստղագուշակի բոլոր կենդանակերպերի համար 2017-ը կլինի բավականին անհանգիստ։ Ցանկալի է այն դիմավորել ընտանեկան շրջապատում, որևէ պայծառ հագուստով՝ թանկարժեք և նորաձև։ Աքաղաղի տարում ամենակարևորը չալարելն է․ հարկ է լինել այդ թռչնի պես՝ կենսունակ և շարժուն։ 2017 թվականի Աստղագուշակը զգուշացնում է, որ մեր կյանքում նշանակալի փոփոխություններ կկատարվեն, որոնց ընդունելուց չպետք է վախենալ։
2017-ի ամենասկիզբը դժվար է լինելու յուրաքանչյուրի համար։ Եթե վերանայեք ձեր կյանքի սկզբունքները, ապա հեշտորեն կարող եք ձերբազատվել ձեր թերություններից ու թոթափել կուտակված խնդիրները։
Ինչ վերաբերում է աշխատանքային ճակատին, ապա 2017-ը շատ հարմար է նոր աշխատանքի անցնելու և ինքնադրսևորման համար։ Կարելի է նոր մասնագիտություն յուրացնել կամ բաձրացնել եղած որակները։ Շատերին վիճակված կլինի փոխել գործունեության ոլորտը։
2017 թվականին շատ լուրջ վերաբերվեք։ Աքաղաղը շատ է սիրում ռիսկի գնալ, այդ իսկ պատճառով քննադատաբար գնահատեք ձեր հնարավորությունները։ Տարվա սկզբում չարժե իրականացնել ֆինանսների հետ կապված լուրջ գործարքներ կամ գործողություններ, քանի որ դրանք կարող են ձախողմամբ ավարտվել։ Նմանապես չարժե խրվել պարտքերի մեջ, և խոշոր գումարներ փոխառել։
2017-ի ձմռանը հանրավոր են գրիպի համաճարակի բռնկումներ։ Եթե քրոնիկ հիվանդություններ ունեք, ապա ակնկալեք սրացումներ, ընդ որում, դա կարող է տեղի ունենալ ամենաանհարմար պահի։ Այդ իսկ պատճառով նախօրոք կանխարգելիչ միջոցառումներ ձեռնարկեք։
2017-ի աստղագուշակն ըստ կենդանակերպի նշանների.
Աստղագուշակ 2017․ Խոյ
Ձեր համար 2017 թվականը խոստանում է հաջողակ լինել բազմաթիվ տեսակետներից․ այն ձեզ կնվիրի բազում հնարավորություններ և խոստումնալից հեռանկարներ։ Առաջին հերթին դա կապված կլինի հենց ձեր փոփոխությամբ․ դուք կդառնակ ավելի շարժուն, նախաձեռնող և շփվող։ Հնարավոր է նաև, որ այս տարվա որոշ իրադարձություններ շրջադարձային նշանակություն ունենան ձեր կյանքում։
Դուք կսկսեք այլ կերպ վերաբերվել շրջակա աշխարհին և կվերանայեք ձեր հանդեպ ունեցած պահանջները։ Այդ առումով այն ամենը, ինչը խանգարում էին ձեզ հասնել ձեր նպատակներին և հաջողակ լինել անցած տարում, աստիճանաբար կլքի ձեր կյանքը։ Դուք ձեռք կբերեք ծանոթների և ընկերների ավելի լայն շրջանակ, կհաղթահարեք ձեր բոլոր ներքին հակասությունները և, հնարավոր է, կմոտենաք ձեր երազանքին։
Աստղագուշակ 2017․ Ցուլ
Այս տարին ձեզ կնվիրի բավականին հնարավորություններ կյանքի կոչելու ձեր գաղափարներն ու ծրագրերը, որոնք անցյալ տարի միայն մտահղացել էիք։ Հնարավոր են փոփոխություններ ձեր աշխարհայացքում և շրջակա աշխարհի ընկալումներում։ Տարվա առաջին ամիսն ամենահաջողը կլինի պլանավորման, ձեր ապագա նախագծերի հիմքը դնելու առումով։ Փետրվարը կարող է լինել բարդ և փորձություններով լի ամիս։
Մինչև գանրնան կեսը կարող եք զգալ էներգիայի պակաս, այդուհանդերձ, մայիսի գալով երկրորդ շնչառություն կբացվի, ինչը հնարավորություն կտա տրամադրվել 100%-ով և հաջողության հասնել գործերում։ Դուք կարող եք մտածել աշխատանքի կամ գործունեության ոլորտի փոփոխման մասին, սակայն այդ ցանկություններին բավականին զգույշ մոտեցեք․ ոչ բոլոր առաջարկները ձեզ համար հեռանկարային կլինեն։
Արդեն մայսի վերջին և հունիսի սկզբին ձեր առջև նոր հնարավորություններ կբացվեն ձեր տաղանդների ու գործարար հմտությունների կիրառման համար։ Վերջին տարիների ամենալավ հեռանկարները։
Նոյեմբերը կարող է բարդ ամիս լինել շփումների և հարաբերությունների առումով․ աշխատեք խուսափել հակամարտություններից, նրբորեն շրջանցեք սուր անկյուները և կիրառեք ձեր բոլոր դիվանագիտական հմտությունները։
Օգոստոսի երկրորդ կեսը և սեպտեմբերի սկիզբը նպատավոր է հանգստի ու առողջության մասին հոգ տանելու համար․ այդ շրջանում ավելի լավ է ձեզ չծանրաբեռնեք աշխատանքով։
Դեկտեմբերի երկրորդ կեսը կբերի հավասարակշռություն և հանդարտություն, շրջապատի հետ կայուն հարաբերություններ և ներքին ներդաշնակություն։
Աստղագուշակ 2017․ Երկվորյակ
2017 թվականը կդառնա ձեր կյանքի նոր հունի սկիզբը, կբերի բազմաթիվ դրական տպավորություններ և հաջող նախագծեր, իսկ նախորդ տարվա տհաճություններն անցյալում էլ կմնան։ Փետրվարին կզգաք կենսունակության և ակտիվության ներհոսք․ ամենայն հավանականությամբ, զգալիորեն կմեծացնեք ձեր շրջապատը և նոր ընկերներ ձեռք կբերեք։
Այդ կապակցությամբ դուք ավելի վստահ կզգաք ձեր և ապագայի նկատմամբ։ Սակայն այդ վստահության մեջ շատ հեռու մի գնացեք․ հանգամանալի վերլուծեք ձեր բոլոր կարևոր որոշումները և շատ մի վստահեք կանխազգացմանը։
Ապրիլը թույլ կտա բացահայտել ձեր ստեղծագործական բնույթը, ինչպես նաև ձեր որոշ նոր որակներ, հնարավորություն կտա դրսևորել ձեզ որոշակի ստեղծագործական նախագծերում։ Օգտագործեք մայիսի առաջին շաբաթը, որպեսզի ավարտեք բոլոր սկսած գործերը և փակեք պարտքերը, սակայն դա լավ ժամանակահատված չէ նոր գործեր սկսելու համար։ Մայիսի վերջից մինչև օգոստոսի սկիզբը ձեր համար կսկսվի արգասաբեր և բարենպաստ շրջան, որը հսկայական պտուղներ կտա։ Ահա թե ինչու այդ շրջանում հարկավոր է լավ աշխատել, իսկ համգստի մասին մտածել օգոստոսի վերջին, սեպտեմբերի սկզբին։
Հանգիստը, ի դեպ, նույպես հրաշալի կանցնի, եթե լավ պլանավորեք այն․ ռոմանտիկ արկածները և ամնոռանալի տպավորությունները ձեր համար երաշխավորված են։ Սեպտեմբերի վերջին դարձյալ հարկ է ակտիվ աշխատանքի անցնել․ դուք կարող եք հաջողությամբ հաղթահարել ընթացիկ գործերը և պլանավորեք խոստումնալից ապագան։
Կավարտեք այս հագեցած տարին գլխապտույտ հաջողությամբ և աշխատանքային առաջընթացով։ Մի մտահոգվեք, եթե նյութական փոխհատուցումը մեծ չլինի, ինչպես ակնկալում էիք․ ձեր աշխատանքը կփոխհատուցվի ինչ-որ ավելի արժեքավոր բանով։
Աստղագուշակ 2017․ Խեցգետին
Այս տարին ձեզ հեռու կպահի սխալ քայլերից և որոշումներից, այդ իսկ պատճառով մի տխրեք, եթե որոշ գաղափարներ չհաջողվի կյանքի կոչել․ նշանակում է դրանք ի սկզբանե անհաջող էին։ 2017 թվականին դուք կկարողանաք ձեր մեջ բացահայտել ինչ որ նորը, փորձել ձեզ նոր դերում, որոշ իրերի նկատմամբ փոխել ձեր հայացքները։ Հնարավոր է անգամ դուք ձեզ համար գտնեք կյանքի իմաստն ու նշանակությունը։
Ձեր կանխազգացումն աննախադեպ ուժեղ կլինի, այն ձեզ կհուշի իրավիճակներից ճիշտ ելքերը, ինչպես նաև որոշ գործերում շահ ստանալ։
Հունվարն աչքի կընկնի գործընկերների հետ հարաբերությունների կայունությամբ, ինչպես նաև ակտիվության և նախաձեռնողականության պոռթկումով։ Փետրվարին ձեզ նվիրեք անձնական կյանքին և այդ բնագավառում խնդիրների լուծմանը։ Իսկ աշխատանքով կզբաղվեք և նոր նախաձեռնություններ կսկսեք փետրվարի վերջին ու մարտի սկզբին։ Պատրաստ եղեք ամբողջությամբ գործելու ապրիլին, քանի որ այն կլինի տարվա ամենալարված և զբաղված ամիսը։
Հունիսին հանգստանալու ամենահարմար շրջանն է։ Ծննդյան օրից հետո դուք կզգաք ուժի ներհոսք և ինքներդ կընտրեք՝ ուղղուրդել այն դեպի աշխատանքը, թե դարձյալ հանգստին։
Սեպտեմբերի սկզբին կյանքի շարժը մի փոքր կնվազի, իսկ հոկտեմբերի կեսին ու նոյեմբերի սկզբն դարձյալ թափ կհավաքի։ Այդ ընթացքում հնարավոր է առաջխաղացում ունենաք աշխատավայրում։ Մինչև տարևվերջ մնացած ժամանակը հարկ է նվիրել սկսած գործերի ավարտելուն, չփակված հարցերի լուծմամբ և հաջորդ տարվա հեռանկարների մասին մտածելուն։
Աստղագուշակ 2017․ Կշեռք
Այս տարի դուք, ինչպեs երբեք կլինեք նպատակասլաց և հաջողության միտված։ Ձեր մեջ կբացահայտեք ներշնչանքի, ստեղծագործելու անհայտ աղբյուրներ։ Այս տարին նաև կնվիրի շփումներն ընդլայնելու հազվագյուտ հնարավորություններ․ ձեզ սպասում են հանդիպումներ նոր գոծընկերների հետ, որնց հետ համագործակցությունը կլինի բավականին կայուն և արդյունավետ։
2017-ին հաջողությամբ կավարտվի ցանկացած շարժում․ դեպի ծովափ փոքրիկ ճանապարորդությունից սկսած մինչև բնակության վայրի կտրուկ փոփոխությունը։ Բաց մի թողեք նաև կրթական մակաևդակի բարձրացման հնարավորությունը՝ նոր գիտեիքներ ստանալը կլինի շատ դյուրին, ինչը ձեզ հետագայում պետք կգա
Հունվարի կեսն աշխատանքի համար նպաստավոր շրջան է։ Լուծեք գործնական խնդիրները, ծրագրավորեք, կապեր հաստատեք՝ ամեն ինչ կստացվի։
Փետրվարն ավելի լարված կլինի, սակայն, եթե դուք ուժ գտնեք ինքնակազմակերպման ու ջանքերի գործադրման համար, թեթև և արդյունավետ կանցկացնեք և այդ ամիսը։ Մարտին աշխատեք լսել ներքին ձայնին․ ձեր թաքնված տաղանդի և ունակությունների դրսևորման շրջանն է, երբ կկարողանաք լուծել կարևոր խնդիրներ։
Ապրիլը կլինի տարվա ամենահաջող ամիսը․ սեր, աշխատանք, հարաբերություններ, հոբբի․ հաջողությունը ժպտում է ցանկացած ոլորտում։
Մայիսին ձեզ սպասում է մասնագիտական ակտիվության գագաթնակետը, ինչը անկում կապրի ամռան սկզբին։
Հունիսին ձեզ աշխատավայրում սպասում են շատ գործեր, սակայն նաև բազմաթիվ խնդիրներ դրանից դուրս։ Այս խորհրդավոր շրջանը՝ հղի ամենատարբեր փոփոխությունների հնարավորություններով, կձգվի մինչև օգոստոս։
Օգոստոսի վերջից մինչև ձեր ծննդյան օրն աշխատեք նոր ծրագրեր չսկսել, ղեկավարության աչքից հեռու մնալ և թուլացնել աշխատանքային ակտիվությունը։ Գործնական բանակցությունները և կարևոր ծրագրերը հետաձգեք մինչև դեկտեմբեր։
Նոյեմբերը կարող է բերել վեճեր և անըմբռնում, իսկ ահա դեկտեմբերին ամեն ինչ կկարգավորվի։ Նոր տարին դուք կդիմավորեք ինքներդ ձեր հետ ներդաշնակությամբ։
Աստղագուշակ 2017․ Կույս
2017 թվականnն ավելի լավ է սկսեք անցյալ տարվա արդյունքների ամփոփմամբ, սխալների և ճիշտ լուծումների վերլուծությամբ։ Դա թույլ կտա հեմք ստեղծել առաջիկա ողջ տարվա համար, որը, դատելով ամեն ինչից, ձեզ համար կդառնա բավականին հաջողակ։ Դուք կդառնաք ավելի շփվող, կլավացնեք հարաբերությունները ղեկավարության, գործընկերների և մտերիմների հետ։
Ձեր գործարար հատկանիշները կգնահատվեն ու գովասանքի կարժանանան։
Աշխատանքային առաջընթացի ամենահաջող շրջանը հունվարի կեսն է՝ մինչև ամսվա վերջ։ Իsկ ահա փետրվարին հարկ չկա ջանք թափել․ այն պետք է լինի հանգիստ ամիս, որի ընթացքում դուք, ավելի շատ կզբաղվեք գործընկերների հետ հարաբերությունների խորացմամբ։
Մայիսի վերջից մինչև օգոստոս ձեզ համար կսկսվի աննախադեպ հաջող շրջան․ Դուք առաջընթաց կունենաք հոգևոր առումով, կլայնացնեք շփման շրջանակները, հաջողության հասնել գործերում, կլինեք շատ ակտիվ։
Սեպտեմբերից կյանքի տեմպը պետք է արագացնել․ աշխատեք կարևոր որոշումներ չընդունել։ Վիճահարույց հարցերը փորձեք վերլուծել սառը դատողությամբ և՝ ինքնուրույն։ Այդ շրջանում զգույշ եղեք նաև ղեկավարության հետ հարաբերություններում։
Սեպտեմբերի վերիջին կգրանցվի էներգիայի և ուժի ներհոսք, ինչը նպաստավոր կազդի ձեր աշխատունակության վրա։ Հնարավոր է կկարողանակ կյանքի կոչել ամենաանհավանական գաղափարներն ու ծրագրերը։ Ձեր մասնագիտական մակարդակն ու գիտելիքները էապես կլավանան։
Նոյեմբերի երկրորդ կեսին աշխատեք չներքաշվել վեճերի մեջ և հարաբերություններում շրջանցել սուր անկյունները։
Աստղագուշակ 2017․ Առյուծ
2017-ին դուք ձեր մեջ պետք է զարգացնեք թիմային ոգին։ Հնարավոր է, որ հենց գործընկերները և ընկերները կուղղուրդեն ձեր առաջընթացն այս ոլորտում․դուք կունենաք շատ ընդհանուր գործեր, համատեղ աշխատանք և նախագծեր։ Մի կողմ դրեք ձեր անհատականությունը, այս տարի այն կարող է ձեզ լավ վնասել։ Դրա փոխարեն սովորեք հասկանալ այլ մարդկանց և կռահել նրանց մտքերը։
Հնարավոր է, դրանում առաջընթաց գրանցելով, դուք աշխատանքային սանդուղքով վեր կբարձրանաք շատ ավելի արագ, քան կարող էիք պատկերացնել։ Այս տարի բոլոր մտահղացումների կենսագործման գրավականը ինքնավստահությունը և ոգու առկայությունն է․ այս երկու բաղադրիչները կփշրեն դեպի հաջողություն տանող բոլոր խոչընդոտները։
2017-ին ձեր կարևոր օգնականներից մեկը կլինի կանխազգացումը․ սովորեք լսել նրա ձայնը։ Պայքարեք ևս մեկ ձայնի՝ ալարկոտության դեմ․ այս տարին ալարկոտներին չի սիրում։ Տարվա երկու ամիսն աշխատանքային առումով կարող է լինել լարված, սակայն ձեզնից կպահանջվի լինել հանգիստ և զգացմունքային առումով հավասարակշռված ցանկացած իրավիճակում․ այդ ժամանակ խնդիրները ձեզ կշրջանվեն։
Մարտի կեսին դուք առույգություն, էներգիա և կենսունակություն կզգաք, կստանաք արժանին ձեր աշխատանքի դիմաց։
Ապրիլը և մայիսը կլինեն լարված ամիսներ, որոնք կպահանջեն դրմացկունություն, հավաքվածություն և կազմակերպվածություն։ Տարվա ամենահաջողված ամիսը հուլիսն է։ Այս ամսում ձեզ ապասում է հաջողություն ցանկացած գործերում, բռնեք պահը և մի հրաժարվեք նոր առաջարկներից ու ծանոթություններից։
Օգոստոսի սկզբին կարելի է թույլ տալ հանգստանալ գործերից և ժամանակը տրամադրել առողջությանը։ Սեպտեմբերի վերջից մինչև նոյեմբերի կեսը ձեզ սպասում է ևս մեկ հաջողության շերտ, իսկ ահա նոյեմբերի երկրորդ կեսին զգույշ եղեք գործերում և կշռադատեք ցանկացած որոշում։ Դեկտեմբերի սկզբից մինչև տարվա վերջը դուք կլինեք աշխատունակ և առույգ։
Աստղագուշակ 2017․ Կարիճ
Ձեր նշանի համար 2017 թվականը չի խոստանում դյուրին լինել, այդուհանդերձ այն առանց հաջողությունների չի լինի։ Ձեզ կհաջողվի լուծել խնդիրները, որոնք ձեզ մտահոգում են արդեն երկար ժամանակ։ Հնարավոր կլինի նաև ավարտին հասցնել այն ծրագրերը, որոնք սկսել էիք նախորդ տարի։
2017-ին պետք է չափազանց զգույշ լինել շփումներում․ ցանկացած անզգույշ խոսք կարող է հանգեցնել հակամարտության, հատկապես նրանց հետ, ում հետ շփումն առանց այդ էլ հարթ չէ։
Սովորեք որշակի իրավիճակներում նախաձեռնությունը վերցնել ձեր վրա և հույս դնել միայն սեփական ուժերին։ Ականջալուր եղեք ձեր ներքին ձայնին․ այն հազվադեպ կսխալվի և հրաշագործ ձևով կհուշի ելքեր ցանկացած իրավիճակից։
Հունվարին մի եղեք վստահող․ քաղցր շփումները և հեշտ շահ ստանալու հնարավորությունները կհանգեցնեն անհաջողության։ Փետրվարին հնարավոր են ուժգին ցնցումներ և տհաճություններ․ պատրաստ եղեք դրանց հաղթահարել լավատեսությամբ։ Փետրվարի վերջին կվերադառնաք բնակնոն կյանք և անգամ հնարավոր է առաջընթաց ունենաք աշխատավայրում։
Հունիսին աշխատեք կարգավորել հարաբերությունները գործընկերների հետ, ինչը ձեզ կօգնի գործերում։ Օգոստոսին առավելագույնս կակտիվանան ձեր գործարար ունակությունները, կլինեք շարժուն և հաջողակ։
Սեպտեմբերը ևս հագեցած կլինի, սակայն շրջահայաց եղեք և վերլուծեք ցանկացած լուծում։ Նոյեմբերը տարվա ամենաարգասաբեր ամիսներից մեկն է, այն կբերի բազմաթիվ նոր տպավորություններ, հետաքրքիր հանդիպումներ և իրադարձություններ։
Դեկտեմբերին ուշադրություն դարձրեք ձեր հոգևոր առաջընթացին, վերանայեք ծրագրերը և նոր տարվան ընդառաջ մի փոքր դանդաղեցրեք կյանքի տեմպը։
Աստղագուշակ 2017․ Աղեղնավոր
Ձեր կողմից որոշակի ջանքերի դեպքում 2017 թվականը ձեր համար կդառնա ամենաարդյունավետ և շռայլ տարիներից մեկը։ Ընդլայնեք հետաքրքրությունների և ծանոթությունների շրջանակը, ծրագրեր կազմեք ու զարգացեք։ Ձեր նպատակն է աճ արձանագրել թե մասնագիտական, թե հոգևոր առումով։ Ձեզանից կպահանջվի դիմացկունություն, կազմակերպվածություն, և, ամենակարևորը, որոշումների մեջ հետևողականություն։
Աստղագետները խորհուրդ են տալիս այս տարի առաջին տեղում դնել ոչ թե արտաքին, այլ ձեր ներքին աշխարհը։
Հունվարին պետք է ստեղծել որոշակի ֆինանսական հիմք ողջ տարվա համար։ Փետրվարին ստիպած կլինեք շատ շփումներ ունենալ, դիմավորել նոր մարդկանց։ Սա նաև մասնագիտական ակտիվ գործունեության ամիս է։ Ապրիլը ոսկե շրջան է ապագա ծրագրերն ու իրադարձությունները պլանավորելու համար։ Ապրիլի վերջից, մինչև ամռան ավարտը գործնականում կգա մի շրջան, երբ դուք կկարողանաք հեշտորեն իրականացնել լավ մշակված գաղափարները։
Սեպտեմբերի սկզբին զգույշ եղեք թղթերի և փողի հետ․ թող ամեն ինչում կարգուկանոն լինի, հակառակ դեպքում հնարավորություն կա ինչ-որ կարևոր բան կորցնելու։ Սեպտեմբերի կեսից մինչև նոյեմբեր ձեզ սպասում է աշխատանքային ակտիվություն․ աշխատեք չկորցնել տեմպը, լուծել ձեր առջև դրված բոլոր խնդիրները։
Դեկտեմբերը նույնպես կբերի բազմաթիվ գործեր և հոգսեր, այդուհանդերձ, այդ ամենը կուղեկցվի ուրախությամբ․ դուք նոր տարին կդիմավորեք բարձր տրամադրությամբ։
Աստղագուշակ 2017․ Այծեղջուր
2017 թվականին դուք լրջորեն պետք է մտածեք մասնագիտական առաջընթացի մասին։ Այս տարի ամեն ինչ նպաստելու է դրան․ անգամ ձեր շրջապատը կխրախուսի ձեզ դրանում։ Օգտագործեք ողջ տեղեկատվությունը, ինչը ստանում եք արտաքին աշխարհից․ ինչ-որ բան ձեզ կարող է պետք գալ մարդկանց հետ հարաբերություններում և աշխատանքում։
Հունվարին ձեզ մոտ կարող են հայտնվել նոր, հետաքրքիր ծրագրեր, որոնք անգամ ձեզ համար անսպասելի են։
Փետրվարը, հնարավոր է, բերի «ձմեռային ընկճախտ», սակայն աշխատեք չտխրել․ արդեն մարտին դուք կզգաք էներգիայի ներհոսք և աննախադեպ ակտիվություն։
Ապրիլին հարկ չկա ձեզ ծանրաբեռնեք աշխատանքով, հակառակ դեպքում կարող եք վտանգի տակ դնել ձեր առողջությունը։
Մայիսի վերջում և հունիսին աշխատեք ավարտել բոլոր կիսատ մնացած գործերն ու նախագծերը, իսկ ահա հուլիսի կեսին ժամանակն է արձակուրդ վերցնել ու և լավ հանգստանալու։ Օգոստոսի վերջին և սեպտեմբերի սկզբին աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունը կարող է մեծանալ մի քանի անգամ, սակայն մի վախեցեք՝ որքան շատ ուժ դուք ծախսեք հիմա, այդքան մեծ կլինի փոխհատուցումը հետագայում։
Հոկտեմբերն ու նոյեմբերը կարող է նվիրել բավականին ստեղծագործական գաղափարներ և էներգիա՝ դրանք իրականացնելու համար։
Դեկտեմբերին ձեզ կհամակի տոնական տրամադրությունը, որը թույլ չի տա տխրել մինչև տարևերջյան տոները։
Աստղագուշակ 2017․ Ջրհոս
Այս տարի ձեզ համար կլինի հատկապես արդյունավետ ստեղծագործական առումով։ Հունվարին փորձեք մի փոքր հանգստանալ աշխատանքից և թուլանալ, ծրագրեր կազմել գալիք տարվա համար։ Փետրվարին ստիպված կլինեք գլխով խրվել գործերի մեջ, այնպես որ պատրաստ պահեք ձեր բոլոր գործնական հմտությունները։
Բարեկամների ու մտերիմների աջակվությունը նույնպես հաճելի և անհրաժեշտ կլինի այդ շրջանում։
Մարտի երկրորդ կեսը նպաստավոր է ամենայն նոր մեկնարկի, ինչպես նաև գործընկերների հետ հարաբերություններ հաստատման համար։ Օգտվեք առիթից և հարթեք բոլոր հակամարտություններն ու կանխեք նորերը։ Մայիսի վերջը և հունիսը տարվա լավագույն շրջանն է, երբ հնարավոր է մասնագիտական աճ և հոգևոր զարգացում։
Հուլիսի երկրորդ կեսը հարաբերությունների համար վտանգավոր շրջան է, աշխատեք շրջանցել սուր անկյունները և փոխզիջումների գնալ։ Օգսոտոս-սեպտեմբերին լավ կլինի հանգստանալ և կազդուրվել։
Հոկտեմբերն ակտիվ ամիս կլինի՝ բազմաթիվ նոր ծանոթություններով, ծրագրերով և իրադարձություններով լի։
Նոյեմբերին չարժե շատ ժամանակ տրամադրել գործերին։ Ավելի լավ է դրանք հետաձգեք մյուս ամիս և զբաղվեք ձեր առողջությամբ։
Դեկտեմբերը հաջող ամիս է․ կլինեք ակտիվ և առույգ, նոր տարուն կունենաք հրաշալի տրամադրություն։
Աստղագուշակ 2017․ Ձկներ
2017 թվականը ձեր նշանի համար կանցնի «տուն և ընտանիք» կարգախոսով։ Ձեզ մոտ հնարավորություն կառաջանա հանդիպելու կյանքի ուղեկցին, ընտանիք կազմելու կամ բարեկարգելու տունն այնպես, ինչպես վաղուց ցանկանում էիք։ Բոլոր ձեր պլանները՝ կապված շինարարության, տնային հարմարավետության հետ, կպսակվեն հաջողությամբ։ Այս տարի կբարելավվի ձեր նյութական վիճակը․ դուք կդառնաք ավելի հանգիստ և ինքնավստահ։
Առավել հագեցած կլինի տարվա առաջին կեսը։
Հունվարին ձեզ սպասում են անակնկալ իրադարձություններ և լուրջ առաջարկներ, սակայն ձեր բոլոր պատասխանները և քայլերը պետք է լինեն շատ լուրջ մտածված։ Փետրվարին նախընտրելի է չսկսել ոչ մի նոր նախաձեռնություն, այլ ավարտին հասցնել նախկին բոլոր գործերը։ Մարտին աշխատեք ավելի քիչ գործել՝ շեշտը դնելով արարման ու խորհելու վրա։ Ապրիլին, գուցե, հարկ լինի ուղղելու նախկինում թույլ տված որոշ սխալներ․ փորձեք դրանցից դասեր քաղել հետագայի համար։ Մայիսի վերջից մինչև օգոստոսի կեսը կլինի տարվա ամենահրաշալի և նպաստավոր շրջանը։ Այն ձեզ կնվիրի ստեղծագործական գաղափարներ, կենունակություն, նոր ծանոթություններ, ռոմանտիկ արկածներ, և այն ամենը, ինչ կցանկանայիք ձեզ համար։
Օգոստոսի երկրորդ կեսը և սեպտեմբերի առաջին կեսը ավելի լավ է նվիրեք հանգստին։ Սեպտեմբերի վերջը կնվիրի նոր հնարավորություններ ու հեռանկարներ․ աշխատեք դրանք բաց չթողնել։
Նոյեմբերի սկիզբը շատ նպաստավոր շրջան է, հատկապես՝ ֆինանսական առումով, իսկ ահա նոյեմբերի կեսը վտանգավոր է հակամարտությունների տեսանկյունից՝ զգոն եղեք։
Դեկտեմբերին ձեզ կզգաք ներդաշնակ և վստահ, բոլոր խնդիրները լուծվում են ինքնըստինքյան։
Դիտվել է 15232 անգամ
Թողարկվել է բրիտանական Vogue-ի վերջին շապիկը, որը պատրաստել է նախկին գլխավոր խմբագրը. դրանում նկարահանվել են 40 հերոսուհիներ

Гороскоп на 2017 год по знакам зодиака
01.01.2017 По восточному календарю 2017 год – время Огненного Петуха. Человек, который родился в этот год очень хороший семьянин, всегда в первых рядах, все берет на себя, и отлично разбирается в моде, следя за своим внешним видом. Чтобы добиться поставленной цели, готов пойти на многое.
Для всех знаков Зодиака 2017 год будет весьма неспокойный. Встречать его желательно в кругу семьи, одетым во что-то яркое, дорогое и модное. В год Петуха главное не ленится, а быть как данное животное – напористым и подвижным человеком. Гороскоп на 2017 год предупреждает, что в нашей жизни произойдут значительные перемены, которые нужно не бояться принять. Самое начало 2017 года будет трудным периодом для каждого человека. Если пересмотреть свои жизненные позиции, то можно легко справиться со всеми своими недостатками и избавиться от накопившихся проблем.
Если говорить о карьере, то предстоящий год отлично подойдет для устройства на новую работу и самореализации. Можно освоить новую профессию или повысить свою квалификацию. Люди будут стремительно двигаться вверх по карьерной лестнице. Многим придется сменить свой род деятельности.
В 2017 году отнеситесь очень серьезно к своим денежным средствам. Петух очень любит рисковать, поэтому критично оценивайте свои возможности. В самом начале года лучше не проводить серьезных сделок и операций, связанных с финансами, так как это может закончиться неудачей. Не нужно также влезать в долги, и одалживать крупные суммы.
Зимой 2017 года вероятны вспышки вирусных заболеваний и эпидемий гриппа. Если у вас есть хронические заболевания, то ждите обострений, причем это может случиться в самый не подходящий момент. Поэтому заранее позаботьтесь о регулярной профилактике.
Гороскоп на 2017 год по знакам зодиака:
Гороскоп на 2017 год։ Овен
Для Вас 2017 год обещает быть успешным во многих аспектах: он подарит вам уйму возможностей и многообещающих перспектив. В первую очередь это будет связано с изменениями в Вас самих: вы станете более динамичными, инициативными и коммуникабельными, также вполне возможно, что какие-то события этого года полностью перевернут ваши взгляды на жизнь.
Вы станете иначе относиться к окружающему миру и пересмотрите требования к себе; в связи с этим всё то, что мешало Вам добиваться своих целей и быть успешным в предыдущем году, постепенно покинет Вашу жизнь.
Вы приобретёте более обширный круг знакомых и друзей, разрешите все внутренние конфликты с самим собой и, возможно, весьма приблизитесь к достижению заветной мечты.
Гороскоп на 2017 год։ Телец
Этот год подарит Вам немало шансов претворить в жизнь идеи и планы, которые в предыдущем году только зародились в Вашем воображении. Возможны изменения в Вашем мироощущении и восприятии окружающего мира. Первый месяц года будет самым удачным для планирования, создания фундамента для Ваших будущих проектов, февраль же может оказаться сложным и богатым на испытания месяцем.
До середины весны Вы можете чувствовать некоторую нехватку энергии, однако с наступлением мая откроется второе дыхание, что даст возможность выложиться на 100% и добиться успеха в делах. Вы можете задуматься о поиске новой работы или смене рода деятельности, однако отнеситесь к этим желаниям очень осторожно: не все предложения будут перспективными для Вас.
Однако уже в конце мая – начале июня перед вами откроются новые возможности по реализации всех ваших талантов и деловых качеств, возможно, самые грандиозные перспективы за последние годы.
Вторая половина августа и первая половина сентября благоприятна для отдыха, досуга, заботы о здоровье; в этот период лучше не загружать себя работой.
Ноябрь может стать непростым месяцем для общения и отношений: старайтесь избегать конфликтов, аккуратно обходите острые углы и применяйте все Ваши дипломатические способности.
Вторая половина декабря принесёт равновесие и спокойствие, стабильность в отношениях с окружающими и внутреннюю гармонию.
Гороскоп на 2017 год։ Близнецы
2017 год станет началом нового витка Вашей жизни, принесёт массу положительных впечатлений и успешных проектов, а неприятности из прошлого года позволит там и оставить. В феврале Вы почувствуете прилив жизненной энергии и активности; скорее всего, значительно расширите своё окружение и приобретёте новых друзей.
В связи с этим Вы также станете более уверенными в себе и в будущем, однако не заходите в этой уверенности слишком далеко: тщательно обдумывайте все важные решения и не слишком доверяйте интуиции.
Апрель позволит раскрыть творческую сторону Вашей натуры, а также какие-то новые качества в себе, даст возможность проявить себя в каких-то творческих проектах. Используйте первую неделю мая, чтобы завершить все начатые дела и рассчитаться с долгами, однако это не удачный период для начала чего-либо нового. С конца мая и до начала августа для Вас начнётся продуктивный и благоприятный период, который принесёт огромные плоды. Вот почему в это время стоит хорошо поработать, а об отдыхе задуматься в конце августа – сентябре.
Отдых, впрочем, тоже пройдёт на славу, если Вы хорошо его спланируете: романтические приключения и незабываемые впечатления вам обеспечены. В конце сентября стоит снова активно взяться за работу: вы сможете успешно справляться с текущими делами и планировать многообещающее будущее. Завершится этот насыщенный год головокружительным успехом и продвижением по службе. Не переживайте, если материальное вознаграждение будет не столь большим, как Вы ожидали – Ваш труд компенсируется чем-то более ценным.
Гороскоп на 2017 год։ Рак
Этот год предостережёт Вас от неправильных поступков и решений, поэтому не печальтесь, если некоторые идеи не удастся воплотить в жизнь – значит, они были изначально неудачными. В 2017 году вы сможете открыть в себе что-то новое, попробовать себя в новом качестве, изменить взгляды на некоторые вещи, возможно, Вы даже решите для себя вопрос смысла жизни и предназначения.
Ваша интуиция будет как никогда сильной, она будет подсказывать Вам правильный выход из положения, а также поможет извлечь выгоду в некоторых делах.
Январь будет отличаться стабильностью партнёрских отношений, а также всплеском активности и инициативности. В феврале посвятите себя личной жизни и решению проблем этой области, сейчас не стоит слишком задумываться о делах и начинать что-то новое – для этого будет конец февраля и начало марта. Будьте готовы выложиться по максимуму в апреле, т.к. он станет наиболее напряжённым и занятым месяцем этого года.
В июне самое время отдохнуть от работы, забыть о проблемах и неприятностях. После дня рождения вы почувствуете прилив сил и сами выберите – направить их в работу или, опять же, на отдых. К началу сентября динамика жизни немного замедлится, а в середине октября – началу ноября снова наберёт ритм. В это время возможно ваше продвижение вверх по карьерной лестнице. Оставшееся до нового года время лучше посвятить завершению начатых дел, решению незакрытых вопросов и обдумыванию перспектив на следующий год.
Гороскоп на 2017 год։ Весы
В этом году Вы будете, как никогда, целеустремлённы и нацелены на успех. Вы откроете в себе неведомый до сих пор источник вдохновения и творчества. Этот год также подарит безграничные возможности для расширения связей: скорее всего, Вас ожидает встреча с новыми деловыми партнёрами, сотрудничество с которыми будет надёжным и весьма результативным.
В 2017 успехом увенчаются любые передвижения: от недолгого путешествия на море до глобальной смены места жительства. Не упускайте также возможности повысить уровень образования: получать новые знания будет легко и приятно; в будущем это также отразится и на Вашем социальном положении.
Середина января – благоприятный для работы период. Решайте деловые вопросы, планируйте, налаживайте связи – всё будет получаться. Февраль станет даже более напряжённым, но если Вы найдёте силы на самоорганизацию и усердие, легко и продуктивно проведёте и этот месяц. В марте старайтесь прислушиваться к себе – Ваши скрытые таланты и возможности проявятся именно в это время и помогут решить важные задачи. Апрель будет самым удачным месяцем года: любовь, работа, общения, хобби – удача улыбнётся в каждом из аспектов жизни.
В мае Вас ждёт пик профессиональной активности, который, впрочем, спадёт к началу лета. В июне вас ждёт много дел на работе, но и много суеты и романтики вне её. Этот волшебный период, способствующий самым разнообразным переменам в жизни, продлится до конца августа.
С конца августа и вплоть до дня рождения старайтесь не начинать каких-либо проектов, не попадаться на глаза начальству и вообще снизить рабочую активность до минимума (в разумных пределах, разумеется). Отложите деловые переговоры и важные проекты до декабря: ноябрь может принести конфликты и непонимание, а вот в декабре всё наладится. Новый год Вы встретите в гармонии с самими собой.
Гороскоп на 2017 год։ Дева
2017 год Вам лучше начать с подведения итогов прошлого года, анализа ошибок и правильных решений. Это поможет сформировать базу для всего следующего года, который, судя по всему, станет для Вас достаточно удачным. Вы станете более коммуникабельными, улучшите отношения с начальниками, коллегами и близкими людьми.
Ваши деловые качества, такие как пунктуальность, усидчивость, трудолюбие, будут оценены выше всяческих похвал.
Самый лучший период для карьерного продвижения – середина и вторая половина января. А вот в феврале не стоит усердствовать: это должен быть спокойной месяц, во время которого Вы, скорее всего, наладите отношения с партнёром и коллегами по работе.
С конца мая и вплоть до начала августа у Вас начнётся потрясающе удачная полоса: Вы будете развиваться в духовном плане, расширять круг общения, делать успехи в делах, будете очень активны. С сентября темп жизни следует сбавить: старайтесь не принимать важных решений, не суетиться. В спорных моментах старайтесь обдумать всё спокойно и наедине с собой. В этот период будьте также осторожны в отношениях с начальством.
В конце сентября будет наблюдаться небывалый прилив энергии и сил, что благоприятно скажется на Вашей работоспособности. Возможно, Вы сумеете претворить в жизнь самые невероятные замыслы и планы. Уровень Вашего опыта и профессиональных знаний значительно возрастёт. Во второй половине ноября старайтесь не вступать в конфликты и обходить острые углы в общении.
Гороскоп на 2017 год։ Лев
В 2017 Вам нужно развивать в себе командный дух. Возможно, именно друзья и коллеги будут определять направления Вашего движения в этом году: у Вас будет много общих дел, совместной работы и планов. Отодвиньте свой индивидуализм в сторону – в этом году он может Вам здорово навредить, вместо этого учитесь понимать других людей и угадывать их мысли.
Возможно, преуспев в этом, Вы взлетите по карьерной лестнице намного быстрее, чем можете себе представить. В этом году залог реализации всего задуманного – уверенность в себе и присутствие духа, эти два компонента снесут все преграды на пути к успеху.
В 2017 одним из Ваших главных помощников станет Ваша интуиция: учитесь слушать и слышать её голос. Боритесь с ещё одним голосом – голосом лени; этот год не любит лентяев. Первые 2 месяца года могут быть неспокойными в плане дел, однако от Вас требуется умение быть спокойными и эмоционально уравновешенными в любой ситуации, тогда проблемы обойдут стороной. С середины марта вы ощутите бодрость, энергию и жизненный тонус, получите заслуженную награду за свои труды.
Апрель и май будут напряжёнными месяцами, требующими выдержки, собранности и организованности. Самый удачный месяц года – июль. В этом месяце Вас ожидает успех в абсолютно любых делах, ловите момент и не отказывайтесь от новых предложений и знакомств. В начале августа стоит позволить себе отдых от дел, и посвятить время своему здоровью. С конца сентября и до середины ноября Вас ожидает ещё одна полоса везения, а вот во второй половине ноября будьте осторожны в делах и обдумывайте любое решение. С начала декабря до конца года Вы будете работоспособны и бодры.
Гороскоп на 2017 год։ Скорпион
Для Вашего знака 2017 год не обещает быть лёгким, однако не обойдётся и без успехов. Вам удастся решить проблемы, которые, возможно, огорчают Вас уже долгое время. Получится также успешно завершить проекты, начатые в предыдущем году. В 2017 Вам следует быть очень осторожными в общении: любое неосторожное слово может привести к острому конфликту, особенно с теми, с кем отношения итак не слишком складываются. Умейте в определённых ситуациях примерить на себя роль одиночки и рассчитывать только на собственные силы. Прислушивайтесь в Вашей интуиции: она будет редко ошибаться и волшебным образом подскажет выход из самой сложной ситуации.
В январе не будьте слишком доверчивы: сладкие обещания и возможность лёгкой выгоды принесут неудачу. В феврале возможны крупные неприятности и потрясения, будьте готовы пройти сквозь них с оптимизмом. В концу февраля Вы уже вернётесь к жизни и, возможно, даже поднимитесь по карьерной лестнице.
В июне старайтесь наладить отношения с коллегами, в последствии это сослужит вам хорошую службу. В августе максимально активируются Ваши деловые способности, вы будете динамичны и успешны. В сентябре темп всё ещё будет бешенным, однако будьте осмотрительны и хорошо обдумывайте любое решение, дабы избежать ошибок. Ноябрь – один из самых плодотворных месяцев года, он принесёт массу новых впечатлений, интересных знакомств и событий.
В декабре уделите внимание своему духовному развитию, переосмыслите планы и немного замедлите ритм жизни перед наступлением нового года.
Гороскоп на 2017 год։ Стрелец
При определённых усилиях с Вашей стороны, 2017 год станет для Вас одним из самых плодотворных и щедрых на события лет жизни. Расширяйте круг интересов и знакомств, планируйте и развивайтесь. Ваша цель – вырасти в этом году как в профессиональном, так и в духовном плане. Вам потребуется выдержка, организованность и, главное, последовательность в решениях.
В этом году астрологи рекомендуют поставить на первое место не окружающую действительность, а Ваш внутренний мир.
В январе необходимо создать некий финансовый фундамент на весь год. В феврале Вам придётся много общаться, встречать новых людей (возможно, среди них будут и встречи романтического характера); это также месяц активной профессиональной деятельности. Апрель – золотое время для планирования будущих проектов и событий, используйте его по максимуму, ведь уже с конца апреля и практически до конца лета наступит период, когда Вам будет очень легко воплощать хорошо продуманные идеи.
В начале сентября будьте осторожны с бумагами и деньгами: пусть во всём будет порядок, иначе есть шанс потерять что-то очень важное. С конца сентября до середины ноября Вас ожидает период повышенной рабочей активности, постарайтесь не терять темп и решить все поставленные перед Вами задачи. В это время Вам, возможно, захочется уединения и спокойствия – не отказывайте себе в этом, Вам просто нужно иногда переводить дух. Декабрь также принесёт много дел и суеты, однако всё это будет в радость, Вы будете встречать Новый год в отличном настроении.
Гороскоп на 2017 год։ Козерог
В 2017 году Вам стоит серьёзно задуматься о продвижении в области своей профессии. Всё в этом году будет благоприятствовать этому, даже Ваше окружение будет невольно подталкивать Вас к профессиональному развитию. Используйте по максимуму всю информацию, поступающую к Вам извне: кое-что может очень понадобиться Вам в общении с людьми и в работе.
В январе у Вас могут появиться новые, интересные планы, необычные для Вас самих. Февраль, возможно, принесёт «зимнюю депрессию», однако постарайтесь не печалиться: уже в марте вы почувствуете прилив энергии и небывалой активности. В апреле не стоит перегружать себя работой, иначе Вы рискуете нанести вред своему здоровью.
В конце мая – июне постарайтесь расправиться со всеми незаконченными делами, а вот в середине июля пора брать отпуск и хорошенько отдохнуть. В конце августа – начале сентября загруженность на работе может вырасти в несколько раз, но не пугайтесь – чем больше сил Вы потратите сейчас, тем больше будет Ваше вознаграждение потом.
Октябрь и ноябрь могут подарить много творческий идей и энергии на их реализацию. В декабре Вас охватит праздничное настроение, которое не даст скучать до самого праздника.
Гороскоп на 2017 год։ Водолей
Этот год будет для Вас особенно плодотворным в творческом плане: будет много идей и возможностей их реализовать. В январе постарайтесь немного отдохнуть от работы и расслабиться, построить и обдумать планы на следующий год. В феврале вам придётся с головой окунуться в работу, поэтому держите наготове все свои деловые качества, они будут выручать Вас в самых разнообразных ситуациях.
Поддержка родных и близки также будет приятна и нужна в этот период.
Вторая половина марта благоприятна для начала всего нового, а также для налаживания отношений с деловыми партнёрами. Используйте возможность устранить все недопонимания и избежать будущих конфликтов. Конец мая и июнь – прекрасный период года, когда возможен профессиональный рост и духовное развитие.
Вторая половина июля – опасное для отношений время, старайтесь обходить острые углы и идти на компромисс. В августе – сентярбе неплохо будет отдохнуть и набраться сил. Октябрь будет активным месяцем с множеством новых знакомств, планов и событий.
В ноябре не стоит слишком много времени уделять делам. Лучше отложите всё до следующего месяца и займитесь своим здоровьем. Декабрь будет удачным месяцем: Вы будете активны и бодры, в Новый год войдёте с отличным настроением.
Гороскоп на 2017 год։ Рыбы
2017 год для Вашего знака пройдёт под девизом «дом и семья». У вас появится возможность встретить спутника жизни, завести семью или благоустроить дом так, как Вы давно хотели. Все Ваши планы, связанные со строительством, землеустройством и сельским хозяйством, увенчаются успехом. В этом году улучшится Ваше моральное состояние: Вы станете более спокойны и уравновешенны.
Наиболее насыщенной событиями станет первая половина года.
В январе Вас будут ждать неожиданные события и серьёзные предложения, однако пусть все ваши ответы и решения будут очень серьёзно обдуманны. В феврале лучше не начинать ничего нового, а закончить все старые дела. В марте постарайтесь поменьше действовать и побольше обдумывать и созидать. В апреле, возможно, придётся исправлять какие-то ошибки прошлого – сумейте извлечь из этого полезный урок для себя. С конца мая и до середины августа начинается потрясающий, самый благоприятный период года, он подарит Вам творческие идеи, активность, новые знакомства, романтические приключения и, в принципе, всё то, чего бы Вы ни пожелали.
Вторую половину августа и первую половину сентября лучше посвятить отдыху. Конец сентября подарит новые возможности и перспективы, постарайтесь их не упустить! Начало ноября – очень благоприятный период, особенно в финансовом плане, а вот середина ноября опасна возможностью конфликтов, будьте начеку. В декабре Вы будете чувствовать себя гармонично и уверенно, все проблемы решатся сами собой.