Նոյեմբերի 11-ին Լեոնարդո Դի Կապրիոն դարձավ 50 տարեկան։
Անցյալ տարվա գարնանը գերմանացի մոդել Թոնի Գարնը սոցցանցերում հայտարարեց, որ բաժանվում է ամուսնուց՝ դերասան Ալեքս Պետիֆերից։ Մինչդեռ կողքից թվում էր, թե նրանց հարաբերություններում ամեն ինչ լավ է։
Թոնին և Ալեքսը ծանոթացել էին 2018 թվականին, ամուսնացել 2020–ին, իսկ երկու տարի անց նրանք կրկնել էին հարսանեկան արարողությունը՝ անսովոր կերպով նշելով Լուկայի դստեր՝ Մալայկայի ծնունդը։ Հատկապես այս նպատակով մոդելն ու դերասանը գնացել են օվկիանոս և կրկին փոխանակվել հավերժական հավատարմության երդումներով, սակայն ինչ-որ բան այնպես չգնաց։
«Մենք կշարունակենք մեր հարաբերությունները որպես ընկերներ և ծնողներ մեր հրեշտակ Լուկայի հետ: Խնդրում ենք հարգել մեր անձնական տարածությունն այս դժվար պահին»,- գրել է Գարնը:
Փեթիֆերը չի մեկնաբանել այս իրավիճակը. նա միայն հրապարակել է դստեր նոր լուսանկարը՝ այն ուղեկցելով «երջանկություն» հուզիչ մակագրությամբ։
Քանի որ հայտնիները չեն նշել բաժանման պատճառները, մնում է միայն կռահել, թե ինչն է նրանց դրդել կայացնել նման բարդ որոշում։ Զույգը հոգնե՞լ է առօրյայից։ Դուք խաղադրույք կատարել եք ձեր կարիերայի՞ վրա: Միմյանց հետ չե՞ք համակերպվում: Այս հարցերի պատասխանները չկան։ Այնուամենայնիվ, Թոնի Գարնի երկրպագուներին դրանք պետք չեն։ Մոդելի երկրպագուները կարծում են, որ նրան հասել է «Լեոնարդո դի Կապրիոյի անեծքը»։ Աստղը Օսկարի դափնեկրի հետ հանդիպել է 2013 թվականին, սակայն նրանց հարաբերություններից լուրջ ոչինչ չի ստացվել։
Համացանցի օգտտատերերը կարծում են, որ բոլոր այն կանանց, որոնց Լեոն մի ժամանակ սիրահարվել է, իրենց անձնական կյանքում հետապնդվում են անհաջողություններով: Այդ իսկ պատճառով նրա համար տարիների ընթացքում գնալով ավելի դժվար է դառնում մշտական ուղեկցուհու գտնելը. կանայք պարզապես չեն ցանկանում «սև նշանի» տեր դառնալ և շփվել այս գեղեցիկ տղամարդու հետ:
Նույնիսկ եթե դրանք միայն խոսակցություններ են, ոչ ոք չի ցանկանում դրանք փորձարկել գործնականում:
Այս պատմության սկիզբը հասնում է հեռավոր 1990-ականներ: Այդ ժամանակ Լեոնարդո Դի Կապրիոն նոր էր սկսում իր կարիերան Հոլիվուդում, դեռ չէր նկարահանվել «Տիտանիկ»-ում, բայց արդեն շատ սիրված էր կանանց շրջանում։ Նա տաղանդավոր էր, գեղեցիկ, խարիզմատիկ և գիտեր իր արժեքը. Լեոնարդոն չէր ցանկանում հանդիպել որևէ մեկի հետ և թուլություն ուներ մոդելների նկատմամբ:
Նրա առաջին մեծ սերը Բրիջիթ Հոլն էր։ Սիրավեպի սկզբին Լեոն 20 տարեկան էր, իսկ Բրիջիթը՝ 16, բայց նրանց միջև մոլեգնում էր ոչ մանկական կիրք։ Աստղերը չեն թաքցրել իրենց զգացմունքները և միշտ համբուրվել են կարմիր գորգի վրա։ Խոսվում էր, որ Դի Կապրիոն նույնիսկ պատրաստվում էր ամուսնանալ, սակայն անսպասելիորեն բաժանվել է սիրելիից։
Այն ժամանակ զույգի բաժանման պատճառը հայտնեց Globe ամսագիրը։ Պարզվեց, որ Բրիջիթ Հոլը մի անգամ ասել է, որ հոլիվուդյան գեղեցիկ տղամարդու հետ սեքսը համարում է «շատ միջակ»։ Լեոն իմացել է այս մասին, վիրավորվել ու լքել աղջկան։ Իսկ վերջինս ի պատասխանեց՝ «անիծել» է նրան և իր ապագա սիրուհիներին։
Դի Կապրիոյից բաժանվելուց հետո Բրիջիթ Հոլն ինքը նույնպես անձնական երջանկություն չգտավ։ Այժմ նա 46 տարեկան է, հազվադեպ է հայտնվում բեմահարթակում և զբաղվում է բարեգործությամբ։ Նա երեխաներ և ամուսին չունի։
Լեոնարդո դի Կապրիոյի «անեծքի» մեկ այլ զոհ դարձավ դանիացի մոդել Հելենա Քրիստենսենը, ով դերասանի հետ սիրավեպ սկսեց 1997 թվականին։ Հելենան և Լեոն փորձել են չգովազդել իրենց հարաբերությունները, սակայն պապարացիներին հաջողվել է մի քանի անգամ լուսանկարել նրանց միասին։ Ճիշտ է, դերասանի և մոդելի զգացմունքներից շատ արագ հետք չմնաց. նրանք բաժանվեցին նույնքան արագ, որքան սկսել էին հանդիպել։
Դի Կապրիոն երկար չի տխրել միայնակ և մխիթարվել է մեկ այլ գեղեցկուհու գրկում, Քրիստենսենը նույնպես շատ երկրպագուներ է ունեցել։ Նրանց թվում էր նաեւ ամերիկացի դերասան Նորման Ռիդուսը, ումից 1999 թվականի հոկտեմբերի 13-ին Հելենան ծննդաբերեց իր միակ երեխային՝ Մինգուս Լյուսիեն անունով որդուն։
Հինգ տարի անց Հելենան և Նորմանը բաժանվեցին, և մոդելն այդպես էլ չամուսնացավ։ Ռիդուսը սկսել է հանդիպել դերասանուհի Դայան Կրյուգերի հետ 2016 թվականին, իսկ 2018 թվականին նրանք դուստր են ունեցել։
Հելենա Քրիստենսենը չի հավատում ոչ մի անեծքի. նա ասում է, որ ընդհանրապես չի երազում ամուսնության մասին։ Մոդելը խոստովանում է, որ պարզապես չի կարողանում լեզու գտնել ոչ մի տղամարդու հետ, քանի որ չի ցանկանում փոխել իր սովորությունները։
«Իմ կյանքն անդադար շրջագայություն է, դրա համար էլ ամեն ինչ այսպես ստացվեց։ Ես սովոր եմ ունենալ իմ սեփական տարածքը և իմ սեփական իրերը», - բացատրում է Հելենան և խոստովանում, որ ուզում է ևս մեկ երեխա, բայց իր մատին մատանի պետք չէ:
Ժիզել Բունդհենից մի քանի տարի պահանջվեց Լեոնարդո դի Կապրիոյից բաժանվելուց հետո ուշքի գալու համար։ Մոդելը դերասանի հետ սկսել է հանդիպել 2000 թվականին և գողացել նրա սիրտը։
Լեոն նախկինում երբեք այդքան երջանիկ չէր երևացել ոչ մի աղջկա հետ։ Թվում էր, թե հանուն Ժիզելի կարող էր աշխարհը շուռ տալ, բայց աստղին ոչ թե վերամբարձ խոսքեր ու հերոսություններ էին պետք, այլ պարզ երջանկություն։ Երբ բուռն կիրքը, որը ստվերել էր միտքը, մարեց, Ժիզելը հասկացավ, որ ցանկանում է ամուսնանալ և մայրանալ։ Բայց Լեոն չէր կիսում նրա սերն ընտանեկան կյանքի հանդեպ։
Լեոն և Ժիզելը լուրջ խոսակցություն ունեցան և որոշեցին բաժանվել. մի քանի տարի մոդելը տառապում էր դեպրեսիայից և մխիթարություն էր փնտրում աշխատանքում, բայց հետո նա մոխիրից վեր հառնեց:
Երբ 2009-ին Ժիզել Բունդհենն ամուսնացավ ամերիկացի ֆուտբոլիստ Թոմ Բրեյդիի հետ, մոդելի երկրպագուները շունչ քաշեցին. նրանք ուրախ էին, որ աստղը գտել է իր սերը և տրորել իր անարժան նախկինի քիթը: Ինչպես երազում էր՝ Ժիզելը երկու անգամ մայրացավ, բայց պարզվեց, որ ամուսինը ևս կատարյալ չէ։ Երբ 13 տարի անց Բունդհենը նրան խնդրեց ավարտել սպորտային կարիերան, որպեսզի ավելի շատ ժամանակ անցկացնի սիրելիների հետ, նա մերժեց։
Բունդհենը չկարողացավ դա ներել. նա ամուսնալուծության հայց ներկայացրեց և կրկին դարձավ ազատ կին: Ճիշտ է, նրա մենակությունը երկար չտևեց. որոշ ժամանակ անց մոդելը նոր տղամարդ ունեցավ: Այժմ նա երեխայի է սպասում իր ջիու-ջիցուի հրահանգիչից։
Դի Կապրիոյին վերագրում են նաև շատ սարսափելի արարքներ։ Դերասանի չկամեցողներից ոմանք պնդում են՝ վատ էներգետիկայի պատճառով նրա նախկինների կյանքում հրեշավոր իրադարձություններ են տեղի ունենում։ Այսպես, Լեոյի նախկին սիրուհիներից մեկը՝ դերասանուհի Բրիտանի Դենիելը, վերապրեց քաղցկեղը, որը նրա մոտ ախտորոշվեց 4-րդ փուլում։
Իսկ մոդել Քեթի Քլիրին ապասվում էր ամուսնու ինքնասպանությունը:
Որոշ տաբլոիդներ գրում են, որ նա ինքնասպան է եղել, քանի որ Քլերին 2014 թվականի Կաննի կինոփառատոնի կարմիր գորգի վրա լուսանկարվել է Դի Կապրիոյի հետ միասին։ Ենթադրվում է, որ նրա ամուսինը, խանդի նոպայից, ինքնասպան է եղել։
Ինքը՝ Քեթի Քլիրին, հերքում է դա. նա ասում է, որ ամուսնու մահից կարճ ժամանակ առաջ նրանք սկսել են ամուսնալուծության հայց ներկայացնել, քանի որ վաղուց իրենց օտար էին զգում։ Ի վերջո, երբեմն կյանքը պարզապես շատ դաժան է, և իմաստ չունի դրա համար բացատրություններ փնտրել, հատկապես՝ առեղծվածային:
Վերջերս գրեթե ոչ ոք չէր հիշում Լեոնարդո Դի Կապրիոյի անեծքի մասին. բոլորին շատ ավելի հետաքրքրում էր 25 տարեկանից ցածր աղջիկների հանդեպ նրա հակումը քննարկելը: Այնուամենայնիվ, Թոնի Գարնի ամուսնալուծությունը Ալեքս Պետիֆերից նոր բուռն քննարկումների ալիք բարձրացրեց համացանցում։
Հիշելով դերասանի բոլոր նախկիններին՝ օգտատերերը եկել են այն եզրակացության, որ այժմ վտանգ է սպառնում... Բլեյք Լայվլին։ 2011 թվականին նա մի քանի ամիս հանդիպել է Լեոյի հետ։
Ճիշտ է, դերասանուհին 12 տարի ամուսնացած է Ռայան Ռեյնոլդսի հետ և միասին չորս երեխա են մեծացնում։ Այս զույգը համարում է ամենաուժեղներից մեկը ողջ Հոլիվուդում և հուսանք, որ նրանց սերն ավելի ուժեղ կլինի, քան ցանկացած անեծք։
Բայց «թյու–թյու–թյու» Բլեյք Լայվլիին, ամեն դեպքում արժի, որ ասի․․․
Դիտվել է 5433 անգամ
Սուպերմոդելը խոստովանել է, որ իր մոտ Լայմի հիվանդության՝ տզային բորելիոզի, ևս մեկ սրացում է, որով նա տառապում է ավելի քան տասը տարի:

Проклятие Леонардо Ди Каприо: как актер ставит «черную метку» на своих бывших
В Голливуде ходят легенды о любвеобильности актера, но в последнее время женщины неохотно соглашаются на свидания с ним. Все дело в спорной репутации обладателя «Оскара».
Прошлой весной немецкая модель Тони Гаррн сообщила в социальных сетях, что расстается с мужем — актером Алексом Петтифером. А ведь со стороны казалось, что в их отношениях все прекрасно.
Тони и Алекс познакомились в 2018 году, в 2020-м поженились, а еще спустя два года повторили свадебную церемонию — таким необычным образом они отпраздновали рождение дочки Луки Малайки. Специально ради этого модель и актер уехали к океану и вновь обменялась клятвами в вечной верности, но что-то пошло нет так.
«Мы продолжим отношения в качестве друзей и родителей нашего ангела Луки. Пожалуйста, уважайте наше личное пространство в это непростое время», — написала Гаррн.
Петтифер комментировать эту ситуацию не стал: он лишь опубликовал новую фотографию дочки, сопроводив ее трогательной подписью «счастье».
Поскольку знаменитости не стали называть причины расставания, нам остается только гадать, что же подтолкнуло их к этому непростому решению. Супруги устали от быта? Сделали ставку на карьеры? Не сошлись характерами? Ответов на эти вопросы нет. Однако поклонникам Тони Гаррн они и не нужны. Фанаты модели верят: ее настигло «проклятие Леонардо Ди Каприо». Звезда встречалась с обладателем «Оскара» в 2013 году, но ничего серьезного из их отношений не вышло.
Пользователи Сети верят: всех девушек, в которых Лео когда-то был влюблен, преследуют неудачи в личной жизни. Именно поэтому ему и самому с годами становится все сложнее найти постоянную спутницу: дамам просто не хочется становиться обладательницами «черной метки» и связываться с красавчиком.
Пусть это только слухи, но никто не горит желанием проверять их на практике.
Начало этой истории уходит корнями в далекие 1990-е. Тогда Леонардо Ди Каприо только начинал карьеру в Голливуде, еще не успел сняться в «Титанике», но уже пользовался большой популярностью у женщин. Он был талантливым, симпатичным, харизматичным и знал себе цену — не хотел встречаться абы с кем и питал слабость к моделям.
Его первой большой любовью стала Бриджет Холл. На момент начала романа Лео было 20 лет, а Бриджет всего 16, но страсть между ними бушевала недетская. Звезды не скрывали чувств и всегда целовались на красных дорожках. Поговаривали, Ди Каприо даже собирался жениться, но неожиданно расстался с возлюбленной.
Причину разрыва пары тогда объявил журнал Globe. Оказалось, как-то Бриджет Холл обмолвилась, что считает секс с голливудским красавчиком «весьма посредственным». Лео узнал об этом, оскорбился и бросил девушку. А она в ответ «прокляла» его и всех его будущих возлюбленных.
После расставания с Ди Каприо сама Бриджет Холл тоже не нашла личное счастье. Сейчас ей 46 лет, она редко выходит на подиум, занимается благотворительностью. Детей и мужа у нее нет.
Еще одной пострадавшей от «проклятия» Леонардо Ди Каприо стала датская модель Хелена Кристенсен, которая закрутила роман с актером в 1997 году. Свои отношения Хелена и Лео старались не афишировать, но папарацци несколько раз удавалось сделать их совместные снимки. Правда, довольно быстро от чувств актера и модели не осталось ни следа: они разошлись так же стремительно, как и начали встречаться.
Ди Каприо недолго грустил в одиночестве и нашел утешение в объятиях очередной красотки, да и у Кристенсен было немало поклонников. Был среди них и американский актер Норман Ридус, от которого Хелена 13 октября 1999 года родила своего единственного ребенка — сына по имени Мингус Люсьен.
Спустя пять лет Хелена и Норман разошлись, замуж модель так и не вышла. Ридус в 2016 году начал встречаться с актрисой Дианой Крюгер, в 2018-м у них родилась дочка.
Хелена Кристенсен ни в какое проклятие не верит: говорит, что вообще не грезит о браке. Модель признается, что просто не может ужиться ни с одним мужчиной, поскольку не хочет менять свои привычки.
«Моя жизнь — это сплошные переезды, потому все так и сложилось. Я привыкла иметь свое пространство и свои вещи», — объясняет Хелена и признается, что хочет еще одного ребенка, а вот кольцо на безымянном пальце ей ни к чему.
Жизель Бюндхен после расставания с Леонардо Ди Каприо понадобилось несколько лет для того, чтобы прийти в себя. Модель начала встречаться с актером в 2000 году и украла его сердце.
Таким счастливым Лео не выглядел еще ни с одной девушкой. Казалось, ради Жизель он может перевернуть мир, но звезде нужны были не громкие слова и подвиги, а простое счастье. Когда бурная страсть, затмившая разум, стихла, звезда поняла, что хочет выйти замуж и стать матерью. А вот Лео ее любовь к семейной жизни не разделял.
Лео и Жизель серьезно поговорили и приняли решение расстаться: несколько лет модель страдала от депрессии и искала утешение в работе, но потом все же восстала из пепла.
Когда в 2009 году Жизель Бюндхен вышла замуж за игрока в американский футбол Тома Брэди, поклонники модели выдохнули: они радовались, что звезда нашла любовь и утерла нос горе-бывшему. Как и мечтала, Жизель дважды стала мамой, но ее супруг тоже оказался неидеальным. Когда спустя 13 лет Бюндхен попросила его завершить спортивную карьеру, чтобы проводить больше времени с близкими, он отказался.
Простить такого Бюндхен не смогла: она подала на развод и вновь стала свободной женщиной. Правда, длилось ее одиночество недолго — спустя время у нее появился новый мужчина. Сейчас модель ждет ребенка от своего инструктора по джиу-джитсу.
Приписывают Ди Каприо и совсем страшные вещи. Некоторые недоброжелатели актера настаивают: из-за плохой энергетики у его бывших в жизни происходят чудовищные события. Так, одна из экс-возлюбленных Лео актриса Бриттани Дэниел пережила рак.
А модель Кэти Клир столкнулась с самоубийством мужа.
Некоторые таблоиды пишут, что он покончил с собой из-за того, что Клири в 2014 году на Каннском кинофестивале сфотографировалась вместе и Ди Каприо на красной дорожке. Якобы ее супруг в порыве ревности свел счеты с жизнью.
Сама Кэти Клири это отрицает: она говорит, что незадолго до смерти мужа они начали оформлять развод, поскольку уже давно ощущали себя чужими людьми. В конце концов, иногда жизнь просто очень жестока, и нет никакого смысла искать этому объяснения — особенно мистические.
В последнее время практически никто не вспоминал о проклятии Леонардо Ди Каприо — всем было гораздо интереснее обсуждать его любовь к девушкам моложе 25 лет. Однако развод Тони Гаррн с Алексом Петтифером всколыхнул волну новых бурных обсуждений в Сети.
Вспомнив всех бывших актера, пользователи пришли к выводу, что сейчас опасность грозит… Блейк Лайвли! Она встречалась с Лео несколько месяцев в 2011 году.
Правда, актриса уже 12 лет как замужем за Райаном Рейнольдсом и воспитывает с ним четверых детей. Лично мы считаем эту пару одной из самых крепких во всем Голливуде и верим, что их любовь окажется сильнее любых проклятий.
Но сказать «тьфу-тьфу-тьфу» Блейк Лайвли на всякий случай все-таки можно…
Алекс Петтифер и Тони Гаррн
Просмотрено 2791 раз
Рецепт похудения Памелы Андерсон: 5 правил, которые приведут фигуру в порядок
Новогодние торжества отгуляли, и вот пришло время возвращаться в прежний режим. Но для этого потребуется приложить немало усилий.
79-летняя Хелен Миррен раскрыла секрет своей фигуры — нужно всего 12 минут в день
07.01.2025
На красных дорожках актриса регулярно затмевает даже своих более молодых коллег.
22.11.2024
На днях в Токио прошел финал конкурса «Мисс Интернешнл 2024», и его победительницей стала студентка из Вьетнама — 22-летняя Хюинь Тхи Тхань Тхюи.
Стихотерапия Анны Егоян
06.11.2024
Многие считают осень самым романтичным временем года, и поэтесса Анна Егоян — не исключение.
Не жизнь, а драма: женщины в жизни Армена Джигарханяна
08.10.2024
3 октября 1935 года родился актер Армен Джигарханян. Его жизнь была полна любовных переживаний, особенно бурно он жил в последние годы жизни.
14-02-2025 13:40
Daily Mail со ссылкой на свой источник сообщила о предстоящем разводе Канье Уэста и Бьянки Сенсори. Считается, что они устно договорились, что Бьянка получит $5 млн после развода. Источник, близкий к 47-летнему рэперу, подтвердил, что пара уже рассталась и что они планируют подать на развод в ближайшие дни.
14-02-2025 13:22
Пройдет еще немного времени, и мода на оголение вполне может стать частью повседневности. Однако нужно ли это миру — другой вопрос. На Неделе моды в Нью-Йорке прошло целое голое шоу. Показ организовал известный любитель провокаций — дизайнер Драхан Блэкхарт со своим проектом Black Tape Project. Модели дефилировали по подиуму полностью обнаженными, а нижнее белье на их теле имитировал черный и цветной скотч.
14-02-2025 11:04
Простая физическая активность улучшает память. Этот неожиданный способ активизации мозга рассмотрели исследователи из Института эпидемиологии и здоровья при Университетском колледже Лондона Микаэла Блумберг и Эндрю Стептоу. Блумберг отметил, что когнитивные способности улучшаются уже после первой тренировки. «Это может быть быстрая ходьба, танцы или подъем по лестнице», — отметил он.
14-02-2025 10:29
Один из самых простых способов оживить гардероб к новому сезону — добавить в ансамбли свежий штрих цвета. Речь идет о насыщенном изумрудно-зеленом цвете, который появился в целом ряде коллекций весны 2025 года, представленных в различных тканях и силуэтах — от прозрачных топов и роскошных атласных платьев с драпировкой до роскошных замшевых курток и кожаных сумок․
14-02-2025 02:35
Marc Jacobs объявил Эмили Ратаковски лицом новой сумки The Dual. Присоединившись к впечатляющей линейке культовых сумок, новая Dual дебютировала на подиуме и выполнена из гладкой итальянской кожи, передает Hypebae.