Աննա Եղոյանի պոեզիաթերապիան
Ավանդույթի համաձայն՝ աշնան վերջին սիրված բանաստեղծուհի Աննա Եղոյանն արվեստասերներին հրավիրել էր Կրեմլի պետական պալատ՝ արվեստին նվիրված երեկոյի։
Շատերն աշունը համարում են տարվա ամենառոմանտիկ եղանակը, և բանաստեղծուհի Աննա Եղոյանը բացառություն չէ։ Արդեն մի քանի տարի է՝ նա հավաքում է իր բոլոր ընկերներին ու արվեստասերներին գողտրիկ ու շատ զգայական բանաստեղծական երեկոյի։ 2024 թվականի նոյեմբերի 2-ին, ավանդույթի համաձայն, Կրեմլի պետական պալատի բեմում կրկին տեղի ունեցավ տարվա խոշորագույն գրական իրադարձությունը՝ Prometheus Media լեյբլի «Աննա Էղոյանի սիմֆոնիկ պոեզիան»։
Եվ եթե մեկ տարի առաջ սիրված բանաստեղծուհի և ասմունքող Աննա Եղոյանը հանդիսատեսին հիացնում էր դասականների, ժամանակակիցների հուզիչ գործերով և իր «Զգացողությունների ամենաբարձր կետը» ժողովածուի ինքնատիպ բանաստեղծություններով, ապա այս օրը հյուրերին սպասում էր բոլորովին նոր ծրագիր։ Տարբեր էր նաև երաժշտական նվագակցությունը. կատարումն ուղեկցվում էր աշխարհի ամենահայտնի դաշնակահարներից մեկի՝ Լյուդովիկո Էյնաուդիի ստեղծագործություններով՝ դաշնակահար և կոմպոզիտոր Էդուարդ Նազարովի և Պ․ Ի․ Չայկովսկու անվան Մոսկվայի պետական կոնսերվատորիայի Համերգային սիմֆոնիկ նվագախմբի կատարմամբ՝ դիրիժոր Ալեքսեյ Չույկովի ղեկավարությամբ:
Երեկոյի տիրուհին և իրենք՝ հյուրերը, այս միջոցառումն անվանում են պոեզիաթերապիա։ Չէ՞ որ երկուսուկես ժամվա ընթացքում հանդիսատեսը կարողացավ ոչ միայն վայելել Աննա Եղոյանի պոեզիան, այլև լցվել սիրով, ուժով և զգալ բոլոր զգացմունքները։ Մի պահ նրանց դեմքերին արցունքներ էին, մյուսին՝ ուրախ ժպիտներ։ Բայց ամենաանմոռանալի հույզերը բոլորը ստացան «Տանգո» համարի ժամանակ, որտեղ բանաստեղծուհին բացահայտեց իր անսահման տաղանդը մյուս կողմից՝ կրքոտ պարի միջոցով։
Գլխավոր աստղին նրա համար այդքան կարևոր օրվա կապակցությամբ շնորհավորելու էին եկել բազմաթիվ մտերիմ ընկերներ, որոնց թվում կային շատ աստղեր՝ Իգոր Կրուտոյը, Օլեգ և Ռոդիոն Գազմանովները, Խվիչա Կվարացխելիան, Եկատերինա Վելիչկինան, Ստեֆանիա Մալիկովան, Օլգա Ֆիլիպովան, Նիկիտա Կարստեն, Ալյոնա Չեխովան, Ալեքսեյ Գավրիլովը, Կատերինա Քեյրուն, Դենիս Կոտովը և ուրիշներ։
Երկար ժամանակ անց առաջին անգամ կարմիր գորգի վրա հայտնվեց նաև հայտնի դիմահարդար Գոհար Ավետիսյանը։ Բազմաթիվ վիրահատական միջամտություններից հետո բյութի բլոգերը բառացիորեն անճանաչելի է դարձել։ Սլացիկ թխահերը լուսանկարիչների համար կեցվածք է ընդունել ամբողջովին սպիտակ նրբագեղ հագուստով: Նա ընտրել էր մինչև հատակը հասնող շրջազգեստ, ատլասեից պատրաստված մարգարտագույն բաճկոն, որը փայլատակում էր լույսի ներքո, և դասական Chanel պայուսակ։

Стихотерапия Анны Егоян
По традиции в конце осени популярная поэтесса Анна Егоян собрала гостей в Государственном Кремлевском Дворце на вечере, посвященном искусству.
Многие считают осень самым романтичным временем года, и поэтесса Анна Егоян — не исключение. Вот уже несколько лет подряд она собирает всех друзей и любителей искусства на уютный и очень чувственный поэтический вечер. 2 ноября 2024 года по традиции на сцене Государственного Кремлевского дворца вновь состоялось самое крупное литературное событие года — «Симфоническая поэзия Анны Егоян» лейбла Prometheus Media.
И если год назад популярная поэтесса и чтец стихов Анна Егоян восхищала публику трогательными произведениями классиков, современников и авторскими стихами из сборника «Высшая точка чувств», то в этот день гостей ждала совершенно новая программа. Музыкальное сопровождение тоже отличалось — выступление прошло под композиции одного из самых известных мировых пианистов Людовико Эйнауди в исполнении пианиста и композитора Эдуарда Назарова и концертного симфонического оркестра Московской государственной консерватории им. П. И. Чайковского под руководством дирижера Алексея Чуйкова.
Это событие хозяйка вечера, да и сами гости называют стихотерапией. Ведь за два с половиной часа зрители смогли не просто насладиться поэзией Анны Егоян, но и наполниться любовью, силой и прожить все чувства. В один момент на их лицах были слезы, в другой — счастливые улыбки. Но самые незабываемые эмоции все получили во время номера «Танго», где поэтесса раскрыла свой безграничный талант с другой стороны — через страстный танец.
Поздравить главную звезду в такой важный для нее день пришло много близких друзей, среди которых было немало звезд: Игорь Крутой, Олег и Родион Газмановы, Хвича Кварацхелия, Екатерина Величкина, Стефания Маликова, Ольга Филиппова, Никита Карстен, Алёна Чехова, Алексей Гаврилов, Катерина Кейру, Денис Котов и другие.
Впервые за долгое время мы встретили на красной дорожке известного визажиста Гоар Аветисян. После многочисленных хирургических вмешательств бьюти-блогершу буквально не узнать. Фотографам позировала стройная брюнетка в элегантном total-white. Она выбрала платье-комбинацию в пол, жемчужный жакет из переливающегося на свету атласа и классическую стеганую сумку Chanel.
Украинская OnlyFans-модель Мария Ковальчук, которую в марте нашли искалеченной на обочине дороги в Дубае, впервые рассказала о том, что с ней произошло.