Երկու մետրանոց մազերով ռուս աղջիկը բացահայտել է մազերի խնամքի գաղտնիքը
Վլադիվոստոկից մոդել և ձեռներեց Ինգա Վոլկոշն իր մազերը սկսել է աճեցնել 14 տարեկանից: Այս պահին նա 32 տարեկան է, իսկ վարսերի երկարությունը՝ 178 սանտիմետր:
Այս պատմության հերոսուհին նշել է, որ իր սանրվածքի շնորհիվ միշտ գտնվում է տղամարդկանց ուշադրության կենտրոնում և պահանջված է նրանց շրջանում: Ինգան պատմել է, որ կանանց հաճախ հետաքրքրում է, թե ինչպես է իրեն հաջողվել աճեցնել այդքան խնամված ու գեղեցիկ մազեր:
Վոլկոշի խոսքով՝ մազերը առողջ պահպանելու համար նա փորձում է ճիշտ սննդակարդի հետևել. այս փաթեթում նա ներառում է միս, ձուկ, աղցաններ և ձիթապտղի յուղ:
«Ես փորձում եմ ուտել միայն առողջ, թարմ, օրգանական սնունդ: Ոչ մի արագ սնունդ և շատ սպիտակուցներ՝ ահա կարևորը մազերի համար»,-նշել է մոդելը:
Բացի այդ, ռուս կինը մազերը չի ներկում, վարսահարդարիչ և այլ սարքավորումներ չի օգտագործում: Վոլկոշն իր մազերը լվանում է յուրաքանչյուր հինգ օրը մեկ, իսկ ամբողջ գործընթացը տևում է 20 րոպե:
Վերջապես, նա տարին երկու անգամ թարմացնում է վարսերի ծայրերը ու միշտ նրբորեն սանրվում է, որպեսզի չվնասի մազերի կառուցվածքը:

Россиянка с двухметровыми волосами раскрыла секрет ухода за прической
Модель и предпринимательница из Владивостока Инга Волкош начала отращивать волосы с 14 лет. На данный момент ей 32 года, и длина ее локонов составляет 178 сантиметров.
Героиня этой истории отметила, что благодаря прическе всегда находится в центре внимания и пользуется спросом среди мужчин. Она отметила, что женщины часто интересуются, как ей удалось отрастить такие ухоженные и красивые пряди.
По словам Волкош, для поддержания здоровых волос она старается придерживаться правильного питания: в ее рацион входят мясо, рыба, салаты и оливковое масло. Модель подчеркнула:
«Я стараюсь есть только здоровую, свежую, органическую пищу. Никакого фаст-фуда и много белка — это очень важно для волос».
Помимо этого россиянка не делает окрашиваний, не пользуется феном и другими инструментами для укладок. Волкош моет голову через каждые пять дней, а весь процесс занимает у нее 20 минут.
Наконец, она обновляет кончики прядей дважды в год и всегда аккуратно расчесывается, чтобы не повредить структуру волос.