Ուժեղ տղամարդը իմաստուն կնոջ շնորհքն է
Մի անգամ ընթրիքի ժամանակ նախագահին մոտենում է ռեստորանի տերը և խնդրում առանձնազրույց ունենալ առաջին տիկնոջ հետ: Երբ վերջինս վերադառնում է, նախագահը հարցնում է, ինչու էր նա այդքան հետաքրքրված իրենով: Կինը բացատրեց, որ երիտասարդ տարիներին այդ մարդը սիրահարված էր իրեն և ամեն ինչ անում էր նրա սիրտը գրավելու համար: Ամուսինը ասաց. «Եթե դու նրա հետ ամուսնանայիր, կլինեիր ռեստորանի տիրոջ կինը»: Առաջին տիկինը պատասխանում է. «Եթե ես նրա հետ ամուսնանայի, նա կլիներ այս երկրի նախագահը»:
Եվ, իրոք, ժողովրդական ասացվածք կա՝ յուրաքանչյուր հաջողակ տղամարդու մեջքին կանգնած է մեծատառով կին, ով ուղղորդում է ամուսնուն ճիշտ ճանապարհին և ոգեշնչում նրան նոր ձեռքբերումներին: Նա յուրահատուկ է, միակը և ցանկալին, նա կարող է յուրաքանչյուր սովորական տղամարդու  դարձնել իսկական տղամարդ: Չկա ոչ մի անհնար բան:
Հասկանալու համար, թե ինչ են ցանկանում տղամարդիկ, եկեք վերադառնանք ակունքներին: Հին ժամանակներից սոցիալական դերերը ուժեղ և թույլ սեռերի միջև հստակ սահմանված են եղել: Տղամարդը զինվոր է, հայթհայթող, կերակրող:  Նրա պարտականությունն էր տուն բերել մամոնտի և պաշտպանել իր կնոջն ու երեխաներին: Կնոջ դերն էր ստեղծել ներդաշնակություն, հանգիստ մթնոլորտ, սեր և երջանկություն տանը: Հենց կինն է կյանքը դարձնում հաճույք: Եվ միայն այդ ժամանակ է տղամարդն ամեն օր վերադառնում է տուն ոչ թե մեկ, այլ մի քանի մամոնտներով:
Իսկ ահա 21-րդ դարում լրիվ այլ թրենդ է: Ավելի հաճախ կինն ինքը պետք է որսի մամոնտներին և պայքարի տղամարդու աշխարհում «արևի տակ» տեղ գտնելու համար: Ժամանակակից լեդին տղամարդուն հավասար կարյերա է ստեղծում, մասնակցում քաղաքական մրցավազներին և ամեն օր ապացուցում, որ ինքը ստեղծված է ոչ միայն տնային աշխատանքի և կենցաղի համար:
Իսկ կցանկանա՞ արդյոք տղամարդը որսել մամոնտ կամ դղյակներ կառուցել, եթե կողքին կին է, ով ամեն ինչ կարողանում է ինքնուրույն անել:
Ահա մի քանի հասարակ խորհուրդ, որոնք կօգնեն ձեր սիրելիի մեջ բացահայտել ուժեղ տղամարդու կողմը, իսկ ձեզ՝ պահպանել կանացիությունը:
1. Տղամարդը սիրում է աչքերով
Տղամարդիկ սիրում են գեղեցիկ կանանց` դա գաղտնիք չէ: Իսկ ի՞նչ է նշանակում գեղեցիկ կին տղամարդու կարծիքով: Առաջին հերթին, տղամարդկանց  80% նախընտրում է զգեստներով աղջիկներին: Կանացի կերպարը նրանց ավելի է գայթակղում, քան տղամարդու զգեստապահարանից տաբաթները: Երկրորդը, նրանք սիրում են կլորավուն կազմվածքով  կանանց, լինեն դրանք փարթամ կլոր ազդրեր, թե կուրծք: Եթե բնությունը ձեզ չի պարգևել դրանցով, ճիշտ ընտրված հագուստը երբեմն հրաշքներ է գործում: Եվ երրորդը՝ տղամարդիկ գեղեցիկ են համարում առողջ կանանց: Որքան էլ ձեզ հետևեք, դուք երբեք տղամարդուն դուր չեք գա, եթե ունեք վնասակար սովորություններ:
2. Տղամարդիկ սիրում են քնքուշ կանանց
Թույլ տվեք տղամարդուն ուժեղ զգալ ձեր կողքին: Ձեր սիրելին պետք է ձեր մեջ տեսնի ոչ թե ուժ, այլ քնքշություն և այդ ժամանակ նա իր վրա կվերցնի հոգատար հերոսի դերը: Դուք, իհարկե, շատ բաներ կարող եք անել, սակայն ավելի լավ է խնդրեք ձեր սիրելիին:
Միայն իրական խելացի և իմաստուն կինը կարող է թույլ տալ տղամարդուն լիդեր լինել իրենց զույգում:
3. Տղամարդիկ սիրում են ազնիվ և հետաքրքիր կանանց
Միանշանակ, յուրաքանչյուր կին երազում է հանդիպել արքայազնին կամ դաստիարակել արքայազն իր ընտրյալից: Արքայադստեր կերպարը, ավաղ, սխալ է պատկերված մուլտֆիլմերում, որոնք մենք տեսել ենք մանուկ հասակում: Արքայադուստրը դա քմահաճ գեղեցկուհի չէ, ով հրամաններ է արձակում: Ժամանակակից արքայադուստրը հարգում է իր տղամարդուն և ինքն իրեն, նա հետաքրքիր զրուցակից է, ով կարողանում է լսել իր տղամարդուն: Նա անկեղծ շնորհակալ է նրա հերոսությունների համար և կարողանում է դա ցույց տալ: 21-րդ դարի լեդին հետաքրքիր, ստեղծագործող և ինքնաբավ կին է:
Դիտվել է 4443 անգամ
Բոլորովին պարտադիր չէ գեղեցկուհի լինել, որպեսզի կարողանաք գրավել տղամարդու ուշադրությունը. բավական է իմանալ՝ ինչի վրա է այն կենտրոնանում առաջին հերթին...

Сильный мужчина – заслуга мудрой женщины
Однажды во время ужина к президенту обратился владелец ресторана с просьбой о личной беседе с первой леди страны. Когда она вернулась за столик после непродолжительного разговора, президент спросил: «Почему он был так заинтересован в общении с тобой?» Она объяснила, что в молодости этот человек был безумно влюблен в нее и долго ухаживал, чтобы добиться ее расположения. Супруг задал еще один вопрос: «Если бы ты вышла за него замуж, ты была бы владелицей этого прекрасного ресторана?», первая леди ответила: «Нет. Если бы я вышла за него замуж, то сейчас он был бы президентом этой страны.
И действительно, народная мудрость гласит: за каждым успешным мужчиной стоит Женщина с большой буквы, которая и направляет его на верный путь и вдохновляет на новые свершения. Она уникальная, единственная и желанная, та ради которой он ежедневно спешит совершать подвиги. Думаешь, что тебе не под силу превратить заурядного мужчинку в Настоящего мужчину? Нет ничего не возможного.
Чтобы понять, чего хотят мужчины, давай вернемся к истокам. С древних времен социальные роли между сильным и слабым полами были четко распределены. Мужчина – воин, добытчик, кормилец, его обязанность приносить домой мамонта и защищать свою женщину и детей. Женская же роль - создание гармонии, покоя, счастья и любви в доме, именно женщина превращает жизнь в удовольствие. И только тогда ее избранник возвращается в этот дом каждый день, да не один, а с несколькими мамонтами.
Перешагнув многовековую историю, мы оказываемся в 21 веке, где в моде иной тренд - сегодня женщина все чаще САМА должна охотиться на мамонта и бороться за «место под солнцем» в мире мужчин. Современная леди наравне строит карьеру, участвует в политических баталиях и ежедневно доказывает, что она создана не только для домашней работы и быта. Делает ли ее женщиной покорение этих вершин?
Вызов истинной женственности, привлекательности и сексуальности брошен! Мы говорим не только о внешних проявлениях, которые привычно преподносятся в виде глубокого декольте и обтягивающего платья, а о внутренних. К сожалению, современная Афродита лишена того самого «запаха женщины», который и делает ее женщиной. А разве захочет мужчина возводить замки и охотится на мамонта, если рядом женщина, которая все может сама?
Мы подготовили для тебя несколько простых советов, которые помогут раскрыть в избраннике его сильную мужскую сторону, а тебе сохранить истинную женскую природу:
1. Мужчины любят глазами
Мужчины любят красивых женщин – это не секрет. А что же означает красивая женщина по мнению мужчин? Во-первых, 80% мужчин предпочитают девушек в платьях, женственный образ их привлекает куда больше, чем брюки из мужского гардероба. Во-вторых, женщин с округлыми формами, будь то пышные бедра или грудь.
Если Матушка-природа не наградила тебя таковыми, то грамотно подобранная одежда иногда творит чудеса. И в-третьих, мужчины считают красивыми здоровых девушек. Как бы ты ни ухаживала за собой, ты никогда не станешь красивой в глазах мужчины, имея в своем арсенале ряд вредных привычек. Это объясняется тем, что на подсознательном уровне мужчина выбирает женщину с целью продолжения рода.
2. Мужчины любят хрупких женщин
Позволь мужчине почувствовать себя сильным рядом с тобой. Твой ненаглядный должен увидеть в тебе не силу, а слабость, и только тогда он возьмет на себя роль заботливого героя. Ты, конечно же, можешь сама и запаску поменять, и закрученную банку огурцов открыть, но все это из мужского мира, не из женского. С сегодняшнего дня проси помощи у своего мужчины, даже если ты можешь сделать все сама.
Также иногда тебе придется отключать свой высокий IQ и включать «женскую логику». Как говорила Клара Новикова: «Это какой же надо быть умной, чтобы быть дурой». Если ты без GPS навигатора в уме прокладываешь дорожный маршрут, самостоятельно управляешься со SMART TV и можешь в кратчайшие сроки набросать бизнес-план, то зачем тебе нужен мужчина? Он будет чувствовать себя неполноценным, да и не нужным рядом с такой женщиной. Позволить мужчине быть в паре лидером может только по-настоящему умная и мудрая женщина.
3. Мужчины любят благодарных и интересных женщин
Безусловно, каждая женщина мечтает встретить принца или воспитать его из своего избранника. Образ принцессы, к сожалению, не верно истолкован в мультфильмах, которые все мы смотрели в детстве. Принцесса - это не капризная красотка, которая только отдает приказы. Современная принцесса уважает своего мужчину и себя, она интересная собеседница, которая умеет слушать и слышать своего мужчину. Она искренне благодарна за его подвиги и умеет это показать. Леди из 21 века интересная, творческая и самодостаточная.