Խոյերի համար մայիսի սկիզբը կարող է բավականին սթրեսային լինել։ Անհապաղ գործողություն պահանջող գործերը ավելի շատ կլինեն, քան դուք կցանկանայիք։ Եթե հնարավորություն գտնեք փախչելու և հանգստանալու այդ ամենից, օգտվեք դրանից։ Ձեր անձնական կյանքը նույնպես քիչ հավանական է, որ այս ժամանակահատվածում հաճելի լինի։ Ամսվա կեսին ամեն ինչ կբարելավվի։ Այնուամենայնիվ, դուք պետք է պատասխանատվություն կրեք ձեր առօրյայի, տրամադրության և հուզական վիճակի համար։ Բաց մի թողեք ավելի լավ կյանքի տանող հնարավորությունները։ Ամեն գնով խուսափեք հակամարտություններից և զբաղվեք անձնական գործերով։ Ամսվա երկրորդ կեսին ձեր ռեսուրսները չեն համապատասխանի ձեր ցանկություններին։ Ավարտեք սկսած ցիկլերը և պահեք ձեր խոստումները։ Փողը մի վատնեք և օգտագործեք այն, ինչ արդեն ունեք։ Մայիսի վերջին հանգամանքները կարող են անբարենպաստ լինել։ Եղեք համառ և մի թողեք, որ իրադարձությունները դանդաղ ընթանան։ Համոզվեք, որ բավարար ժամանակ եք հատկացնում ինքներդ ձեզ և ձեր առողջությանը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 6, 8, 15, 19, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 7, 14, 17, 24, 30
Ցուլերը հրաշալի մայիսյան արձակուրդ կունենա։ Այնուամենայնիվ, դուք ստիպված կլինեք անընդհատ հետևել ձեր անձնական կյանքին, ինչը կարող է սպառել ձեր էներգիան։ Աշխատանքային օրերին լավագույնն է հարցերին մոտենալ սառը մտքով՝ մի կողմ դնելով զգացմունքները։ Հետևեք հստակ ծրագրի և արագ արձագանքեք իրադարձություններին։ Ավելի մեծ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը և մի անտեսեք որևէ տհաճ ախտանիշ։ Մայիսի երկրորդ տասնօրյակում ոչ պաշտոնական հանդիպումներն ու զրույցները կարող են ձեզ թարմ գաղափարներ բերել։ Ամսվա կեսերին խուսափեք իմպուլսիվ գնումներից։ Ճկուն արձագանքեք իրադարձություններին։ Մայիսի 17-ից հետո աստղերը խոստանում են բուռն սիրավեպ։ Կարող է սկսվել շատ հետաքրքիր և կենսունակ սիրավեպ։ Այնուամենայնիվ, որոշ մարդկանց վարքագիծը կարող է ստիպել ձեզ հեռանալ նրանցից կամ նույնիսկ խզել կապերը։ Բաց մի թողեք գումար վաստակելու հնարավորությունները. ամսվա երկրորդ կեսին ձեր ստեղծագործականությունը գագաթնակետին կլինի։ Փնտրեք համախոհ մարդկանց և նույն հետաքրքրություններով խմբերի։ Գործնականում կենտրոնացեք հստակ և պարզ գործունեության վրա։ Կարևոր որոշումները հետաձգեք ավելի ուշ։ Փորձեք խուսափել առօրյականությունից։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 8, 17, 18, 21, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 19, 26
Երկվորյակներ, այս մայիսը կբերի բազմաթիվ փոփոխություններ և նորացումներ: Հնարավորություն կունենաք սովորելու ինչ-որ նոր բան և փոխելու ձեր տեսակետը: Ամսվա սկզբին կլինեն որոշ դժվարություններ, բայց դրանք հաղթահարելի են: Դրա դիմաց կկարողանաք ավելի լավ հասկանալ ձեր նպատակները և գտնել դրանց հասնելու ավելի արագ ուղի: Պատրաստ եղեք քրտնաջան աշխատելու՝ ձեզ և ձեր գործընկերների փոխարեն: Հատկապես զգոն եղեք ձեր թվերն ու փաստաթղթերը ստուգելիս: Ամսվա կեսին կենտրոնացեք լուրջ հարցերի վրա, որոնք պահանջում են հատուկ պատասխանատվություն: Այս ժամանակահատվածում հնարավոր է առողջության վատթարացում և էներգիայի անկում: Մայիսի 16-ից հետո հնարավոր են դժվարություններ անձնական կյանքում՝ սիրելիի խանդի պատճառով: Ստուգեք, թե արդյոք ինչ-որ մեկը տարածո՞ւմ է ձեր մասին կեղծ լուրեր և բամբասանքներ: Ճշմարտությունն ապացուցելը կարող է դժվար լինել, բայց մի հանձնվեք, և ձեր հարաբերությունները կբարելավվեն: Ամսվա վերջում հնարավոր է չափազանց ծանրաբեռնվածությունից առաջացած հուզական լարում. գերծանրաբեռնվածությունը իրեն զգացնել կտա: Բնության հետ կապը և կարճատև ուղևորությունները կամ զբոսանքները կօգնեն բարելավել իրավիճակը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 6, 7, 10, 11, 15, 16, 20, 23, 28. • Անբարենպաստ օրերը՝ 6, 4, 8, 13, 17, 22, 25, 27
Մայիսի սկիզբը կփորձարկի Խեցգետինների ուժը՝ թե՛ ֆինանսապես, թե՛ անձնական կյանքում: Բայց մի՛ նեղվեք. այս լարված իրադարձությունները կծառայեն որպես հետագա աճի կատալիզատոր: Ուշադիր կշռադատեք յուրաքանչյուր որոշում և մի՛ կարծեք, թե ամեն ինչ ինքն իրեն տեղը կընկնի, իսկ դուք շատ դաշնակիցներ ունեք: Ժամանակ հատկացրեք անհրաժեշտ փաստաթղթերը լրացնելուն, ձեր հաշիվները կարգի բերելուն և տուգանքները վճարելուն. հետագայում ինքներդ ձեզ կշնորհակալ լինեք կարևոր հարցերը պարզաբանելու համար: Հատկապես զգոն եղեք ամսվա կեսին. հանգամանքները կարող են բավականին բարենպաստ դասավորվել՝ պարզապես անհրաժեշտ է անհապաղ օգտագործել հնարավորությունները: Ամսվա կեսին կարող է հոգնածություն և նույնիսկ որոշակի հիասթափություն լինել ընթացիկ իրադարձություններից: Այս ժամանակահատվածում խուսափեք նոր նախագծերից: Մայիսի երկրորդ կեսին եղեք հնարամիտ և ստեղծագործ: Եվ եթե մինչ այդ հաջողվի մի փոքր հանգստանալ, կարող են տեղի ունենալ հաճելի սիրային իրադարձություններ: Փորձեք ուսումնասիրել նոր ուղիներ և ժամանակ հատկացնել ձեր հետաքրքրություններին:
• Բարենպաստ օրերը՝ 2, 4, 8, 9, 12, 18, 21, 25, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 5, 14, 16, 20, 23, 27
Աստղերն Առյուծներին խորհուրդ են տալիս մայիսի սկզբին զգալիորեն դանդաղեցնել տեմպը. դադարեք անընդհատ շտապելուց և որոշումներ կայացնելուց: Ձեր հանգիստ վիճակը թույլ կտա իրականացնել օրական մեկ միլիոնից ավելի ծրագրեր: Եվ իսկապես ավելի լավ է հետաձգել մանրուքներն ու առօրյան: Ավելի մեծ ուշադրություն դարձրեք ձեր շրջապատին. կարող է տեղի ունենալ ճակատագրական հանդիպում: Մայիսի առաջին կեսին կենտրոնացեք ոչ միայն ձեր նպատակներին հասնելու զգալի առաջընթացի, այլև որակյալ հանգստի վրա: Եթե ձեր առողջությունը վատթարանա, խուսափեք ինքնաբուժումից: Ամսվա կեսերին կարևոր իրադարձությունը կամ զրույցը կարող է բարձրացնել ձեր ինքնավստահությունը: Եթե ուզում եք բարի գործեր անել, իրականացրեք դրանք: Բայց երախտագիտության մի սպասեք: Մի բաց թողեք ձեր կարողությունները ցուցադրելու հնարավորությունը: Ամսվա երկրորդ կեսին ջանքեր մի խնայեք կազմակերպչական հարցերի պլանավորման և քննարկման վրա: Կարգավորեք ձեր շրջապատը: Ամսվա վերջին կսկսվի նոր նախագծերի համար բարենպաստ ժամանակահատված, բայց խուսափեք համատեղ նախաձեռնություններ սկսելուց այն մարդկանց հետ, որոնց դեռ լավ չեք ճանաչում: Հատկապես զգույշ եղեք տանը և ճանապարհներին:
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 15, 24, 25, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 5, 6, 13, 17, 23, 26, 27
Կույսերի համար մայիսի առաջին տասնօրյակը շատ արդյունավետ կլինի։ Սակայն ձեր էներգիան մի վատնեք աննշան բաների վրա. կենտրոնացեք իսկապես կարևորի վրա։ Եթե ձեր շրջապատն ավելի ու ավելի է բացասական հույզեր է առաջացնում, ժամանակն է փոխել ձեր սոցիալական շրջանակը։ Մայիսի սկզբին կենտրոնացեք մարզվելու վրա։ Գեղեցկության սրահներ այցելելը լավ միտք է։ Այս ժամանակահատվածում որքան հնարավոր է շատ շարժվեք։ Ամսվա կեսերին սպասվում է լրացուցիչ էներգիայի ալիք։ Ձեր ոգևորությունը կոգեշնչի ուրիշներին մեծ բաների հասնել, չի բացառվում, որ դուք նույնիսկ առաջխաղացում ունենալ ձեր կարիերայում։ Կարող է ունենաք ճշգրիտ հաշվարկներ կատարելու ցանկություն. գտեք միջոց դա ուղղորդելու համար։ Մայիսի երկրորդ կեսը կարող է դժվարություններ բերել անձնական կյանքում, որը խոստանում է բավականին եռուն լինել։ Այս դժվարությունները կարող են խափանել ձեր բոլոր ծրագրերը։ Խուսափեք ինքնաբուխ ծախսերից և փնտրեք խնայելու եղանակներ։ Մայիսի 22-ից հետո աղմկոտ ամբոխը կսկսի հոգնեցնել ձեզ, ուստի լավագույնն է ամենակարևոր բաները անել միայնության մեջ։ Ամսվա վերջը հարմար է ճանապարհորդությունների, մտերիմ զրույցների և հոգևոր հաղորդակցության համար։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 4, 12, 17, 18, 25, 30 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 8, 15, 19, 27, 28
Կշեռքներ, մայիսի սկիզբը բարենպաստ կլինի թե՛ բարեկամական զրույցների, թե՛ գործնական բանակցությունների համար: Կկարողանաք լեզու գտնել նույնիսկ այն մարդկանց հետ, որոնց հետ շփումը դժվար էր անձնական թշնամանքի պատճառով: Բարձրաձայնեք ձեր ցանկությունները, բացահայտեք ձեր գաղափարներն ու ծրագրերը: Սիրային կյանքում փոփոխություններ կսկսվեն, որոնք դուք կգնահատեք: Մայիսի 12-15-ը աշխատանքային շաբաթվա ընթացքում լավագույնն է ձեռնպահ մնալ բարդ նախագծերից. մեծ է կարևոր բան բաց թողնելու ռիսկը: Ամսվա երկրորդ կեսին կա բաժանման ռիսկ, եթե հարաբերությունները սպառվել են: Մայիսի 21-ից հետո ձեր աշխատանքային ծանրաբեռնվածությունը կաճի, և կարող է դժվար լինի որոշել, թե ինչով զբաղվել առաջինը: Փորձեք այս ժամանակահատվածում չափազանց չզբաղվել ձեր հեռախոսով կամ չնախանձել ձեր ընկերներին, ովքեր ակտիվորեն կառուցում են իրենց կյանքը: Ամսվա վերջը երկիմաստ կլինի: Հավանական են անսպասելի անակնկալներ, և ոչ միշտ հաճելի: Այս ժամանակահատվածում խուսափեք խոշոր գնումներ կատարելուց: Ժամանակ հատկացրեք եկամտի նոր աղբյուր գտնել համար: Տեսեք, թե արդյոք ձեր հոբբին կարող է դրամայնացվել: Ամսվա վերջում մի՛ խուսափեք լուրջ զրույցներից և բավականաչափ ժամանակ հատկացրեք ձեր զուգընկերոջը։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 15, 19, 20, 27 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 10, 17, 21, 26
Կարիճների համար մայիսի առաջին շաբաթը բավականին չեզոք և հանգիստ կլինի: Այս ժամանակահատվածում կարող են առաջանալ վիճահարույց և երկիմաստ իրավիճակներ. այս դեպքերում լավագույնն է հույսը դնել առողջ բանականության վրա, այլ ոչ թե հույզերի: Արժե հատուկ ժամանակ հատկացնել սիրելիներին, նրանց հետ խոսելուն, ընտանիքի կրտսեր անդամներին օգնելուն և միասին ուրախլ ժամանակ անցկացնելուն: Ժամանակ հատկացրեք երկար հետաձգված նախագծերին: Ամսվա կեսին կարող են առաջանալ սիրային դրվագներ՝ սիրախաղ, հետաքրքրության և նախաձեռնության ցուցաբերում: Գործնականում լավագույնն է կենտրոնանալ այն բանի վրա, ինչը կախված է միայն ձեզանից և մեծ մարտահրավերներ չի ներկայացնում: Նույնիսկ փոքր հաղթանակների հասնելը կարող է բարձրացնել ձեր տրամադրությունը: Ընկերների հետ հանդիպումները կծնեն իսկապես անսովոր գաղափարներ: Մայիսի երկրորդ կեսին առաջնահերթություն տվեք հանգստին և կորցրած ռեսուրսների լրացմանը: Ամսվա վերջը բարենպաստ է կազմակերպչական հարցեր լուծելու համար: Եթե անհրաժեշտ է պարզաբանել փաստաթղթերի վերաբերյալ ինչ-որ բան, կարող եք կապվել համապատասխան մարմինների հետ: Գարնան վերջին օրը բարենպաստ է ձեզ համար. փորձեք բաց չթողնել ձեր հնարավորությունները:
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 8, 17, 18, 21, 30, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 1, 5, 12, 19, 23, 29
Աղեղնավորների համար մայիսի սկիզբը զգալի փոփոխություններ կբերի: Մի խուսափեք լուրջ զրույցներից. դրանցից մեկը կարող է խոր ազդեցություն ունենալ ձեր ապագայի վրա: Սա բարենպաստ ժամանակ է նոր բան սկսելու կամ վաղուց փայփայած գաղափարներ իրականացնելու համար: Զգույշ եղեք կենցաղային տեխնիկայի հետ. մայիսի երկրորդ տասնօրյակում հնարավոր են վթարներ: Ամսվա կեսին հատուկ ուշադրություն դարձրեք ձեր առողջությանը: Այցելեք անհրաժեշտ մասնագետներին և ժամանակ հատկացրեք վարժությունների ու ակտիվ զբոսանքների համար: Այս ժամանակահատվածում կարող եք նոր մարդկանց հետ ծանոթանալ այն դեպքում, երբ դրան լիովին պատրաստ չեք: Ամսվա վերջին ժամանակ հատկացրեք մտավոր զբաղմունքներին: Ամսվա երկրորդ կեսը շատ բարենպաստ կլինի: Լավագույնն է կենտրոնանալ թղթաբանության և հաշվապահության վրա: Ժամանակ մի խնայեք ձեր արտաքին տեսքը պահպանելու համար: Ամսվա վերջին ստացվող գրավիչ առաջարկները կարող են կախված լինել դրանից: Ամսվա ընթացքում զգույշ եղեք ճանապարհներին և հասարակական տրանսպորտում: Այս ժամանակահատվածում խորհուրդ չի տրվում ուրիշների հետ փոխզիջումների գնալը:
• Բարենպաստ օրերը՝ 6, 13, 14, 18, 23, 27 • Անբարենպաստ օրերը՝ 8, 16, 21, 25, 29, 30
Այծեղջյուրները մայիսի սկիզբը կանցկացնեն բացառապես ինքնուրույն աշխատելով։ Ձեզ համար դժվար կլինի գործերը որևէ մեկին վստահել։ Հակամարտության ռիսկը մեծ է, քանի որ դիվանագիտական դիրքորոշում պահպանելը քիչ հավանական է։ Շարունակեք հետապնդել ձեր նպատակները, բայց մի՛ տրորեք ուրիշներին։ Զգացմունքները կարող են ուժեղանալ։ Ամսվա կեսին ստիպված կլինեք ավելի մեծ հաստատակամություն ցուցաբերել և զիջումների գնալ ձեր սկզբունքների հարցում, քանի որ դրանք թույլ չեն տա ձեզ առաջ շարժվել։ Հատուկ ժամանակ հատկացրեք ապագայի պլանավորմանը։ Մայիսի կեսը բարենպաստ է ճանապարհորդությունների և կյանքի ապագա փոփոխությունների պլանավորման համար։ Մայիսի երկրորդ կեսը կարող է կոնֆլիկտներ բերել, բայց աստղերը ձեր կողմից կլինեն։ Անհրաժեշտության դեպքում օգնություն խնդրեք։
• Բարենպաստ օրերը՝ 3, 4, 8, 12, 14, 18, 21, 22, 26, 27, 31 • Անբարենպաստ օրերը՝ 2, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 23, 29
Ջրհոսի համար մայիսը կսկսվի խոչընդոտների հաղթահարմամբ և փոխանակումներով։ Ամեն ինչ ձեր դեմ կլինի, և լուրջ գործերը կարող են կանգ առնել։ Ձեր շրջապատը՝ թե՛ մոտիկ, թե՛ հեռու, դժվար թե գոհացնի ձեզ։ Ստիպված կլինեք ինքնուրույն հոգ տանել ինքներդ ձեզ և ձեր տրամադրության մասին։ Այս ժամանակահատվածում խուսափեք խորհուրդներ տալուց և մի շտապեք. սխալներ թույլ տալու մեծ ռիսկ կա։ Մայիսի կեսին մոտ շփումը ձեր ուժեղ կողմը չի լինի։ Կենտրոնացեք առօրյայի և անկախ գործունեության վրա։ Սա բարենպաստ ժամանակահատված է վատ սովորություններից հրաժարվելու համար, հատկապես նրանցից, որոնք ձեզ շատ գումար են արժենում։ Ուշադիր եղեք ինչպես ձեր ցանկությունների, այնպես էլ սիրելիի խնդրանքների նկատմամբ։ Մայիսի երկրորդ կեսին լավագույնն է կենտրոնանալ արդյունավետ աշխատանքի վրա։ Ցուցաբերեք նախաձեռնություն, և աստղերը կօգնեն ձեզ։ Մի մերժեք ընկերների հետ հանդիպումները։ Դրանք շատ օգտակար ազդեցություն կունենան ձեզ վրա։
• Բարենպաստ օրերը՝ 1, 11, 15, 19, 24, 28 • Անբարենպաստ օրերը՝ 3, 6, 9, 16, 17, 21, 23, 26, 30
Մայիսի առաջին կեսին Ձկները տոնական մթնոլորտ կզգան։ Սպասվում են հաճելի անակնկալներ և բազմաթիվ դրական շփումներ։ Ամսվա սկզբին կարող են առաջանալ նոր մասնագիտական կամ ստեղծագործական կապեր։ Ձեր բացությունն ու կարեկցանքը կգրավեն համախոհ մարդկանց։ Մայիսի կեսին համարձակորեն ձեռնամուխ եղեք ինչ-որ նոր բանի։ Եթե հնարավորություն առաջանա արձակուրդ գնալու, անպայման արեք դա։ Ժամանակ հատկացրեք ստեղծագործականությանը և ինքնադրսևորմանը։ Մայիսի վերջին ձեր առաջընթացը լիովին կախված կլինի տրամադրությունից։ Սխալ մտքեր, տխրություն, և ամեն ինչ կփլուզվի։ Հետևաբար, առաջնահերթություն տվեք ձեր բարեկեցությանը և գերազանց տրամադրությանը։ Մայիսի երկրորդ կեսը կարող է մարտահրավերներով լի լինել։ Հնարավոր թյուրըմբռնումներ շփման մեջ։ Բայց աստղերն ասում են. դուք կհաղթահարեք, և այդ մարտահրավերները միայն կամրացեն ձեզ։

01.05.2026 В мае многие будут маяться. Такой уж это месяц. У некоторых, судя по гороскопу, вообще начнется черная полоса Но и радости, и подарки, и шашлыки — все это тоже будет!
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Овен
У представителей знака Овен начало мая может выдаться весьма волнительным. Задач, требующих немедленного решения, будет больше, чем вам хотелось бы. Найдете возможность сбежать посреди всего и отдохнуть — сделайте это. Личная жизнь также вряд ли порадует в этот период. Ближе к середине месяца дела наладятся. Но вам придется взять ответственность за свой режим дня, ваше настроение и эмоциональное состояние. Не упустите открывающиеся возможности, ведущие к лучшей жизни. Всеми способами избегайте конфликтов и отвлекайтесь на ваши личные дела. Во второй половине месяца ваши возможности не будут поспевать за вашими желаниями. Завершите начатые циклы, выполните данные обещания. Не тратьте деньги понапрасну и используйте то, что уже есть у вас. В конце мая обстоятельства могут быть не на вашей стороне. Проявляйте настойчивость и не обращайте внимания на то, что все продвигается очень медленно. Уделите достаточно времени себе и заботе о здоровье.
Благоприятные дни: 1, 6, 8, 15, 19, 28. Неблагоприятные дни: 3, 7, 14, 17, 24, 30.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Телец
У Тельцов майские праздники пройдут очень неплохо. Но придется постоянно контролировать то, что происходит в вашей личной жизни, а это может отнять много сил и энергии. В рабочие дни дела лучше делать с холодным расчетом, отодвинув эмоции в сторону. Действуйте четко по плану и быстро реагируйте на события. Отнеситесь внимательнее к здоровью и не игнорируйте неприятные симптомы. Во второй декаде мая неформальные встречи и беседы могут принести вам свежие идеи. Ближе к середине месяца избегайте импульсивных покупок. На происходящее реагируйте гибко. После 17 мая звезды обещают много романтики. Может начаться весьма интересный и яркий роман. Но поведение некоторых людей заставить вас дистанцироваться от них или вовсе разорвать связь. Не упускайте открывающиеся возможности по заработкам — во второй половине месяца ваш творческий потенциал будет на высоте. Ищите единомышленников и группы по интересам. В делах сделайте ставку на понятные и простые занятия. Важные решения отложите на потом. Старайтесь меньше заниматься рутиной.
Благоприятные дни: 3, 8, 17, 18, 21, 30. Неблагоприятные дни: 2, 6, 19, 26.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Близнецы
Близнецам этот май принесет много перемен и обновлений. Вы сможете научиться чему-то новому и поменять точку зрения на происходящее. Не обойдется и без трудностей в начале месяца, но они будут преодолимы. Взамен вы еще лучше сможете понять свои цели и проложить к ним более короткий путь. Будьте готовы к тому, что придется много работать — за себя и за коллег. Особую бдительность проявите в проверках цифр и в документах. Ближе к середине месяца сделайте ставку на серьезные дела, требующие особой ответственности. В этот период возможны ухудшение здоровья и упадок сил. После 16 мая возможны сложности в личной жизни из-за ревности любимого человека. Проверьте, не распространяет ли кто-то ложные слухи и сплетни о вас. Доказать свою правоту может быть непросто, но вы не сдавайтесь — и отношения наладятся. В конце месяца возможно эмоциональное выгорание от нагрузок сверх меры — скажется переутомление. Общение с природой и небольшие путешествия или прогулки помогут исправить ситуацию.
Благоприятные дни: 2, 6, 7, 10, 11, 15, 16, 20, 23, 28. Неблагоприятные дни: 6, 4, 8, 13, 17, 22, 25, 27.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Рак
В начале мая Раков ожидает проверка на прочность — как в финансовом плане, так и в личной жизни. Но не спешите расстраиваться: эти напряженные события послужат для вас дальнейшей точкой роста. Тщательно взвешивайте каждое решение и не питайте иллюзий, что что-то сложится само собой, а у вас много союзников. Уделите время оформлению нужных документов, приведите в порядок счета, оплатите штрафы — за внесение ясности по основным пунктам вы сами себе потом скажете «спасибо». Будьте особо бдительны ближе к середине месяца — обстоятельства могут сложиться довольно удачно, вам только надо будет вовремя ухватиться за хорошие возможности. В середине месяца может прийти усталость и даже некое разочарование от происходящего. Воздержитесь от новых проектов в этот период. Во второй половине мая проявите изобретательность и креативность. И если вам удастся немного отдохнуть до этого, то могут случиться приятные события романтического характера. Попробуйте ходить новыми маршрутами и выделить время на свои интересы.
Благоприятные дни: 2, 4, 8, 9, 12, 18, 21, 25, 31. Неблагоприятные дни: 5, 14, 16, 20, 23, 27.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Лев
Львам звезды советуют сильно замедлиться в начале мая: перестаньте все время куда-то бежать и что-то решать. Ваше спокойное состояние позволит достичь гораздо большего, чем миллион планов на день. А мелочи и рутину лучше действительно отложить на потом. Внимательнее смотрите по сторонам — может произойти судьбоносное знакомство. В первой половине мая позаботьтесь не только о качественном продвижении к вашим целям, но и о качественном отдыхе. Если состояние здоровья ухудшится — не занимайтесь самолечением. Ближе к середине месяца важное событие или разговор может повысить вашу уверенность в собственных силах. Если захотите делать добрые дела — делайте. Но не ждите благодарности в ответ. Не упускайте возможности проявить свои способности. Во второй половине месяца не жалейте времени на планирование и обсуждение организационных вопросов. Приведите в порядок окружающее вас пространство. Ближе к концу месяца начнется благоприятный период для новых проектов, но не начинайте общих дел с теми, кого еще мало знаете. Проявите особую осторожность в быту и на дорогах.
Благоприятные дни: 1, 11, 15, 24, 25, 28. Неблагоприятные дни: 5, 6, 13, 17, 23, 26, 27.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Дева
У Дев первая декада мая будет весьма плодотворной. Но не растрачивайте себя на мелочи и займитесь действительно важными вопросами. Если окружение все чаще вызывает у вас негативные эмоции, значит, пришло время сменить круг общения. В начале мая особо займитесь спортом. Благоприятно посещение салонов красоты. Двигайтесь как можно больше в этот период. Ближе к середине месяца ожидается прилив дополнительной энергии. Ваш энтузиазм сможет вдохновить на подвиги окружающих, не исключено, что вы продвинетесь по карьерной лестнице. Может появиться тяга к точным расчетам — найдите ей применение. Вторая половина мая может принести трудности в личной жизни, которая обещает быть довольно бурной. Возникшие сложности могут сорвать вам все имеющиеся планы. Избегайте спонтанных расходов и посмотрите, на чем можно сэкономить. После 22 мая шумные скопления людей начнут вас утомлять, а потому наиболее важные дела лучше совершать в уединении. Конец месяца подойдет для путешествий, близких бесед, занятий духовными практиками.
Благоприятные дни: 3, 4, 12, 17, 18, 25, 30. Неблагоприятные дни: 1, 8, 15, 19, 27, 28.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Весы
Начало мая у Весов будет благоприятно как для дружеских бесед, так и для деловых переговоров. Вы сможете поладить даже с теми людьми, общение с которыми было затруднено из-за личной неприязни. Озвучивайте свои желания и делайте известными ваши идеи и планы. В романтичной сфере начнут происходить перемены, которые вам понравятся. На рабочей неделе с 12 по 15 мая от сложных дел лучше воздержитесь — велика вероятность упустить что-то важное. Во второй половине месяца есть вероятность разрыва отношений, если они себя изжили. После 21 мая дел прибавится, и будет непонятно, за что браться в первую очередь. Постарайтесь в этот период не «залипать» в телефоне и не завидовать друзьям, которые активно строят свою жизнь. Конец месяца будет неоднозначным. Вероятны неожиданности и сюрпризы, причем не всегда приятные. Воздержитесь в этот период от крупных покупок. Уделите время поиску нового источника заработка. Посмотрите — можно ли монетизировать ваше хобби. В конце месяца не отмахивайтесь от серьезных разговоров и уделяйте партнеру достаточно времени.
Благоприятные дни: 1, 5, 15, 19, 20, 27. Неблагоприятные дни: 3, 10, 17, 21, 26.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Скорпион
У Скорпионов первая неделя мая будет довольно нейтральной и спокойной. В этот период могут возникать спорные и неоднозначные ситуации — в них лучше полагаться на здравый смысл, а не на эмоции. Стоит уделить особое время близким, беседам с ними, помощи младшим членам семьи и качественно проводить досуг вместе. Выделите время на свои давно отложенные дела. Ближе к середине месяца могут состояться романтические знакомства — флиртуйте, проявляйте интерес и инициативу. В делах лучше сосредоточиться на том, что зависит только от вас и не вызывает больших затруднений. Достижение даже небольших побед сможет поднять вам настроение. Встречи с друзьями пробудят в вас весьма необычные идеи. Во второй половине мая делайте приоритетным ваш собственный отдых и восполнение растраченных ресурсов. Конец месяца благоприятен для решения организационных вопросов. Если вам надо что-то прояснить по документам — смело идите в соответствующие инстанции. Последний день весны благоприятен для вас, постарайтесь не упустить свои шансы.
Благоприятные дни: 3, 8, 17, 18, 21, 30, 31. Неблагоприятные дни: 1, 5, 12, 19, 23, 29.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Стрелец
Стрельцам начало мая принесет перемены, которые будут иметь большое значение. Не избегайте серьезных разговоров — какой-то из них может оказать огромное влияние на ваше будущее. Благоприятно начинать что-то новое в этот период или воплощать идеи, о которых вы думали давно. Будьте внимательны с бытовой техникой — во второй декаде мая возможны аварийные ситуации. Ближе к середине месяца уделите особое внимание здоровью. Посетите необходимых специалистов, не жалейте времени на спорт и на активные прогулки. В этот период есть вероятность знакомства в то время, когда вы будете к этому совсем не готовы. В конце месяца уделите время интеллектуальным занятиям. Вторая половина месяца будет весьма благоприятна. Лучше сделать упор на дела, связанные с бумагами и расчетами. Не жалейте сил на то, чтобы хорошо выглядеть. От этого могут зависеть выгодные предложения, которые вам могут сделать ближе к концу месяца. Весь месяц будьте аккуратны на дорогах и в транспорте. На компромиссы с окружающими в этот период идти не стоит.
Благоприятные дни: 6, 13, 14, 18, 23, 27. Неблагоприятные дни: 8, 16, 21, 25, 29, 30.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Козерог
У Козерогов начало мая пройдет исключительно в самостоятельной деятельности. Вам сложно будет доверить дела кому-либо. Велик риск и конфликтов, так как дипломатичное настроение сохранить получится вряд ли. Продолжайте идти к своим целям, но все же — не идите по головам. Эмоции могут зашкаливать. Ближе к середине месяца вам придется проявить большую жесткость и поступиться своими принципами. Потому что с ними продвинуться вперед не получиться. Уделите особое время заделам на будущее. В середине мая благоприятно уделить время планированию путешествий и будущих жизненных изменений. Вторая половина мая может принести конфликты, но при этом звезды будут на вашей стороне. Просите при необходимости помощи.
Благоприятные дни: 3, 4, 8, 12, 14, 18, 21, 22, 26, 27, 31. Неблагоприятные дни: 2, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 23, 29.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Водолей
У Водолеев май начнется с преодоления препятствий и бартеров. Все будет против вас, а серьезные дела могут «забуксовать». Окружение, и ближнее, и дальнее, вас порадует вряд ли. Придется заботиться о себе и своем настроении самостоятельно. Воздержитесь в этот период давать советы и не торопитесь в делах — велика вероятность допустить ошибки. Ближе к середине мая общение будет не вашим коньком. Сосредоточьтесь на рутине и самостоятельной деятельности. В этот период благоприятно отказаться от вредных привычек. Особенно от тех, на которые уходит больше денег. Будьте внимательны и к своим желаниям, и к просьбам любимого человека. Во второй половине мая лучше сосредоточиться на плодотворном труде. Проявляйте инициативу — и звезды вам помогут. Не отказывайтесь от встреч с друзьями. Они окажут на вас весьма благотворное воздействие.
Благоприятные дни: 1, 11, 15, 19, 24, 28. Неблагоприятные дни: 3, 6, 9, 16, 17, 21, 23, 26, 30.
Гороскоп на май 2026 года для знака зодиака Рыбы
У представителей знака Рыбы первая половина мая пройдет в режиме постоянного праздника. Ожидаются приятные сюрпризы и много позитивного общения. В начале месяца могут состояться новые профессиональные или творческие знакомства. Ваша открытость и эмпатичность привлекут близких вам по духу людей. Ближе к середине мая смело беритесь за что-то новое. Если появится возможность поехать куда-то на отдых — непременно сделайте это. Уделяйте время творчеству и самовыражению. Дела в конце мая будут зависеть только от вашего настроения. Подумали не о том, расстроились — и все повалится из рук. Поэтому в первую очередь стоит позаботиться именно о хорошем самочувствии и прекрасном настроении. Вторая половина мая может быть непростой. Возможны недопонимания в общении. Но звезды говорят: вы справитесь, и испытания только закалят вас.